Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna seara la fetili!

Eu bag in mine, mincare desigur... piine cu cashcaval la cuptor... o minunatie. Dupa as bea si o bere sa vedem cum pica la drum de noapte!

Azi am fost cu mama sa ma uit de mobila. Cred ca sint nebuna... nici nu am semnat actele, nu am dat banii dar mi-am pus deoparte niste mobila (mama are un magazin cu asa ceva, hehe) si niste covoare... acum apartament cu 3 camere sa am si m-am rezolvat.

Daca tot am aranjat cu mobila si mi-am luat povara de pe suflet mi-am cumparat si niste cizme din piele intoarsa cu toc inalt ortopedic si cu blanita alba ... numarul 38, uraaaaaaa! Si care credeam ca o sa ramin toata viata la 40. Basca imi veneau si unele similare dar la numarul 39 dar erau cam elegante (tocul invelit in piele intoarsa si mai am asa ceva si am facut tocurile praf de la condusul masinii). Daca tot am iesit pe afara am infulecat si 2 gogosi, mama ce pofta imi era, am cumparat si mere bot de iepure si niste tetine la copil plus o pasta de dinti de aia pentru dinti sensibili ( nu am avut probleme majore cu dintii in sarcina dar acum am juma de gura sensibila la rece, cald, dulce, etc si pina ajung la dintzara mai trece o luna).

Bb m-a lasat sa dorm juma de ora, ii multumesc pe aceasta cale, dupa care a venit mama2 cu el ca nu stia ce sa ii mai faca. Era miriit, nervos si nu vroia sa doarma... l-am luat in brate si a tacut imediat, basca a adormit vreo ora la el in patut. Acum e spalat, mincat cu de-a sila si mingiiat de noapte buna!

Diana30 bine ai venit si sa iti traiasca bbul!

In rest toate bune si frumoase!

Alea Alea

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

quote:
Originally posted by Veve

quote:
Originally posted by RalucaCostiurin

Bine, mai moderatorilor ciufuti, inlocuiesc verbul a pizmui cu verbul a invidia!

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze


Doar nu-ti imaginezi ca sta vreun moderator la panda,gata sa sugrume din fasa tot ce(-a)pare mai "neortodox" pe forum...E vorba de un motoras care face treaba asta murdara
Marlena,daca vreodata e ceva de modificat si subiectul este deja inchis,poti apela fara problema la unul dintre moderatori!



Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5




ba uite ca e la panda!!!

Sofia si Irinuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Fetelor, deci v-a placut ideea cu taticii! Sa-i punem la gazeta, cum era vorba aceea: Nu faceti ca ei! A propos, al meu e acum la bere, se relaxeaza... Se relaxeaza in mod constant...
Diana30, bine-ai venit!!! Haide la taclale!
Deci fuse si cutremur, hmmm;
Ralucutza, !
Mai fetelor, nu va aud deloc vorbind de rubeola asta, rujeola, ce-o fi; cum e treaba? eu ies mai putin pe-afara...



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Vroiam sa spun mai de demult da am uitat; eu cred ca sunt cea mai dusa cu capu' la capitolul baita; la noi se desfasoara in jurul orei 12 noaptea!!!
Aiurea, nu?





Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna idee cu albumul.
Am pus si eu o poza cu tati....
Nu m-a lasat sa pun cu el dormind langa Petra. Dar e relevanta si asta..:)))

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

CODRUTA- MULTUMESC DE INFORMATII! Sa vad cand imi lasa sotul meu masina sa dau o fuga pana la magazin sa vad si eu de salteluta ca eu cu doi banditi ma misc mai greu pe jos!


Fetelor, azi am fost la bilant si rezultatele sunt urmatoarele... greutate 7 500 kg si 65 cm lungime, vaccinul de 3 zile nr. 5, asta nu stiu ce inseamna, inceput diversificarea cu suc de morcovi, azi e a doua zi, iar de trei zile ne chinuie primul dintisor care se vede deja in gingie ca si o linie alba! Si de aici probleme... bale, agiatie, maraiala, molfait mana pana la rosu maxim si alte alea neplacute! Dar trecem noi si de astea... primii 18 ani sunt mai grei!!!


ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Buna seara!
Noi am luat aspiratorul de la 2NA si avem o productie de muci mama-mama!
Doctora mi-a zis sa nu folosesc aspiratorul, ca ii rupe nasul si ca nu e steril. I-am explicat ca l-am testat pe mine si nu are putere si ca aspiratorul trage si nu are de ce sa fie steril. Capetele de la aspiratorul de muci le sterilizez. Cred ca depaseste puterea lor de intelegere. Si o tine sus si tare sa-i dau antibioticul, sa se faca bine mai repede ca ea vrea sa-i faca anul asta vaccinul. Eu vreau anul viitor, ca daca se intampla ceva de la vaccin, nu vreau sa nu gasesc pe nimeni de sarbatori. Cred ca o schimb, nu-mi place deloc de ea. Cand a venit sa-mi consulte fata, era mai interesata de ravasele de la bombonele decat de fata mea. In fine, hai ca v-am plictisit.

Pupici

Nicole&Ioana Alexandra



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Salutare la fete !
Multumim pentru urari, am pus poze de la botez !
Milfloricika, bine ai revenit !
Bun venit fetelor noi !



Carmi

POZE FABIANO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Miflorico,felicitari pentru noul album!
M-am uitat impreuna cu sotul si tare ne-am mai distrat...
Acum este cu mine in office,are ceva de lucru dar,cum prind momentul caut o poza(sper sa gasesc)sa va amuzati si voi pe seama lui. Ca asa este drept nu?!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Miflore, nu, nu esti dusa cu capul...si la noi baitza e pe la 23.30. Ca asa doarme si fata mea pana la 5 dimineata daca o culc la 12.30...si doarme si mami, ca inainte de 12 nu pot adormi de felul meu.

Am pus si eu poza cu "zmeoaica" mea...am prins-o azi urland...si cand urla face tot felul de miscari cu degetele, cu mainile, e tare caraghioasa.

Mergi la inceput