Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Marlena, tu cum il masori in lungime?

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Codruta l-am masurat cu metrul de croitorie si cu un pliant de hartie primit in maternitate..de la cap( partea cea mai inalta) pana la calcai.
Partea cea mai grea este insa sa ii intind picioarele si trebuie sa repet masuratoarea.

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

O sa incerc si eu!!! O sa o masor de vreo 3 ori, sa vad daca imi da la fel..:))

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Buna fetelor, desi nu scriu prea des de citit va citesc relativ des. Am vazut ca ati urat La multi ani sarbatoritilor, azi suntem doar noi dupa cum vad eu pe listuta si va multumim mult (Tangerine, locca, codruta, ina de la Alberto). Bebe al meu face azi 4 luni si desi e nascut prematur a recuperat perfect caci la ultimul control joia trecuta avea 6,150 kg si 62 cm adica v-am ajuns din urma desi noi ne-am nascut de doar de 2 kg si 42 cm.
Sa va mai spun cite ceva despre noi, Alberto este foarte bine, nu a avut probleme cu vaccinurile deloc, deja se joaca cu jucarele, le tine bine in minuta si ii place sa "vorbesca" propria limba foarte mult!
Va promisesem cu ceva timp in urma citeva informatii dintr-o carte despre timpul in care bebe maninca un biberon cu lapte. In carte scrie ca un bebe care maninca in mai putin de 10 minute nu este satul cu cantitatea data si ca trebuie marita cantitatea de lapte, intre 10-15 minute este timpul OK care insemna ca bebe maninca exact cit are nevoie peste 15 minute inseamna ca bebe ori are prea mult laptic de mincat, ori nu se descurca cu tetina ori bebe nu se simte bine. Cam asta era pe scurt si scuze ca am scris cu intirziere dar eu nu am timp prea mult caci atunci cind bebe doarme eu mai tin legatura cu colegii si mai contribui si eu cu cite ceva la serviciu (lucrez in cercetare si stiti cred cum e, nu?). A si inca ceva, Alberto doarme acum noaptea 7-8 ore cursiv si maninca cam 170-180 ml lapte la o masa avind 5 mese pe zi.
Hai ca v-am plcitist destul cu ale mele, sa aveti o zi cit mai buna si la toti bebelusii!
Va saluta din Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Buna dimineata

La multi ani celor care isi implinesc lunuta

Mai fetelor de unde luati aspiratorul de nas ?ca imi vine cineva de acasa si sai spun sa imi cumpere si mie,ca suferim rau cu muci am cumaprat pomita dar nu trage nimic ,dai cu ser dai cu batonase de vata udate cu ser dar nu ies mare lucru

poze
DanaAntoine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Ca sa nu ami vorbim de speriat da din manute din picioare de zici ca sa intilnit cu cineva urat

Mai eu tot am observat ca aproape toti bebelusi au acelasi simptome :manaca sau nu manaca,muci sau nu muci,doarme sau nu doarme,face caca moale sau tare ,urla sau rade,il doare burtica sau nu ,si lista este lingaaaaaaaaa.............si noi sarcutele de noi ne ingrijoram ca niste albinute oare ce avea este bine sau nu ,eu vreau sa zic ca am fost la nu stiu citi pediatri pina acuma si toti mi_au zis acealsi lucru este normal,dar la noi tot ramine ingrijorarea asta ne arata ca sintem mame si vreau sa va felicit pe toate maicile cu un pupic

Dana Lucia ne pare bine sa auzim ca sinteti bine tu si Alberto



poze
DanaAntoine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Azi mi-a facut criza de nervi Petra. Pt prima data. Statea pe spate, se uita cu coada ochiului la mine si ragea din gat. Cred ca se auzea si ea! Aplans ca nu m-am executat in momentul ala sa ii dau de mancare.
Dana, degeaba zic unii alti cat ar trebui sa pape. Pe Petra nu o pot forta nici cum sa manance dupa ce nu mai vrea. Face cu nervii daca insist sa ii bag tzitzi in gura.
I-am cumparat saltelutza Clown de la cicco. A fost cu reducere: 1250000 lei.


Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Codruta mie Alexandru imi face deeori crize de astea mai ales cand i se pare ca nu am de gand sa ii dau de mancare si intarzii prea mult. Cred ca fiecare copil mananca diferit...
Ieri de ex. Alexandru a supt din biberon 180 ml lapte in 25 min...ultimele minute sugea, se mai odihnea si tot asa.

E tare frig afara..am iesit putin si mi-a inghetat nasul.

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Multumim Nanadana si si pentru tine si Antoine!
Toate bune,
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

buna!
fetelor sa ma laud si eu cu fata mea.avem 6300kg si 63 de cm.
dar se pare ca productia mea de lapte scade.sau asa mi se pare mie.oricum mi-am luat galactocil.voi cum luati galactocilul?
a inceput sa planga.plec

ege

Mergi la inceput