Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Bine ati venit, Tutzi, Innaa si Vio! Sa va traiasca bebelusii si sa fie sanatosi!
Fii-mea azi noapte a avut program artistic dar nu de plans ci avea chef de joaca si se smiorcaia daca nu o baga nimeni in seama. Asa ca s-a sacrificat ta-su. Eu am dormit, lemn. Nu-i mai place sa stea singura, plange ca se plictiseste. Se plictiseste sa stea mai mult timp intr-un loc. Acu' vrea culcata, mai tarziu vrea in fund in scoica, mai tarziu vrea in brate si tot asa. Ai vostri sunt la fel?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

buna dimineata mamici si bebici!
Tutzi bine ai venit si multumin pentru lamuriri ... e bine ca avem mamici cu experienta sa ne invete una alta...

Ina dai datele lui bb si fetele te vor baga in lista ...avem bb-ii nascuti in aceeasi zi. :) poate ii cuplam :))

Sofia asa e cu sotii astia mai se revolta ca nu mai sunt ei pe primul plan, eu chiar i-am zis lui ion al meu ca a ajuns pe locul doi si evident ca nu i-a picat bine, mai tarziu mi-a zis ca eu si bb suntem amandoi pe locul intai :)

Jadi si al meu papa putin tare ...cate o gurita de la o vreme si din ora in ora, la noi in loc sa se rareasca mesele se indesesc :(

Vio nu iti face probleme cu constipatia la bb, am inteles ca e normal ca unii bb-i sa faka asa rar mai ales daca sunt alaptati cu formula...

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

buna dimineata
multumim pt urarile de sambata de cand am implinit 3 luni
si LA multi Ani sarbatoritilor de astazi-o zi masculina exclusiv, vad eu

mergem azi la doctor la ctrl de 3 luni

noi am cumparat si am folosit deja aspiratorul acela nazal; ba mama, care e asistenta, l-a conectat la o sonda subtire pe care a bagat-o pana in gitul copilului ca sa ii scoata mucii-ca acolo ii depoziteaza d-soara; vreau sa zic ca am scos niste super muci dupa ce pana atunci nu am reusit sa extrag un singur muc din nasucul ei-de fapt din gat, se pare; la faza cu sonda MAria s-a suparat destul de tare; da am aspirat-o si simplu doar cu dispozitivul existent-care e un pic cam gros pt un nas de bebelus si la sfarsit chiar ridea; mama zice ca e mai bun ca aspiratorul lor de la spital, deci va recomand cu caldura si folositi-l fara grija; copiii nu patesc nimic; a, da, inainte de aspirare i-am turnat vreo 2 pipete intregi de ser pe fiecare nara

noi luam vitamina C fiole o fiola pe zi 10 zile pe luna, in fiecare luna pana la 1 an-asa ne-a recomandat doctorul

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Buna dimineata si la multi ani sarbatoritilor de azi!

Eu nu mai stiu ce sa fac cu al meu. Ma aduce la disperare. Nu vrea deloc afara, urla ca la balamuc si cum il aduc inapoi in casa cum se lumineaza tot. Nu ii e frig, nu cred ca ii e prea cald. Am incercat si in marsupiu, si in brate direct si degeaba. Toata tarasenia asta dureaza de cateva zile, iar ta-su foarte fericit zice ca de ce sa fortez copilu' ca asa e el mai harciog. Asa ca azi nu cred ca il mai scot. Sunt asa de invidioasa cand va aud cum va dorm copiii cateva ore afara . Nu mai zic de mers prin magazine cu el ...
Si mama zicea ca eu faceam scandal daca intarzia putin cu iesitul la plimbare, of of.


ruxandra, mama de matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Bine ai venit Innaa!!
la multi ani pentru sarbatoritii de azi!!!
Vio, nu ne-ai spus, bebele tau papa san sau praf? Daca e lapte de la mami nu are nimik daca nu a facut kk 2-3 zile. La fel patim si noi. Si nu-i bine sa ii bagi nimic pentru stimulare, ca devine dependent.
Locca, incearca sa il scoti afara dupa ce a papat si cand vrea sa doarma, ca sa faca nani afara. Nu merge nici asa?
Kristinuza, asteptam poze!

Voua vi se mai sperie in somn bebeii? Numai uneori o apuca.
Azi nopate iar am mancat la 12.30 la 3 si la 7. Am cantarit-o si are 6410 g. Cred ca ii bag o masa de ceai noaptea.

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

'neta la mamici! sa creasca mari piticii!

Io una sunt plina de dreaq, mi-a venit barbatu' acasa si s-au intors toate cu kr in sus!
Iar e casa plina de haine murdare, lucruri pe care le-a luat mana si le-a lasat pe unde a apucat, programul fetei s-a dus de suflet etc...
Ilinca s-a trezit la 9 cu fatza la cearsaf si a tzipat pana la 10 cand a adormit bustean, sper eu pentru macar doo ore sa apuc sa ma spal si eu pe oki.
Se vede ca nu mai suntem singure ca nici de forum n-am mai avut vreme.
Singurul motiv de bucurie WE asta a fost ca duminica dupa amiaza ne-au vizitat doi flacai frumosi printre care Victor al Antoanelei23, care e muult mai cuminte decat i s-a dus vestea, doar ca deocamdata il iubeste mai mult pe tati al lui decat fetele (sorry Antoanela)
Dar, Mariana, nu trebuie sa va ingrijorati tot Simon e preferatul. Pe el il iubeste soacra-sa

Hai, sa ne traiasca sarbatoritii zilei si toti ceilalti pe langa ei si ne auzim mai tarziu dupa ce ma pun pe linia de plutire si-mi revine cheful de viatza!






poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Bine ati venit printre noi Tutzi si Vio!

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Codruta si Vladut se sperie in somn, tresare si se trezeste speriatcu oki mari, daca sunt langa el e ok, adoarme la loc, daca nu incepe concertul.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Ina si pe mine m-au apucat nervii zilele astea fiindca sotul isi lasa hainele care incotro ca sa nu mai zic de cd-uri, conectori entru computer, etc. si chiar daca ii spun uita peste 2-3 zile si o ia de la capat.

Si la mine ieri a fost Alexandru mai agitat...a papat o masa cu lapte praf ..aprox 200 ml si cred ca a fost cam mult pt. el si mi s-a parut ca il cam doare burtica iar desi nu am mai avut probleme de luna trecuta.

Ziua intre mese bea foarte mult ceai( 50-100ml/masa)..intr-una din zile a baut 500 ml toata ziua.

L-am cantarit si eu dimineata si are 7,6 kg si tot 66 cm.


Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Codruta si Alinam ..si baiatul meu se sperie si tresare in somn..iar cand avea colici atipea si se trezea urland iar eu nu stiam de ce e asa stresat .

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput