Clubul nurorilor (3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Ei mama da ce spor ati avut azi la scris:)

Si eu la smotru, ca diadaniela, femei casnice, ce vreti

Bine ai venit cristiama, acu fug sa te trec pe listuta, care e din ce in ce mai albastra

Ma ingrozesc soacrele astea ale voastre, pe bune daca am mai vazut atatea "acrituri" pe metru patrat

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Multumesc ca m-ati primit in club!

Legat de "cadouri": a mea "scumpa" soacra stie sa faca minunate cadouri: toate vechiturile pe care le tine de secole prin dulapuri: de la fulare demuuuuult demodate, la capoturi de baie, prosoape, etc. Bineinteles ca i le-am refuzat pe toate! La plecarea din tara cica a vrut sa ma dea pe mine pe spate si a scos de sub muntii de naftalina un set de papuci de baie, prosop si halat de baie. Nefolosite, e drept, da' si vechi de cind lupu' catel. Si i-am spus frumos, dar dur, ca nu am nevoie de asa ceva, ca nu plec in jungla, sa nu gasesc acolo lucruri noi!!!



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

apropo de cadouri: soacra mea,aproape tot timpul de ziua noastra ne dadea banii (la amandoi la fel ca sa nu existe diferente.....) sa ne luam ce vrem, ce ne place noua!!... dar intr-un an, tin minte si acuma, mi-a cumparat o pereche de pantaloni treisfert (erau chiar draguti, exact marimea mea) si o masca de par (de care a observat ea ca folosesc)!!! e chiar draguta, nu?

<< Daca altul poate, pot si EU....>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

poate acuma dupa ce am citit despre soacrele voastre, si ce fel de persoane sunt, voi stii sa o apreciez mai bine pe a mea!

<< Daca altul poate, pot si EU....>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Neatza nurorilor.
Am visat cadouri azi noapte:)
Lavinia, parca soacra-ta si soacra-mea ar fi aceeasi persoana, pe bune. Si a mea la fel, ne da bani pentru ca la inceput ne lua cadouri dar si-a dat seama ca nu coincid gusturile. Si musai daca ne face la unu dintr noi cadou, ii face si celuilalt. Dar acuma Sara a trecut pe primul loc, asa ca ea primeste cel mai mult:)


Fetelor care nu va plac cadourile soacrelor, io zic sa le pastrati ca cine stie, poate vreodata vreti sa ii faceti soacrei vre-un cadou si din lipsa de inspiratie, va e mai la indemana ce ati adunat in stoc. Plus ca sunteti sigure ca ea v-a facut cadouri lucruri la care tine mult si ii plac, deci ii intoarceti bucuria


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

si eu la apel!
eu sunt nascuta pe 8 septembrie si sotu' pe 7 septembrie.in fiecare an pe 7 soacra il sune sa il felicite,da' de mine nu zice nimic.si nici a doua zi,cand e ziua mea ,nimic.anul acesta ,avand in vedere ca sotu' mi-a cumparat si mie masina ,nu stie cum sa imi intre in voie ,ca vrea si ea sa o duc cu masina colo,colo.deci ,ca niciodata se ziua mea ,a sunat de disperata sa imi spuna la multi ani. eu am serviciul care afiseaza nr. celui care apeleaza si nu i-am raspuns neam.a sunat de vreo 6 ori pe fix si de vreo 3 ori pe mobil ,da' eu nimic.la vreo saptamana a venit acasa ca trebuia sa isi ridica pensia si mi-a adus un buchet de flori.urmare cred ca o intuiti ,nu au trecut nici 2 ore si cica sa o duc si pe ea nu stiu unde,bineinteles ca am refuzat-o.
femeia asta a fost mult prea scarboasa cu mine ca sa ii pot face vreun serviciu.la inceput am crezut ca ne putem intelege si ani de zile am incercat saii intru in gratii,dar de vreo 2 ani nu o bag in seama deloc,daca vorbeste cu mine ii raspund scurt,daca nu ,nu ii dau atentie absolut deloc.imi e scarba de ea ca de nimeni altcineva pe lume.hai ca am inceput sa ma ambalez.
o sa va mai scriu si alta data ca acum v-am plictisit destul.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Salutare fetelor.
Promit sa revin, caci acum ma duc la cumparaturi, caci maine sotul cred ca pleaca iarasi.
La chestia cu telefonul, a mea ma suna si aici, ca doar sunt nascuta intr-o zi cu socrul meu( Dumnezeu sa-l odineasca) si nu are cum sa uite.Cea mai faza a fost dupa 3 ani , ma suna sa ma felicite si imi greseste numele si imi spune numele fostei prietene a sotului, cu toate ca eu si cumnata mea avem acelasi nume, deci nu era asa greu, dar a uitat cum ma cheama.I-am si inchis telefonul si nu i-am raspuns in ziua respectia, apoi cand m-a sunat si-a cerut scuze.
Plec fuguta la cumparaturi, dar mai trec pe aici ca tare dragi imi sunteti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by olim

Salutare fetelor.
Promit sa revin, caci acum ma duc la cumparaturi, caci maine sotul cred ca pleaca iarasi.
La chestia cu telefonul, a mea ma suna si aici, ca doar sunt nascuta intr-o zi cu socrul meu( Dumnezeu sa-l odineasca) si nu are cum sa uite.Cea mai faza a fost dupa 3 ani , ma suna sa ma felicite si imi greseste numele si imi spune numele fostei prietene a sotului, cu toate ca eu si cumnata mea avem acelasi nume, deci nu era asa greu, dar a uitat cum ma cheama.I-am si inchis telefonul si nu i-am raspuns in ziua respectia, apoi cand m-a sunat si-a cerut scuze.
Plec fuguta la cumparaturi, dar mai trec pe aici ca tare dragi imi sunteti.




eu cred ca a facut-o intentionat.cum naiba sa incurce numele dupa 3 ani?

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

Intru sa va citesc, dar aveti un spor la scris.....cred ca e cel mai postat subiect pana acum. Ii prevad pagini multe.Ma bucur ca ne putem racori aici si sa ...facem putin haz pe seama ''lor''. A mea soacra da bir cu fugitii, nu mai da nici un semn de viata si eu sint asa de trista, va dati seama. Sapt. viitoare taie porcul si ne-a promis ceva carne. Daca imi vine si anul asta cu oase sau grasime, io arunc in ochi, sau o sa o manance fii-su sa faca colesterol.
Wow, ce bine ma simt cand scriu.Asa-i ca ne simtim mai usurate sufleteste cand avem cui sa ne spunem offul?????
TRAIASCA SOACRELE NOASTRE. URAAAA.

MG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

imi place mult ideea ta :impreuna despre cadourile de la soacre si eu cred ca as face la fel daca ar fi cazul, le-as pastra si apoi cu prima ocazie i le-as darui "din toata inima"!
Imi place!

<< Daca altul poate, pot si EU....>>

Mergi la inceput