Clubul nurorilor (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:



Eu cred ca soacrele astea nu sunt normale.
A mea nici nu ne-am cumparat bine locul de casa, l-am luat prin telefon si nu stiam bine unde este, cand ne spunea unde trebuie sa punem piscina si cum sa facem casa.Ca trebuie sa ne lasam si niste gradina sa avem unde ne pune niste zarzavaturi si asa ma poate ajuta si ea cand am nevoie, adica poate manca si ea.
Iar raspunsul meu a fost ca nu fac camin de batrani si nici cantina saracului, cat despre piscina i-am spus ca la mine acasa nu va fii standul public al orasului Mures, ca pentru astea e WEEKEND..L
Al meu a ramas cu gura deschisa si nu stia ce sa zica.
O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Ha, Cristiama, misto soacra-ta, da' are bani zic, daca-si permite. Iar la faza cu sexul regulat, io as fi intrebat-o ce numeste ea regulat ?
Soacra-mea, care nu a fost de acord cu casatoria noastra, l-a amentintat pe fi-su ca nu-l ajuta cu nimic.
So what !
De cand a vazut apartamentul nostru, care nu ca l-am ales eu, dar e superb i se pare ca ar trebui sa-si puna gresie si sa-si schimbe faianta ..... No problem !

O sa le luam cadouri ca sa nu se supere sotul, chiar e utila comparatia intre mine care le aleg cu grija si ei, care ciu-ciu.

Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print
Spiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte;
spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Mie stiti ce nu imi intra nici cum in cap.
DE ce ele daca vad ceva frumos la noi trebuie sa isi cumpere neaparat si ele, dar noi nu.Eu cred ca placerea cea mai mare a soacrelor este sa ne vada certati cu sotii nostrii, ca sa le poata reprosa cum suntem, si atunci
ei le dau dreptate.
Nu prea inteleg acest mod de a te comporta primitiv, dar asta e.
Fetelor azi avem 8 ani impreuna.Eu m-am facut ca uit, dar el mi-a adus aminte.Ce placere trebuie sa aiba soacra-mea.Dar oricum el nu ajunge decat maine, asa ca nu putem sarbatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Olim, ai fost tare
Mai fetelor, soacrele astea sunt croite dupa acelasi tipar, nu vi se pare? Cum dracu vine asta, ca doar nu s-au nascut soacre?!
Eram intr-o duminica cu prietenii, la gratar, in curte la noi, ne distram de numa-numa si, pe cine vad la poarta? Pe socrosenii, sa mor, nu alta, ca numai ei nu lipseau! cica, au vrut sa ne faca o surpriza

va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Vizitele neanuntate mi se par lipsa totala de respect.
Adica tu ai prieteni si ea vine la tine pe neanuntate, eu cred ca .Sunt atat de proaste.
Nu inteleg aceste creaturi.Eu cred ca ele sunt geloase ca noi si ele nu.Eu i-am zis la al meu ca la anu ii cumparam lui masa un vibrator, poate asa s-o mai linistii femeia..
[Azi avem 8 ani impreuna]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boeru spune:

quote:
Originally posted by cherry22

Eram intr-o duminica cu prietenii, la gratar, in curte la noi, ne distram de numa-numa si, pe cine vad la poarta? Pe socrosenii, sa mor, nu alta, ca numai ei nu lipseau! cica, au vrut sa ne faca o surpriza

va pupez

cherry



bey, a mea macar suna inainte!

Viata este facuta din bucatele mici de ciocolata, cand mai dulce cand mai amara, important este sa stii sa le gusti pe fiecare in parte.....
Raducu cand avea plete

Petrecere 2 ani la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Nu, Axia, din pacate nu are bani, noi ii suportam toate cheltuielile si toate mofturile.

Atat doar ca acum si sotul a inceput sa se sature, asta a fost de cand a sarit rau de tot calul:
am vorbit cu ea sa-si schimbe cele 3 camere ale ei dintr-un cartier mai periferic cu 2 camere langa noi.
Eu nu vreu asta, da o sa aiba nevoie de ajutor si tot nouo sa ne fie mai usor cu ea aproape.

Si ce a gasit ea: un ap in vila care costa 60.000 Euro. Ap ei valoreaza 40-45.000. Si am intrebat si eu suav de unde o sa aiba diferenta.

De la noi, nu e clar?
Da nu ne intreaba aveti sa-mi dati, vreti sa stau eu la vila si voi la bloc? Nu aveti planuri ale voastre?
Si credeti ca era langa noi ap?
Nooo, era in Cotroceni draga! la fel de departe de noi cum sta si acum.

Asa ca daca anul trecut de Craciun a primit masina noua de spalat si firgider nou acum o sa primesca o cana de fiert apa si niste ceai, bune calitativ amandoua da cam atat!

chiar ma intrebam ce o sa mai vrea acum, ca-i venise ideea sa-si puna termopan si sa-si schimbe mobila! Cred insa ca n-o sa o intrebe nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

cristiama, tare de tot socra-ta. Fetelor, mi-e mila de voi, sincer. Ce noroc am ca nu e langa mine soacra.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Olim, sa fiti fericiti si va iubiti mult! Iar soacrele, nu le mai bagati in seama!
Eu dau sfaturi, ca de urmat...
De cand stam la mama (in aceeasi curte ne facem casa, dar vom fi total separati, cu gard), mereu ne fac surprize si ne viziteaza, cand iti este lumea mai draga, hop si ei , dar noi ii sunam inainte sa le facem o vizita, ca, de, sa nu aiba oamenii treaba

va pupez si va urez un wk placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

ptiu,ptiu,ptiu,ce va merge mana la scris cand e vorba de soacre.da' mie imi place ,mai spuneti.
eu acum sunt la smotru si din cand in cand mai trag un ochi la calculator.daca sotu' nu e acasa eu sunt sefa calculatorului,asa ca toata ziua tin forumul deschis.hihihi

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput