Clubul nurorilor (3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

mama,mama,ce povesti!
de ce or fi soacrele astea asa scroafe nu pot sa inteleg.
mai am si eu 8 zile si gata ,vine soacra.eheee,si pana la Paste mai e vreme multa.
ce crize am!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Sa va spun una tare-anul asta, cumnatul meu, care locuieste in america le-a cumparat un dormitor cu pat de mijloc, ca, de, sa aiba mamaitica unde dormi. dar, ei tot in patul lor rupt dorm, iar dormitorul acela este neatins.
Nu am rezistat si i-am intrebat de ce l-au pus la naftalina, la care ei au zis ca trebuie sa aiba baiatul mamei unde sa doarma cand vien in tara(adica o data la 1-2 ani), cum sa-l foloseasca ei, ca se uzeaza.
Cand ii vad ca sunt asa de incuiati si de zgarciti, mi se face scarba

va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Flavia,super idee ai avut cu minunatul club al nurorilor.ne mai descarcam si noi ciuda pe aici.
nurorilor ,le-ati cumparat cadouri de Craciun socroseniilor?

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Bun venit tuturor in club.
Vai ca ati zis de haine.Noi in vara ct am stat acasa aveam hainele puse in genti 6 saptamani ca duduia nu avea loc in dulapuri.Imi venea sa mor de ciuda.Tot ce luam pe noi trebuia calacat, bineinteles
Cat despre cadouri de Sarbatori, ma bucur enorm ca suntem asa departe de ea, ca cred ca numai sarbatori fericite nu as avea.
Sa stiti ca de cand am schimbat tactica cu al meu, e tare bine.Acum vede ca eu am dreptate si nu masa si asta tare ma bucura.Am sa o tin tot asa, macar sa ne putem lua ceva unde vreau eu.Ce nu inteleg, de ce intotdeauna trebuie sa lasam de la noi ca sa fie bine.
Va doresc o zi placuta tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Nu am cumparat nici un cadou pentru socrosenii si nici nu voi cumpara. Nu merita nici sa-i salut, le-as da cat cuprinde.
De sarbatori ar trebui sa fim mai buni si sa iertam,dar nu pot, asta e. M-am saturat sa fiu eu cea care sa faca compromisuri. Respectul ar trebui sa existe, indiferent de varsta. parerea mea.

va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Dragelor,

Se poate, tocmai pe mine sa ma sariti!!!!
Am o bucuatica de soacra numa buna de pus in topuri, negative, desigur!

Cadouri de Mos Nicolae, anul trecut: doua perechi de sosete SINTETICE. Nu pot sa port sintetic ca fac o iritatie naspa si ea stie. Si oribile maron pt mine si negre cu maron pt sot.

Cadoul pt sotul meu, 37 de ani, de ziua lui catelus de plus, anul urmator ursulet de plus. De Craciun anul trecut ii spun: sa nu ne mai luati jucarii, ca am umplut un raft la debara cu ele.
Ce primim amandoi: o imensitate de urs de plus cu caciula cantatoare.
Si am avut o nepotica de Craciun, zic dati-il copilului ca si asa s-a suparat ca nu e pt ea, n-a vrut, asa ca i-am pus ursul in brate sa si-l ia acasa!

Tapat de bani, aici vine expertul: soacra.
Si-a schimbat masina de spalat Whirpool 500 de rotatii, cu una cu 800 ca nu storcea bine. Si culmea: nici asta nu stoarce!!!

Si-mi da sfaturi, sa pui Calgon in masina, in a mea adica, sa nu se depuna calcar. Iar eu draguta: la cat de des o schimbati la dvs nici nu mai e cazul. S-a suparat, draga.

Aerul conditionat ca facea galagie, hota cu un mai mica, adica ca a noastra ca-i mai buna, etc, etc.
Si frigiderul l-a schimbat, nu mai tin minte ce avea sau n-avea, da nu-i place, ca al nostru e mai nu-stiu-cum!!!

Si ce-mi mai face cadou: o farfurie pe care incalzeste ea mancare pe aragaz, de vre-o 20 de ani veche cu marginile inegrite si cu un prosopel cu care sa o iei sa nu te frigi!
Da oalele cu manere care nu se incalzesc, ce au?
Plastice cu pisici rosii si verizi de pus sub farfurii!!!
Eu sunt genul fata de masa uni din bumbac si farfurii asortate.

Imi spune cum sa spal vasele: pe etape, cum se pune detergentul, unde se tine, cum se face economie desigur, cum se usuca dupa manusile,...Si eu mititica n-am decat 36 de ani!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Cristiama noroc su soacra-ta ca altfel nu stiu ce se alegea de
Da'ai si tu drepatate ''la varsta taaaaaaa''



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boeru spune:

cristiama super tare!
La chestia cu schimbatul prin casa (ca vrea si ea) am recunoscut-o pe soacra-mea! Da' si la chestia cu sfaturile, problema e ca mi le spune de 10 ani pe aceleasi!


Viata este facuta din bucatele mici de ciocolata, cand mai dulce cand mai amara, important este sa stii sa le gusti pe fiecare in parte.....
Raducu cand avea plete

Petrecere 2 ani la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Nu am terminat casa de construit si deja soacra-mea ne da sfaturi despre cum sa fie usile, mobila, faianta si gresia.
I-am spus raspicat ca va arata cum vrem noi, la care ea zice-ei, faceti cum vreti, mi-am dat si eu cu parerea

va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Hai ca am pierdut atatea pagini in care sa "ma laud" cu soacra incat revin:

Gatitul, normal ca ea gateste cel mai minunat! Asa de bine ca fisu' zice: la-s ca o invitam mai bine pe mama la noi la masa, macar sa mancam bine.
Acu nu ca vreau sa ma laud, da-mi si place sa gatesc, cumpar totul proaspat, incerc retete noi si de obicei iese ceva bun.
Si ce-mi zice:
- Cristina, tu nu gatesti sanatos.
- Da dvs ce gatiti, si sa manance si mofturila, adica fisu?
- Salata de beuf, mananca si sarmale.

Si i-ar aduce ei fericirea in viata: sa nu-i mai prajesc eu NICIODATA carnea lui fisu, ca sa manance sanatos.
Cand l-am cunoscut pe sot avea vre-o 68 de kg la 1,89 si acu are 80.
Explicatia soacrei de ce s-a ingrasat fisu:
- face sex regulat!

Hai, fetelor ca-i nostima, nu?

Intr-o zi ne aduce o mancare de soia, cam ciudata la culoare.
Zice sotul:
- mama, de ce ne-ai adus caca?
Ce-i zice soacra maica-mii:
- nu mananca fimiu ca a zis Cristina ca nu-i buna!

Si ce-i e greu ei sa priceapa ca la noi acasa NU e la ea acasa si nu aranjaza rufele, nici frigiderul si nu cumpara NIMIC pt ca eu sunt rea si-i pun totul la pachet si-i trimit inapoi.

Mergi la inceput