Clubul nurorilor (3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

quote:
Originally posted by monagan

Intru sa va citesc, dar aveti un spor la scris.....cred ca e cel mai postat subiect pana acum. Ii prevad pagini multe.Ma bucur ca ne putem racori aici si sa ...facem putin haz pe seama ''lor''. A mea soacra da bir cu fugitii, nu mai da nici un semn de viata si eu sint asa de trista, va dati seama. Sapt. viitoare taie porcul si ne-a promis ceva carne. Daca imi vine si anul asta cu oase sau grasime, io arunc in ochi, sau o sa o manance fii-su sa faca colesterol.
Wow, ce bine ma simt cand scriu.Asa-i ca ne simtim mai usurate sufleteste cand avem cui sa ne spunem offul?????
TRAIASCA SOACRELE NOASTRE. URAAAA.

MG



Trimite-o la mine, ca la socru-meu ii place grasimea



Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Salutare,dragele mele!
Uau,ce mult ati mai scris,se vede treaba ca va supara rau de tot soacrele...e bine sa ne usuram sufletelul scriind suratelor noastre,nu?
Mai fetelor,celor care va laudati soacrele...eu,una,raman la principiul ca nu exista pe acest pamant o soacra ce isi iubeste nora,voi sunteti convinse ca in spate nu va zice nimic de rau?Hai ca incep sa bag nuiaua printre gard,sa va asmut un pic!Stiti ce cred eu?Exista trei motive pt. care va "iubiti" soacrele :
1.Intra soacra sau vreo ruda pe acest forum si va e teama sa scrieti;
2.Sunteti la inceputul casniciei si nu a apucat soacra sa-si scoata gherutele si sa va provoace pe fata(ar fi bine sa va interesati daca nu va barfeste pe la cunostinte);
3.Nu locuieste impreuna cu voi iar cand va intalniti stie sa fie diplomata.
Sa nu-mi sariti acum in cap,hai,ca nu am spus-o cu rautate,pur si simplu asa gandesc!
A mea soacra,timp de 5 ani s-a purtat frumos in fata mea pana am aflat de la diverse persoane de incredere ca ce era la gura ei cand era vorba despre mine...Eu nu am suportat niciodata persoanele perverse,in fata...lugu-lugu,iar in spate ...
Va pup pe toate!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Camelia,hai sa-ti garantez eu ca gresesti.mama are o vecina ,tanti Mita,femeia asta sigur isi iubeste nora si nu o vorbeste pe la spate in nici un caz.acum 17 ani fiul ei si-a inselat sotia,a parasit-o si sa mutat cu individa respectiva.nora ,normal ca a vrut sa plece din casa socrilor,dar socrii nu au fost de acord si au oprit-o la ei.am uitat sa va spun ca nora si fiul aveau si un copil care atunci cand tatal lui a plecat avea 1 an.
ei bine,au trecut anii ,socrii au ajutat-o pe nora sa-si puna pe picioare o afacere,nurorii ia mers bine ,si-a cumparat apartament si sa mutat in apartamentul ei,dar relatiile lor nu s-au schimbat .intre timp a murit socrul si nora vine la soacra aproape zilnic si o ajuta cu tot ce poate.in repetate randuri nora a declarat ca ii iubeste pe socrii mai mult decat pe parintii ei ,iar socrii ca o iubesc ca si cum ar fi fiica lor,ceea ce sa vazut in toti acesti ani.
vreau sa-ti mai spun ca soacra e o femeie de aur care ajuta pe toata lumea cum si cat poate si cu mult bun simt .
ce zici ,camelia ?vezi ca exista si soacre bune cu adevarat?

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

Razi,Impreuna , razi, da ti-o trimit.

MG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

eu cred ca "bunatatea soacrei" tine foarte foarte mult de caracterul ei, de firea ei, de ce fel de persoana este! si nu cred ca o persoana care face bine la toata lumea la care poate si are un suflet mare, ca nu mai stie saraca ce sa iti dea cand mergi la ea, (a mea imi trimite si mancare la caserola) poate sa se poarte urat cu tine doar pt ca esti "nora"
teoria mea este ca : o soacra rea si acra asa a fost ea ca si persoana dintotdeauna!
ufffff, ce mai imi place sa vb cu voi!!!
camelia 72: nu ma incadrez la nici un punct:
1. soacramea nici nu stie cum se deschide un calculator, damai sa intre pe forum....
2.au trecut cei 5 ani de care zici tu, plus ca nu e genul sa stea la barfe
3.este adevarat nu locuim impreuna (aici poate ai dreptate un pic) dar am avut o perioada in care am stat impreuna

<< Daca altul poate, pot si EU....>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Camelia draga, ne-ai pus pe ganduri
Si cum m-am tot gandit asa, mi-a venit inima la loc cand mi-am dat seama ca soacra-mea ma placea inainte sa fie ceva intre mine si fi'su, asa ca banui ca nu si-a schimbat parerea intre timp:)
Si locuim cu ei, deci ineviabil apar discutii, mai ales din partea mea, ca eu sunt mai ofticoasa, da le modereaza sotzu:)
Deci de laudat no laud tot timpu, in principiu am soacra buna, da departe de a fi perfecta.
Vai, ce fac eu la ora asta, bantui pe net si vb cu niste mamicute dragute pe chat:)

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:


Eu cred ca nu sunt soacre perfecta, caci nimeni nu e ferfect, si ca sunt soacre care stiu sa se comporteatat ca soacre, cat si ca persoane.
Probabil ca si noi avem partile noastre de vina in relatia cu ele, dar ar mai trebui sa laser din gelozie si posesivitate, si totul ar fii mai bine.Insa sunt prea perfecte, adica asa cred ele, si atunci cer sa fim si noi la fel si au impresia ca puiutii lor nu au ce manca, cu ce se imbraca si ca nimeni nu are grija de ei.
Este o vorba: SOACRELE SUNT BUNE DOAR RECI
Va doresc o duminica frumoasa tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by olim


Eu cred ca nu sunt soacre perfecta, caci nimeni nu e ferfect, si ca sunt soacre care stiu sa se comporteatat ca soacre, cat si ca persoane.
Probabil ca si noi avem partile noastre de vina in relatia cu ele, dar ar mai trebui sa laser din gelozie si posesivitate, si totul ar fii mai bine.Insa sunt prea perfecte, adica asa cred ele, si atunci cer sa fim si noi la fel si au impresia ca puiutii lor nu au ce manca, cu ce se imbraca si ca nimeni nu are grija de ei.
Este o vorba: SOACRELE SUNT BUNE DOAR RECI
Va doresc o duminica frumoasa tuturor.




Hai sa-ti spun cum o stiam eu pe asta; SOACRA E BUNA CA BEREA,PE MASA,RECE SI CU SPUME LA GURA.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

quote:
Originally posted by diadaniela
SOACRA E BUNA CA BEREA,PE MASA,RECE SI CU SPUME LA GURA.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana





Tare de tot, n-am mai auzit-o pana acuma

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by olim
imi greseste numele si imi spune numele fostei prietene a sotului,



Asta am patit si eu si nu o data. De multe ori mi se adresa, folosind numele fostei sotii a lui iubi, desi acesta e divortat de 3 ani. O data sa zicem ca e din greseala, dar de cateva ori in aceeasi zi....

POZE

Mergi la inceput