Clubul nurorilor (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Ptiu, soacra-mea nici nu vrea sa auda de fosta prietena a lu barbatu-mio

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

eu am avut noroc ca al meu sot nu i-a prezentat nici o prietena pana la mine!!! si deci nu a avut cu cine sa ma compare. (probabil si pt ca ne-am cunoscut de "tinerei")

<< Daca altul poate, pot si EU....>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Lavinia, cat de tinerei ati fost? :)


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

pai.....tinerei.....
cand l-am cunoscut pe sotul meu aveam eu 17 ani iar el avea 20 de ani!! practic am 'crescut impreuna"!!!


<< Daca altul poate, pot si EU....>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by camelia72

Salutare,dragele mele!
Uau,ce mult ati mai scris,se vede treaba ca va supara rau de tot soacrele...e bine sa ne usuram sufletelul scriind suratelor noastre,nu?
Mai fetelor,celor care va laudati soacrele...eu,una,raman la principiul ca nu exista pe acest pamant o soacra ce isi iubeste nora,voi sunteti convinse ca in spate nu va zice nimic de rau?Hai ca incep sa bag nuiaua printre gard,sa va asmut un pic!Stiti ce cred eu?Exista trei motive pt. care va "iubiti" soacrele :
1.Intra soacra sau vreo ruda pe acest forum si va e teama sa scrieti;
2.Sunteti la inceputul casniciei si nu a apucat soacra sa-si scoata gherutele si sa va provoace pe fata(ar fi bine sa va interesati daca nu va barfeste pe la cunostinte);
3.Nu locuieste impreuna cu voi iar cand va intalniti stie sa fie diplomata.
Sa nu-mi sariti acum in cap,hai,ca nu am spus-o cu rautate,pur si simplu asa gandesc!
A mea soacra,timp de 5 ani s-a purtat frumos in fata mea pana am aflat de la diverse persoane de incredere ca ce era la gura ei cand era vorba despre mine...Eu nu am suportat niciodata persoanele perverse,in fata...lugu-lugu,iar in spate ...
Va pup pe toate!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!



Cred ca la mine e valabil punctul 3 . Si pe la spate nu ma vorbeste, ca doar isi submineaza fiul daca o face, nu??? La mine e ok asa cum e. Nici cand eram in tara nu prea interactionam noi chiar zilnic. Era mai mult saptamanal. Insa numai eu sunam. Ei sunau doar sa ne cheme la pastrav - ca ne place la nebunie, iar altfel nu prea aveau sanse sa ne vada sau daca erau de rezolvat ceva probleme ale noastre gen acte la masina, service la masina, telefonul la casa etc. Eu sunt happy asa, ca ma gandesc ca se putea si mai rau (mai ales cand vad ce scrieti unele din voi pe aici...). Dar ii dau dreptate lui lavinai, ca soacra e omul care a fost intotdeauna. Si cred ca multe se poarta urat cu nurorile, numai pentru ca isi simt amenintata "integritatea" familiei, ca doar nora e cea care il ia pe dragutul ei de baiat de la sanul familiei si ii suceste mintile, iar el uita de parinti!!! Ce ziceti? ASa e?

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gargaritza spune:

Buna dimineata, nurorilor fericite(din diferite motive) sau nefericite!
Eu sunt de 3 ani(aproape) mandra nora a unei.....suspans total....SCORPIIIIII! Din cate am citit pe aici sunt si mult mai rele ca a mea dar soacra-mea ma calca pe nervii capului. Care este marele meu nororc?.....sta destul de departe de noi....asa ca nu sunt nevoita sa o vad prea des.....ca sigur ar iesi cu bataie.
Am si eu totusi o nelamurire....de ce mama mea nu face figuri si de ce aproape toate nurorile sunt nemultumite de soacrele lor? Mamele de baieti o iau razna la un moment dat? Exista un compus chimic care le destabilizeaza?
Voi ce credeti?

Garga si Irinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Salutare, fetelor!
Da' aveti viteza, nu gluma. Sunt bune si soacrele astea la ceva, de le barfim de zor. Ha, da imi place asa de mult.....
Si socrii mei pareau asa de draguti la inceput, se purtau frumos, pana i ntr-o zi, cand, la o discutie mai aprinsa, s-au dat in petec. Ii citisem eu de mult ca sunt prefacuti si am avut dreptate.
Mooaama, ce instinct am!
Nu stiu de ce e asa acritura, ca soacra-sa a fost, si este, o scumpete de femeie, a ajutat-o tot timpul, nu s-a bagat in viata lor, iar acum, cand are 86 de ani si nu mai poate face mai nimic, o trateaza oribil. Imi vine sa o . Nu se gandeste ca are si ea nora? Sa vezi cum o sa ma port eu cu ea peste ani, cand va fi o cotoroanta

Va pupez, fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Gargaritza, si eu imi pun aceeasi intrebare-mama de ce nu a luat-o razna si se poarta frumos cu amandoi? Cred ca se petrece ceva in creierul soacrelor cand baieteii lor se insoara. Problema trebuie studiata, hai sa facem o propunere de studiu la organele abilitate, ce ziceti?


Va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

De fapt ce n-ati inteles voi e ca noi suntem alea RELE, nu ele.
Acum mi-am citat soacra, care e suparata ca eu nu o IUBESC. Si asa avea toate motivele, nu?
- nu a fost de acord sa ne mutam impreuna, ca e pacat cica
- nu a fost de acord sa ne casatorim, deja traise cu mine in pacat, nu?
- nu a fost de acord sa ne luam apartamentul impreuna, il vroia pe numele ei!!!! Nu dadea nici un ban, si eu dadeam cam un sfert, da nu-i statea ei bine proprietara si pe ap nostru?
Ce de reguli "bune" ar fi stabilit in casa NOASTRA.

Mi-am cumparat o fusta de in maron lunga, mi-a placut tare si i-am luat si mamei mele. Zic, ia sa o intreb daca vrea sa nu se supere sotul ca ei nu-i luam. Ce-mi spune:
-Eu nu port lucruri asa de urate!
Si e o fusta tare racoroasa, nu mai ies vara din ea, si dupa o vreme zice, ei acu parca as vrea si eu.

S-a dus la preot sa se planga ca are probleme cu nora.
Si-i spune sora-mii ca-i doreste o soacra ca ea. Am ras pe infundate toata seara, da poate ea chiar crede ca e buna si draguta cu mine si eu sunt scorpia.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gargaritza spune:

Hahahahahha......sunt de acord....facem o propunere.
Eu cred ca este o chestie pisicologica....un fel de sindromul lui Oedip pe invers....dar sunt unele care ajung sa le faca rau si fiilor lor....mai stiu eu pe una........daca ii faci nurorii figruri in ziua nuntii asta nu inseamna ca ii strici nunta si lu' fi-tu???
Cotoroantze!

Garga si Irinuca

Mergi la inceput