Clubul nurorilor (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gargaritza spune:

Daaaa...suntem cele mai rele.
Soacra-mea imi mai sugereaza din cand in cand sa ii zic mama....POFTIM?!?!.....eu am o singura mama ....si nu cred ca i-ash fi zis mama nici daca se purta frumos. Asa ca sa vedeti ce nora rea sunt.

Garga si Irinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boeru spune:

Si a mea, dupa ce s-a purtat oribil in primii ani, si-a cerut scuze intr-adevar dar imi zice ca ar vrea sa-i zic MAMA! Am ramas masca, mai ales ca al meu imi zicea nici Saru'mana sa nu-i zic ca nu-i place ca o fac batrana prin chestia asta daramite "mama". E si ca sa vezi mi-a zis ca i-ar placea.... Pai nu pot frate asa dintr-odata iert dar nu uit. Si nu-i zic ocolesc subiectul acum de cand cu asta mic ii zic NONA ca si el!

Viata este facuta din bucatele mici de ciocolata, cand mai dulce cand mai amara, important este sa stii sa le gusti pe fiecare in parte.....
Raducu cand avea plete

Petrecere 2 ani la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gargaritza spune:

Eu ii zic doamna ca altfel nu stiu cum sa ii zic...sotul meu ii zice lu' mama " soacra mea" dar pe un ton glumet...ai mei sunt mai nonconformisti.
Irina e prea mica pentru vorbe asa ca mai astept poate o sa ii zic si eu cum ii zice ea.

Garga si Irinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Eu nu-i zic nici cum! Se poate si asa.
Si-i vorbesc cu dvs, ea n-a zis sa o tutuiesc si acum e prea tarziu si oricum nu-mi vine.

Mama mea a reusit performanta sa nu-i spuna soacrei ei nici cum o viata intreaga.

Dar cum imi zice ea mie: "papusa".
-Ce stii tu papusa, cum se face mancarea asta, se spala "bine" camasile lu fisu,cat de grea e viata.
Acu intre noi fie vorba la 36 de ani am incetat de mult sa fiu papusa zau asa!

Ei, va multumesc ca m-ati pus in top.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gargaritza spune:

Opss...asta cu papusa o am si eu ....si nu tocmai in cel mai magulitor sens.
Ea imi zice mie "draga mea" sau Cristina....dar cu un ton de ingheta si lava.

Garga si Irinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mei, eu unt singura care ii zic "mama" de aici?:) (ea imi zice "puiut")
Da ii mai spun si "buni" cateodata, ca asa vrea sa ii zica fi-mea.

De ex. in familia socrilor, ei le spuneau socrilor lor "mama ..." sat "tata"... si numeele persoanei. Dar eu si sotul le-am spus ca nu suntem de acord asa, pentru ca mama si tata suntem doar noi, parintii, restul sunt lte grade de rudenie. E bine ca s-au conformat

(mei da ce spor ati avut la scris azi:))


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Gargaritza te-am trecut pe listutza, era cat pe ce sa uit:)
Sa ma mai trageti de maneca daca e ceva, ca sunt asa de aiurita...

Mie termenul de "papusa" imi suna a altceva, aiurea, da nu zic
Nu stiu de ce, dar nu m-a placut niciodata:)
Uf, si sotul meu ma mai alinta asa cateodata, da nu-s tocmai incantata:)


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gargaritza spune:

Multumesc pentru inscriere.
Daca mi-ar zice mie soacra-mea puiut as stii ca au rapit-o extraterestrii si au facut experimente pe ea.

Garga si Irinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Moaaama, da ati scris nu v-ati incurcat !
Mi-a placut faza aia cu numele prietenei dinainte. Pe mine ma cheama la fel ca pe cea dinainte

impreuna sincer te felicit ca ii poti spune mama. Eu nu voi putea niciodata si ca amintire a negrului inceput le spun doamna si domnul. Socra-miu saracu s-a seziat la un moment dat ca e cam ciudat, dar soacra-mii nu i se aprinde nici un bec.....sau ii place, ca doar e doamna

Revin, fruntea sus
Stiti ce-mi spun eu mereu : sa nu uit, ca doar am baiat !!!

Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print
Spiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte;
spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Si eu am crezut ca-i dau cu ceva in cap sambata soacrei. Am sarbatorit ziua printesei si l-am rugat pe sotul sa-i spuna sa vina sa dea si ea o mana de ajutor ca nu pot singura si mama e foarte obosita si reusim sa terminam tot ce avem. Se facuse 14 si nu mai venea, am intrebat sotul si a dat din umeri. Au venit intr-un tarziu si tot ei de ce i-am sunat sa vina mai repede?????? Eu m-am trezit de dimineata sa fac tortul, sa o ajut cu ce mai pot pe mama si am plecat cu sotul la piata, el sa care si eu sa dirijez ce nevoi am pt. o saptaman, daca nu mai pot conduce ce se fac, pana nasc fac sambata aprope tot. La 12.30 cand am venit mai avem multe de facut, aperitive, masa de asezat.....si m-au apucat dracii ca nu numai ca nu ma tinea bine pe picioare a mai venit si cu fite ca de ce nu e gata, nu pot sa va spun cum m-am abtinut sa nu-i spun ceva. Nici nu am vorbit, nu i-am zambit, nu i-am spus nimic, prind eu ocazia si o articulez.....vine si ziua cu pricina.
Tot ea la un moment dat , ai sa ai si tu baiat si am sa vad cum te porti cu nora????Doamne ajuta sa fie una buna si eu inteleapta si sa las eu de la mine daca ea este mai dificila

Asa ca...nu le inteleg deloc pe soacrele astea de ce nu-si iubesc deloc baietii si nepotii din partea lor.











Paulacu Paul 37+ siAlexandra

Mergi la inceput