Clubul nurorilor (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Axia, bine ai venit printre noi!
Diadaniela, nu esti tu rea, ci soacra e lipsita de cel mai elementar bun simt. La fel e si a mea, cumpara numai lucruri ieftine, proaste, de care chiar nu avem nevoie, doar ca sa zica ca a luat ceva, cu diverse ocazii.
Si eu zic cateodata ca poate sunt prea pretentioasa, dar, totusi, chiar trebuie sa ne batem joc de noi? De ce sa nu ne simtim bine, sa ne cumpoaram ce ne pofteste inima, chiar daca asta inseamna mai multi bani cheltuiti? dar, ei gandesc cu c..u, din pacate


va pupez, dragi nurori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Vai cu soacrele aste.
Cel putin voua va cumpara, dar mie mi-a dat oddata 50.000 sa imi cumpar un martisor si apoi 100.000.Ca zice ca isi tare pretentioasa la lucruri.
Mie imi place ceva de calitate, chiar daca este foarte scump, decat sa cumpar ieftin si sa nu fie bun..
Iar a mea moare de ciuda cand imi cumpar ceva, mai ales de firma..
Chiar ma gandeam acum la o chestie.Cand au aparut vasele colorate in Romania, eu incercam la fiecare bursa sa imi cumpar cate veva, iar soacra mea zicea ca cheltui banii aiurea.
Cand am fost in Romania avea si ea un set de farfurii albastre, ca doar si ea are bani
Vai si cu soacrele astea, eu nu inteleg de ce atata invidie pe noi? In loc sa fie pasnice, caci ele au de castigat.
Sunt multe care au un principiu , daca ele au suferit din cauza soacrelor, atunci si ele trebuie sa faca sa sufere, ca sa stim ca avem soacre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaan spune:

hi hi mie anul trecut de craciun mi a dat cadou (hi hi hi)un material(hi hi hi)o catifea neagra
o avea cam de mult in dulap ca se cunostea(hi hi hi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

diaan,poate soacra ta are de gand sa dea coltu' si s-o fi gandit ca iti trebuie haine de doliu!
a.cicel,cred ca soacra-mea incepe sa dea inapoi cu procesul,a luat-o sotul cam tare cu amenintarile si isi da seama ca va avea de pierdut daca va continua!Oricum ea nu vrea sa stea cu noi pe perioada de iarna ca trebuie sa contribuie si ea la
caldura,curent...iar la cat este de zgarcita...s-a invatat femeia sa fie intretinuta!
Fetelor,bine totusi ca se gandesc ale voastre soacre sa va dea ceva cadou,chiar daca nu este pe placul vostru dar a mea nici macar nu se deranjeaza sa le zica un "la multi ani" copiilor,mie nici nu ma gandesc,caci stiu cat de mult ma uraste.
Eu sunt cea mai fericita cand nu o vad,sotul ma sustine,copiii sa fie sanatosi si noi la fel sa-i putem creste,caci mila sau ajutor de la soacra...in vecii-vecilor!


Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

Buna seara nurorilor!!!! Dupa cum vad p-aici mai exista si soacre chiar bune si dragute. Felicitari celor care detin asa ceva, eu nici nu pot sa-mi imaginez cum e sa ai o soacra draguta si cumsecade.
Olim, trebuie sa-ti spun ca eu stau putin mai bine ca tine, eu am primit de ziua mea 500.000 lei de la socrella. Oricum altii n-am sa mai vad de la ea,asta e clar.

MG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Ma bucur pentru tine monagan.A mea in vara cand sa venim, ne-a luat cate 2 perechi de sosete albe, si un maieu pentru al meu..Intotdeauna cand mergem ne cumpara sosete, iar eu intotdeauna ma fac ca le uit in Romania si imi aduc aminte de ele pe drum.
A zis ca o sa imi ia o patura cu delfini( avea una si mie tare mi-a placut), dar 6 saptamani cat am stat acasa nu a avut timp saraca.Oricum nu am nevoie de nimic de la ea, dar gestul conteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

buna seara, fetelor!
vreau sa va spun ca am si eu in jurul meu exemple multe de soacre gen "pisica blanda zgarie rau....", ex. soacra verisoarei mele, care pe fata e de treaba, dar de fiecare data cand are ocazia ii inteapa cate una asa "finut". eu nu stiu cred ca daca ar fi si a mea asa, cred ca as proceda si eu la fel, nu cred ca as putea sa fac compromisuri, sa tac si sa inghit! (nu stiu daca gandesc bine, dar nici nu sunt genul sa tac...).
eu cateodat stau si ma gandesc ca nu port cu soacra mea asa cum ar merita si parca cateodata am ceva cu ea desi nu mi-a facut niciodata nimic rau ci doar bine!! parca o compar tot timpul cu mama mea si am senzatia ca nu v-a putea niciodata sa fie ca si ea! stiu ca nu e bine!


<< Daca altul poate, pot si EU....>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Buna seara...

Vorbiti de cadouri de la soacre...hm ...ma intreb ce-s alea...
Cand m-am maritat nici elementara verigheta nu mi-a dat-o ...a trebuit ai mei sa ne ia verighete si tot tacamul necesar...ca sa-mi spuna bestia ca nu meritam oricum efortul...

Apoi de fiecare data cand era ziua mea ii lua lui fi-su cadou...nu va inchipuiti ca ceva folositor...numai tampenii luate de prin bazaruri sau de la magazine cu marfuri confiscate...ce-or fi alea ea stie...Eu fata desteapta le dadeam mai departe din principiu...Iar fetelor,ma pardon fetei celei mari ca pe cea mica inca nu s-a indurat sa-si faca greata sa o vada si mai are putin si face 8 luni,i-a luat mereu haine cu 2 sau 3 numere mai mari,sau tot feluri de bazaconii care nu au nici o legatura cu copilul...Iar anul asta de sarbatori s-a facut ca uita...ce era pentru ea sa dea banii pe o ciocolata...Nu m-a rabdat limba si i-am spus sotului azi de chestia asta...s-a uitat cas la mine si mi-a zis:"ce nu stii cum este maica-mea?!" Da eu stiu...insa copilul nu trebuie sa afle taman acuma ca bunica-sa este sclerozata si nehormonata...
Presimt anul asta ca va iesi scandal monstru daca ma musca de bataturi...Am 17 ani de cand ii inghit toate greturile si nu mai am nimic de pierdut in viata...cel putin din partea ei...

Fetelor care sunteti pe cale sa ma casatoriti nu va ganditi ca sunt toate la fel...mai sunt si exceptii...nu stiu pe unde dar sunt sigur...



Loreen cu Bianca(15.10.96)si Delia(26.04.05)
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Sunt sigura ca mai sunt exceptii, dar ma intreb pe unde?
Eu ma gandesc ca poate nu am avut norocul sau poate nu am stiut sa cautam.
Chiar ma gandeam acum ca saraca mama mea a avut o soacra foarte rea, a mea e o dulce pe langa ea.
Si a inceput din noaptea nuntii, cand le-a luat banii de nunta, si dupa 3 luni cat au stat ai mei acolo, le-a scos hainele in drum si a trebuit sa plece la parintii mamei, care stateau la 5 minute de ei.ramanadu-i ei tot ce mama mea a dus acolo, mobila, haine, inclusiv televizorul care l-au cumparat ai mei.
Apoi cand mama era insarcinata de 7 luni, a trimis-o repede sa aduca 2 galeti de apa, iar mama nu putea ridica nimic, deoarece putea pierde copilul, si medicii i-au recomandat sa stea in concediu.Si cand venea cu galetile, o dimineata la 7, iar curtea era cu iarba , deci cu roua, i-a spus sa vina mai repede, iar mama a alunecat pe iarba si a cazut, pierzind o sarcina de 7 luni, un baietel.Deci va imaginati ce buna era.Eu am 27 de ani, dar in afara de 1.000.000 cat am primit la nunta anul asta, nu am primit nimic niciodata de la ea.
Am ramas fara mama la 22 de ani cu o sora de 10 ani, dar ea de cand a murit mama nu a fost odata la noi in casa sau sa ne intrebe odata daca avem ce manca sau avem ce ne trebuie.Iar la 2 zile dupa ce a murit mama, i-a sps tatalui meu sa-si gaseasca pe cineva, ca e tanar si ca nu se va sacrifica sa creasca copii cuiva, ca el are viata inainte.Si noi?
Mai sunt si mame de acest fel.Eu nu stiu daca se pot numi mame sau parinti, ca si animalele isi ingrijesc mai bine puii decat multe femei.
Sper sa nu va fii plictisit prea tare, dar uneori inclin sa cred, ca cu cat ne dorim mai mult ceva, cu atat nu il vom avea niciodata.
Dar asta e viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Olim nu cerem imposibilul de nu putem avea...ci poate putin respect totusi ca nu suntem animale de companie pentru baietii lor...sau mai plastic exprimandu-ma saltele...ca doar soacra mea mai uita din cand in cand ca sunt maritata cu fi-su de 11 ani si nu sunt pocnitoare pe centura...


Loreen cu Bianca(15.10.96)si Delia(26.04.05)
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput