Clubul nurorilor (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by camelia72

Ce mai ziceti,dragutelor?Cum va mai intelegeti cu scorpiile?
A mea a venit sa discute aseara cu sotul despre acel proces,v-am zis,ne-a dat in judecata ca-si vrea apartamentul inapoi,ca acel contract de vanzare-cumparare pe care l-a facut in urma cu 10 ani nu ar fi valabil pt. ca,declara ea in plangerea de la tribunal,sotul a obligat-o sa-i vanda lui.Este chiar nebuna,oricum,au trecut 10 ani si nu s-a plans iar acum s-a trezit ca-si vrea ap. inapoi.Mai scrie si de contractul de uzufruct ca nu ni l-am respectat...chiar am ras cu lacrimi,stiti ce zice ea ca inseamna UZUFRUCT?Ca noi suntem obligati prin acea clauza de uzufruct sa o intretinem cu banii nostrii.Asta inseamna la ea acea clauza:-sa o intretinem!E sireata,vrea sa profite si dupa fi-su cum a facut cu atatia barbati,acum isi da seama ca s-a cam ramolit iar barbatii cu bani vor femei tinere!
Acum va las,mai "vorbim"!


Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!



Cami e clauza de uzufruct, nu de intretinere. Dar prin clauza de uzufruct, poate sa spuna ca nu ati respectat-o, daca ea a cerut o camera separata si voi nu i-ati dat. Asta se poate. Si cum iti mai spuneam, poate sa ceara tot apartamentul daca vrea, iar voi trebuie sa il eliberati. Insa nu are nici o legatura cu clauza de intretinere, asa cum si spus si tu. Insa mare grija cu pretentiile pe care le are, sau pe care le-a avut. E destul de riscanta clauza asta intr-un cuntract de vanzare-cumparare. Succes

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaan spune:

of of of
Nu stiu cum se pot numi unele femei mame...
Eu am acasa una bucata mama extra cool()...face orice pt mine pt noi doi(eu si prietenul meu(viitor sot...sper))
Asta stiu eu ca inseamna mama...ca ma ajuta,imi respecta deciziile,ca ma iubeste neconditionat etc. la randul meu eu o ajut o iubesc si ii respect deciziile...
Defapt asa stiam pana am intalnit o pe viitoarea soacrasi pana am intrat pe topic...
SERIOS NU STIU CUM AU TUPEUL SA ZICA CA SUNT MAME SI CA SE GANDESC LA COPII LOR SI CA LE VOR DOAR BINELE
capul sus ca se rezolva toate(sunt in perioada pozitiva ...am trecut peste pt moment

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manda spune:

quote:
Originally posted by lavinai

manda: au trecut aproape 6 ani de cand sunt cu sotul meu si de cand o cunosc pe soacramia ( si ne-am casatorit pe 2.07.2005), si pot sa spun ca e o femeie foarte sufletista, ti-ar da si haina de pe ea, si nu sie ce sa imi mai faca pe plac, imi face numai ce mancare imi place mie, si nu face nici o diferenta intre noi doi: amandoi suntem ai ei......FRUMOS, nu?

<< Daca altul poate, pot si EU....>>


intr-adevar frumos ,mi-as fi dorit si eu o soacra asa ,dar nu e...
Sa dea Dumnezeu sa ramina asa si sa nu se schimbe niciodata
numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

manda si tu esti nora? Sa stiu sa te trec pe listuta noastra. Daca da, spune-ne ceva despre tine si socrii :)

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Celebra expresie a soacra-mii: nu e bani, mama, ce sa facem. Pai, "nue bani", ca e sub 50.

va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by cherry22

Celebra expresie a soacra-mii: nu e bani, mama, ce sa facem. Pai, "nue bani", ca e sub 50.

va pupez

cherry



Uite tot de bani sufera si socrosenia mea.Cand o auzi "vai ,da' de unde bani?",asta ca sa ii dam noi sau sa-i cumparam una alta,dar oricum ea are bani.E o zgarcioaba de nu are pereche.Acum de Mos Nicolae ia luat Adei o papusa de 15 mii,in conditiile in care noi nu ii cumparam decat Barbie si de la Disney si ea stie asta. Bineantels ca fii-mea nici nu sa uitat la ea.Ma mai si intreba ca proasta,la telefon,"a fost incantata aia mica de cadou?"Si va repet ca bani are destiu.Mai bine ii lua o napolitana ca asa iti face si scarba.
De Craciunul trecut noi i-am luat o Barbie sirena ,mama tot o Barbie (ca fii-mea e mare fana)si ea a zis ca ii ea si ea tot Barbie da' nu stie de care .Noi i-am spus de care si ea a zis ca sa punem si noi bani ,in final tot noi i-am cumparat-o.Acuma nu e obligata sa-i cumpere jucarii scumpe(sa nu ma intelegeti gresit}dar cel putin sa ii cumpere de bun simt.Decat sa-i cumperi un rahat de papusa pe care numai ce o scoti din punga si i-au cazut picioarele,mai bine ii cumperi un dulce sau o pereche de sosete.
De exemplu mie anul trecut de Craciun mi-a cumparat o lenjerie direct dupa taraba din strada,si cu doua numere mai mici.Adica ,nu stiu ,da' chiar nu gandesti un pic?Mie imi pare asta a "hai sa fac cadou ca sunt obligata,dar ma doare in spate daca nu le place sau nu e masura potrivita".
Am o mare rugaminte la voi ,va rog daca vi se pare ca gandesc aiurea,sa-mi atrageti atentia .Uneori ma gandesc ca sunt eu prea rea.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Salutare nurori dragi.
Ce mai faceti voi?Cum stati cu soacrele?
Draga diadaniele mie nu imi pari rea, dar cred ca soacra ta ar trebui sa gandeasca putin mai mult.Nu trebuie sa cumpere o papusa Barbie, dar cum zici tu sa ii cumpere ceva cu gust, chiar daca e mai ieftin.
Soacrele astea nu sunt bune decat.
O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

La capitolulo bani nu pot sa o ritic pe soacra-mea. Ea intr-adevar nu are. E pensionara de boala si ia 1.700.000 pe luna. Va dati seama ca i e destul de greu. Are apartament cu 2 camere si a luat in chirie 2 fete ca sa se poata descurca cu datoriile la curent, intretinere si altele. Si-a gasit acuma si ceva de lucru, dar e cam bolnava si se descurca mai greu. Dar macar incearca. Si cand mergem acolo incearca sa ne asigure totul, chiar daca noi i-am spus ca vom cumpara noi pt mancare si ce mai e nevoie cat stam acolo. In schimb are ea alte Si socru, cu o pensie de aproape 8 milioane sta la tara, bine-mersi. Nu are nici o treaba. Nu are gaini, porci sau alte oratanii, nu lucreaza pamantul, ci doar sta. cand am mers la el in vara se luda ca prin curte si in gradina nu are nimic, dar are faina de grau, are oua, are carne. Adica le cumpara de la vecini.
Parintii mei in schimb sunt OK. Salarii bunicele, ne mai ajuta si pe noi, ca doar la cine sa apelam, daca nu la ei?

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Salutare nurori !

Acum am ochit subektu'
Ma primiti si pe mine in clubul vostru ?
A, si ma puteti trece cu albastru (-)
Am evoluat de la "nu venim la cununie ca nu suntem de acord", la sms de sf. Andrei. Nu telefon ca tre' sa legam mai multe fraze si e complicat.
Buuuun, nici nu cer mai mult. Ne vedem de maxim doo ori pe an si ne comportam "civilizat".

O sa citesc tot ce ati scris si mai revin.
Fruntea sus celor "albastre" si felicitari celor "rosii"

Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print
Spiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte;
spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Sigur ca te primim axia, bun venit in club si sa-ti traiasca soacra cea "albastra":) Sa nu uiti de noi

Ma gandeam la ce ziceti voi de aceste mici :atentii" din partea socrilor.. E naspa felul cum pun problema, faptul ca o fac din obligatie si nu din suflet. Probabil ca asta e cel mai deranjat lucru, nu faptul (sau obiectul:0 in sine.
Dar pentru cele cu soacre acre, partea pozitiva e ca daca nu va acorda mai multa atentie voua sau nepotilor, probabil ca sunt pur si simplu "invizibile" si va scutesc de alta bataie de cap...
Adica probabil asa as gandi eu daca as fi in locul vostru...

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput