Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitu spune:

Buna mamicilor si sa aveti parte de un Mos darnic!

crista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitu spune:

Dragelor, acum am inceput sa pricep si eu cum e cu forumul, dar inca nu stiu sa postez poze. Pe scurt despre noi: suntem o mamica f.f.f. stresata si o bebita deseori cumintica,slabanoaga ca un paianjen, uneori plangacioasa, model viespe, si care de cateva zile face figuri la mancare. Precizam ca avem 12 saptamani, acusica facem 3 luni, mancam ce are mama peste care bagam Milumil, am cam terminat cu durerile de burtica, am avut rosu in gat si am papat tratament, iar in prezent suntem maraite rau seara de oboseala, durere sau cine stie de ce.
Din cauza de bebita mami este tot timpul obosita, disperata, mai ales ca nu are nici o bunica pe aproape, si alearga cu bb la toti doctorii despre care a auzit ea ca sunt "buni", ca sa i se spuna iar si iar ca desi "iubirea" plange seara, este constipata sau are diaree, nu mananca cum crede mami ca ar trebui,este un copil perfect sanatos, care se hlizeste cu gura pana la urechi la oricine ii intra in radar. Concluzia este ca mami este cam dusa, mai ales ca dupa ce ajungem acasa de la dr. incep regretele ca "am dus copilul sanatos sa il imbolnavesc in salile de asteptare pline cu copii raciti", si iar termometre, telefoane, programari.
Cam asta este in mare, dar va mai spun caci epopeea a ajuns abia la luna a treia.
Petreceri frumoase pentru cine are!

crista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Buna fetelor!
In sfarsit doarme maimutica si pot sa stau si eu pe net..
Am avut si noi botezul sambata,a fost ff bine,fata n-a plans deloc,nu-mi venea sa cred,ca de obicei acasa dupa baita urla ff tare..si la vin s-a strambat un pic..In rest a fost ff linistita,curioasa...saracuta nu stia ce-i cu atat lume in jurul ei.
Totusi a obosit-o evenimentul,ca de doua zile e agitata,nu a dormit ziua si nici n-a mancat prea bine,a fost cam maraita..

Apropo de cantar,aseara am cantarit-o si nu-mi vine sa cred..a luat 100 gr sapt asta,ma intreb de ce asa putin...ca-i mai dau si lapte praf,uneori chiar cate un bibe pe zi.O trebui sa-i schimb laptele praf,eu ii dau Nan1.Mai e cineva cu Nan?
Jadi,parca tu ii dadeai copilului vitamine??Cum ia mers?
Ftelor ce-i cu bioticul asta,ca am vazut ca se poarta.E pentru burtica??
Voi cum ati chemat pediatru acasa o data sau de doua ori pe luna??
Trebuie sa o inscriu la asta din cartier dar n-am nici un chef sa ies din casa,mai ales ca nu vreu sa trezesc copilul..



maddy & Bianca (13.10.05)http://pg.photos.yahoo.com/ph/buburuza_77/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Fetelor, fata mea scoate limba. Asta nu ar fi numic dar o scoate atat de lunga si o misca in asa fel de nu mai are aer sau ii vine sa vomite. Oare se joaca sau e ceva nashpa? Parca mai zicea cineva ca scoate limba si ca e o boala? De vreo cateva zile s-a mai linistit un pic cu mancatul, s-a stabilit cam pe la 700-745 ml pe zi.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Am uitat sa va mai spun ca se uita foarte atenta si pasionata la TV. Cred ca ii place ca ii vede pe aia colorati ca se misca pe acolo.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Si eu abia astept momentul cantar diseara. Intr-un fel mi-e si frica ... daca iar vad o crestere de-aia minuscula nu stiu ce-i fac
Azi dimineata iar mi-a cantat serenade la san, dupa 7 minute de haleala.
Ioana, am mai vazut si eu pozele voastre acum, e foaaaarte draguta si are niste moace uneori s-o mananci
Si al meu se uita la teveu cand prinde momentul

ruxandra, mama de matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

La multi ani celor care isi serbeaza azi ziua si cat mai multe bunatati in ghetute tuturor!!
Karmenutza,si Mario scoate limba exact la fel..zici ca are un perisor pe limba non stop,asa face...si noi speram sa nu fie nimik grav,ca dr asta nu ne-a lamurit deloc..cica asa fac copii..

Fetelor,eu am ajuns ieri la spital..m-am trezit dimineata ca se invartea casa cu mine,m-am ridicat,degeaba,am cazut livida in pat inapoi,imi era atat de rau si incepeam sa-mi pierd cunostinta..asa ca sotu' s-a speriat rau,noroc ca era acasa si la urgenta cu mine..mi-au bagat un calciu pe vena si mi-am mai revenit,insa nu stiu nici acum de la ce-o fi fost..oricum ,simteam ca ma pierd,ca mi se scurg toate puterile si incepusera sa mi se inclesteze mainile si fatza....nasol,oare de la ce-o fi fost??posibil ca nu luasem nici vitamine si nu bausem nici lapte cu o zi inainte..plus oboseala si trezit la trei ore noapte de noapte..eu stiu..
,
Moki sibb Mario

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Neata pe la pranz.

In primul rand "la multi ani" tuturor bebicilor, mamicilor si taticilor care isi serbeaza azi ziua.

A venit si la noi mosul, si desi am avut emotii mari ca nu se vor bucura copii de cadouri nu a fost asa.
Victor chiar a decretat ca stim cu adevarat nr de telefon al mosului.
A primit o macheta de Smart decapotabila sa o plimbe cu ea pe gagica de sora-sa.
Si se pare ca si eu am fost cuminte, ca am primit o caseta cadou de la Kenzo. Cred ca a fost multumit sotu' de prestatia mea anul asta.

Nici noi nu am luat prea bine in greutate sapt trecuta, numai 150g.
Mancam suc de mere amestecat cu morcovi si ne place tare mult.
I-l fac din mere dulci ionatan.

Am comandat si bradul pe internet. Grabita, deh.

Maddy, felicitari ptr micuta crestina (asa ii zicea Victor Ancutei dupa botez).

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina77g/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Moki, asa am patit si eu joia trecuta.

Eram acasa cu amandoi copii cu bona, menajera si electricianul.
Si m-am dat in spectacol, am facut o cadere de calciu, am lesinat pur si simplu.

Va dati seama ca i-am speriat pe toti.
Nici nu vreau sa ma gandesc ce era daca eram singura cu copii acasa.

S-a speriat si sotul, m-a sunat si a vazut ca vorbesc ciudat.
I-am zis de ce si apoi a aterizat si el.

Tu iei Ca lactic ?
Ce ti-au recomandat de la spital ?


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina77g/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Karmenutza si Alexandru s euita zilnic la desene animate la tv.

Cristina eu iau cate 3 ca lactic pe zi..si eu am mari probleme cu lipsa de calciu.
Ancuta nu are colici de la sucul de mere cu morcovi?


La multi ani tuturor celor ce poarta numele de Nicolae!

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput