Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Marlena, cu parul eu is pe invers decat toata lumea: in timpul sarcinii eram tunsa scurt, desi cica hormonii ar trebui sa-l faca cel mai cel, iar de cand am nascut mi-am lasat pleata
De cazut imi cade constant. Sa vedem ce-o fi dupa ce termin alaptarea si nu mai bag proteine in mine grupa mare.



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Anto, geniala instalatia de baie! Asa da! Noi avem bafta ca merge masa de infasat pe chiuveta, dar mie tot imi sta inima cat un purice de fiecare data!
Am vazut si muculetul de care povestea Jadi, care promite sa fie o soacra deosebit de vigilenta, hihi!
Eu m-am enervat teribil, voiam sa ies si eu azi, ca nu mai pot, sa iau o pauza de copil. Ultima iesire a fost cu mama mare la dentist, juma de ora exact acum o saptamana. I-am zis amabilei mele jumatati - care sub diverse pretexte nu m-a lasat pe mine sa ies in weekend la cumparaturi; drept care el si-a facut de drum pana la 6 (a iesit de la birou la 3), a venit si a inceput: ca la Bucur se inchide la 8 (parca e la 9), ca e tare inghesuiala si ceata si nu imi recomanda sa ies cu masina, ca baia copilului e la 7, ba nu 8, ba nu 9 (ultima e adevarata), ca trebuie musai sa faca pachete de mos N. (nu pt mine, nu va speriati!) ca poate trece sor-sa si sa i le dea, si trebuie sa puna pozele in album, ca ce? mai vreau sa fac si madlene?! pai n-am nici o sansa - si in final, spre ora opt, ce, n-ai plecat inca? unde sa mai pleci la ora asta?! Precizez ca am avut azi copil marait, de nepotolit altfel decat cu brate sau leganat in carut, si din pacate n-am invatat ciobanescul german sa il legene el, desi n-ar fi o idee rea.
Pe scurt mi-am bagat picioarele in ea de plimbare, si rau am facut. Trebuia sa-l rog sa tina putin copilul, sa ma imbrac si sa plec. Sa-i intre si lui creierii in rezonanta ca la microunde de zbieretele lui fi-su. Dar cred ca fac figura asta maine.

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Marlena, Radu papa Lactana bio 1 din spital (la Cantacuzino au facut contract cu Toepfer, l-au plimbat pe director pe la ferma lor ecologica si i-au aratat super-vacile etc.), asa ca sigur e bun pt varste mici. Diferenta intre pre si bio 1 este ca ultimul are ceva uleiuri, e potrivit pt cei ce papa preponderent praf, nu san.

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancris spune:

Fetelor m-ati inebunit cat de repede scrieti si cat de mult.Am lipsit 3 zile de acasa ca s-a spart o teava in bloc si nu am avut caldura,iar acum imi trebuie vreo alte 3 zile sa citesc tot ce ati scris. Va rog sa-mi spuneti si mie de unde ati luat acel minunat marsupiu Baby Bjorn si unde pot sa-l vad si eu intr-o poza.Eu pana acum nu am cumparat nici unul si ma bate gandul sa fac aceasta achizitie ,chiar daca va trebui sa fug de sotul meu care-mi spune ca , cheltui foarte multi bani,si mai ales acum in preajma sarbatorilor. Fara sa stie i-am cumparat lui BB din Cora o salteluta de joaca cu multe jucariaoare pe ea..ca era la oferta.Aceasi salteluta era la Miniblue 1.500.000 lei,iar eu am luat cu 900...lei. O sa i-o pun lui BB sub brad..pana atunci ramane ascunsa.
Sofia..tu nu mai dai nici un semn de viata?? Am vazut pozele cu fetita..iti seamana perfect.

ANA-MARIA si RADU-CRISTIAN http://pg.photos.yahoo.com/ph/anamaria_2369/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancris spune:

Am uitat sa va spun ca a venit si la noi Mos Nicolae. In cartea Mama si Copilul spune ca,mai nou,tatal trebuie ca la nastere sa faca cadou mamei,o bijuterie. Cand i-am aratat ce scrie in carte nu a avut nici un sentiment al meu sot..dar..de Mos Nicolae am primit un inel foarte frumos si sunt foarte mandra.Ultimul inel pe care il primisem de la el a fost inelul de logodna(de fapt al doilea inel de logodna-pentru ca pe primul l-am primit acum 10 ani!!!!!)-acum 6 ani.
BB a primit o pereche de botosei din cojocel maron si un costumas de blugi de-ti vine sa-l mananci.
Pentru mine este prima data in 30 si multi inainte de ani cand nu pot sa merg la cumparaturi de sarbatori.

Ana-Maria si Radu-Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Carmi, eu nu-i inteleg pe strainii astia, eu intepenesc si la 18-20 grade. Fa-i si tu in camera 21-22 grade ca nu se intampla nimic rau, se odihneste si el mai bine! Eu exagerez, am 24-25 de grade in camera lui dar pe la 22 de grade il gasesc rece tot, e inghetat bocna, cred ca imi seamana.

raluca, sper sa-ti iasa figura cu iesitul in oras! M-ai amuzat tare cu negocierea voastra!

Eu am avut o zi si o noapte de kk, plange de cateva ori pe zi de zici ca e taiat, nimic nu functioneaza pentru calmarea lui, decat sa asteptam impreuna, il tin in brate si ma rog sa inceteze. Chestiile astea anticolici sunt apa de ploaie, poate functioneaza la niste simple dureri de burta, dar in colicii astia clasici...nimic, nimic. Nu stiu ce sa mai fac, am incercat si scutec cald si uscator de par si tinut pe burta si Sab si Bonnisan si Gripe Water si baby calm, am neuronii zdreanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata fetelor!

La mine mosul n-a venit, ai mei nu m-au invatat cu mosul asta. Doar de mos Gerila am stiut cit am fost mica.

Sper sa nu-mi deochi fata, si sa-si pastreze programul de somn pina la 9 dimineata, ca mie imi convine, pot si eu sa dorm. As'noapte iar m-am trezit cu un sin care dadea pe dinafara, iar am luat fata si am mufat-o prin somn, sa bobineze sa creasca mare. Abia astept miine sa o cintaresc, daca nici acum nu a luat cit trebuie, zau daca stiu ce sa-i mai fac.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Ioana, indiferent cat a luat Miruna, vreau sa-ti spun ca arata foarte foarte bine, e bine facuta, e un copil sanatos, si e din ce in ce mai frumusica si mai expresiva! M-am mai uitat o data la poze acum.

Karmenutza, cat mai haleste fetita ta? Al meu parca s-a mai potolit, e pe la 700/zi si a luat in ultima sapt 250 gr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Multumesc Antonia. Si noi credem la fel, ca arata foarte bine (deh, ciori), tocmai de aia nu inteleg de ce ia mai putin. Pe de alta parte, in CC scrie la fiecare capitol ca nu toti copii iau cit trebuie, si mamele sa nu se streseze. Dar ti-ai gasit, sa dai sfaturi de ne-stresare la mamici pt prima data.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Noi sapt asta am luat 250 de grame..deci incepem si noi sa scadem, ca pana acum era numa 300-350 gr pe sapt.

deea & bebe alex (27.10.05)

Poze

Mergi la inceput