Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

fee, ti-ai schimbat nr de tel? te-am sunat si a intrat mesageria cu vocea sotului cred...
va pup pe toate sunt cu maraita mica in brate si nu prea pot sa scriu!


Alina si minunea mica Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

mandy, miss maraila a mea cred ca se cunoaste cu mr maraila al tau, ba chiar s-au vorbit...exact la fel face si amalia, daca nu plange atunci se screme, se intinde, ofteaza, de zici ca e cea maimare nefericita pe lumea asta. si asta pana o iei in brate, ca dupa sa vezi ce ingeras este...repet, cand nu urla!

ina, eu ii dau papa la cerere, ca cere nene, nu asteapta sa o rog. oricum constat ca suge maiputin timp ca inainte...

Alina si minunea mica Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

buna fetelor
acum am venit si noi acasa.asa ca va rog sa ne treceti si pe noi pe lista
ela27oana,adica mami a nascut pe data de 2 decembrie ora3,55 o minune de fetita oana daria apgar 9 g=3,350 l=54 cm la spitalul elias cu dr parvu(super medic super echiipa)nastere naturala cu peridurala,nastere super usoara
voi reveni cu povestea alta data pt ca acum sunt f obosiata va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

ela27oana felicitari! Ne gandeam noi ca trebuie sa fi nascut pana acum! sa-ti traiasca Oana Daria! Vad ca e inaltuta (lunguta)! Chiar ca super doctor daca ai nascut la 3:55!

Noi il asteptam pe Mos Nicolae! Silvia a iesit de vreo 2 ori la usa sa vada daca vine.

Mai nou Silvia il alapteaza si ea pe bb al ei (isi ridica tricoul si il pune la titica) si dupa aia il tine sa ragaie. O .

Hai ca toti sunt niste dulcicei, chiar daca ne chinuie un pic acuma. Sunt si ei cdezorientati in lumea asta noua...

Lavi02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fee spune:

Alina , hai ca profit ca soacra _mea se ocupa de daniel ca sa iti raspund :
calmosine - o lingurita inainte de fiecare masa , ii pun lingurita in gurita si il las sa suga , asa ca jumatate se duce pe bavoir
- colici - amalia este constipata sau nu ? eu il schimb la vreo jumatate de ora dupa ce a mancat si a terminat de ragait si cand este gol , ii pun un pampers sub fund si ii iau picioarele si le apas pe burtica (ca atunci cand il schimb) si fac asta vreo 10 minute si il ajuta sa faca gaze sau caca ; acum depinde de copii pt ca exista riscul sa regurgiteze , poti sa faci asa si dupa vreo ora , depinde de amalia :)
- despre dormit noaptea , ziua il las in landou sau in scaunul bebe (depinde daca doarme) si noaptea il culc la el in patut ; inainte de a-l culca aerisesc camera foarte bine si vad ca funcioneaza ; de ex mananca la ora 23 si poi cere la ora 3 si apoi la ora 8
- despre internet , acum am ca sunt la soacra-mea dar acasa am numai la birou ; mai raman pana maine ,deci daca vrei mai vb pe internet ( o sa incerc sa imi activez pm , mai pe seara)
acum fug ca sa o la pe belle mere sa termine cina
va pup

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fee spune:

Alina , daca ii dai supliment poti sa faci cu Hepar , ajuta la digstie si are mg


monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Felicitari noilor mamici!
Noi suntem tot in asteptare... Maine implinim 38 de saptamani. Astazi am stat in "patru labe" sa spal parchetul, si nu e o suprafata prea mica. Mi-a zis sotul sa nu ma apuc, c-o sa faca el dupa ce vine de la servici, dar cum a iesit pe usa eu m-am si apucat de treaba. In rest... Nimica nou, doar plimbarile la baie in fiecare noapte, contractii false, si... asteptare.
Pupici!

Meems 37s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna seara fetelor!
Eu o flenduresc pe net asteptind sa vina mos Nicolae... as vrea eu dar de fapt astept sa se trezeasca bb sa il indop si ma bag si eu in seama pe aici!
Corap rezultatele la testul de care zici cu singe luat din talpa le primesti doar daca nu a iesit cum trebuie! Asa ca e bine ca nu le-ai primit... asistenta mi-a zis ca la externare isi noteaza numarul de telefon de acasa si suna in cazul in care analizele sint proaste. Nu au sunat deci sint bine dar sotul stiu ca s-a agitat sa faca rost de ele si deocamdata nu a reusit nimic.
Multa bafta in continuare!

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

vesti bune de la doctor: " colul e moale si permite un deget" URA! Dr. zice ca da semne bebe si crede ca apare saptamana asta! Daca nu apare (prin absurd) nici saptamana asta, nici urmatoarea, pe 17 (la sfarsitul saptamanii viitoare) "il scoatem cu forta". Nu stiu daca asta inseamna nastere nat. provocata sau cezariana ca n-am mai intrebat ca sa nu mai deschid discutia sensibila despre cezariana. Oricum nu ma mai interesa, eu cred ca vine bebe saptamana asta. Eu numai col luuung si inchis am avut pana acum, daca "permite un deget" azi, cred ca asta e semn clar. Phiii, daca imi zicea iar ca e colul lung si inchis, cred ca ma lasau nervii...asa, cu el (intre)deschis, parca mi-a zis ca am castigat la loterie! :))

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

zice dr.:" da' ce va grabiti asa, ca mai aveti 5 zile pana la termen?"...pai ce, numai la termen se naste? al meu bebe vad ca face treburile pe indelete, ce-a zis el, daca pe 10 e termenul, ce sa ne grabim, mami?". a mai zis ca nu ma lasa mai mult de 17 dec., daca nu apare, dar el crede ca o sa-l sun ca nasc pana luni, cand e urmatoarea programare la doctor pe care sper sa nu mai fie nevoie s-o onorez tot gravida:))
comentam eu ca baietii sunt mai puturosi decat fetele la venit pe lume si a zis ca din statistici " cu 10 ore mai puturosi"...nu glumea. asa sa fie? asa mica diferenta? pe-aici pe forum, de ex., fetitele au fost mult mai grabite...

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput