Aici raspund la intrebari legate de trat.nat.!!!3

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

iluana
nou venit


Membru din:09/06/2006



Romania
Moinesti
3 Posts
Trimis la - 06/09/2006 : 18:22:55
--------------------------------------------------------------------------------

DIANE 35 mi-a dat ciclu peste cap.Iau acest medicament pt. micsorarea FSH, (in ziua a 3-a mi-a iesit o valoare mare -13).Stie cineva ce as putea lua naturist?

iuana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Livia draga ,ce-or fi cu tine,sper sa fi bine cu sanatatea.Eu ,am aflat intre timp de adresa biologului,nu mai e nevoie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chocolate_c spune:

Buna Livia. Ce se intampla cu tine? Sper ca esti bine. Te asteptam cu raspunsuri, am o colega ce ma intreaba de tine in fiecare zi. Cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxica spune:

Eu din aprilie nu am primit nici un raspuns de la Livia....Oricum am tinut tratamentul Liviei 6 luni insa fara sa am contact.
Dupa 2 luni de la intreruperea tratamentului m-am pomenit cu un POLIP intrauterin. Poate cineva sa-mi explice ce inseamna aceasta? de la ce se formeaza? din cauza acestui polip nu as putea sa ramin insarcinata? in iunie am facut o ecografie vaginala si nu a fost depistat...Am cautat si pe acest site si pe altele si nu am gasit explicatii.
Va rog, daca cineva s-a intilnit cu asa ceva, sa-mi spuneti mai multe detalii.
Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ruxica polipul poate fi cauza. La aspirante peste 35 ani posteaza o fata Nusy care a facut histeroscopie pt extirparea polipului. Intra la ac subiect si iti va da mai multe informatii. Nici ei nu i l-au depistat doctorii cu toate ca avea un HSG vechi si s-au uitat la el 3-4 dr. Ea iti v-a spune dr care i l-a depistat si cine i-a facut histeroscopia. Pe langa ac polip mai avea un endometru ingrosat.

Miki

Barbye are nevoie de noi ca sa poata sa mearga din nou. Conturile pt donatie le gasiti aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Livioaro,ce-o fi cu tine???Eu nu am nicio problema,dar vreau sa-ti multumesc din suflet pt sfaturile data,tratamentul super,ma simt excelent!Multa sanatate si spor in tot ceea ce faci!
Da-ne un semn de viata,te rugam mult!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michellex spune:

Buna Livia! Sper ca esti bine si te rog mult sa ma ajuti si pe mine cu sfatul tau. Iti multumesc muuult de tot inca dinainte. Sunt putin disperata... Sotul meu are o spermograma f f descurajatoare: Critospermie (nr spermatozoizi=300.000) din care nici aia nu sunt foarte mobili si foarte buni ca morfologie. Ni s-a spus ICSI. Si eu sunt cam dereglata (am facut hormonii... cu care nu stau prea bine: am testosteron foarte mult, estrogen si progesteron foarte putin), dar se pare ca am reusit sa ovulez cu stimulare ovariana (ovamit, pregnil, si utrogestan pt mentinere.. in caz ca s-ar fi prins bebel). Am stat cam prost cu endometrul (6mm dupa ovestin). Te rog muuult de tot spune-mi ce ne recomanzi noua. Eu deja am cumparat toate tincturi /pastile /ceaiuri etc recomandate de tine in tratamentele tale pt infertilitate la barbati si la femei si in plus pe langa astea pt al meu sot am mai luat: maca, Tribulus terestris, Ginseng, propolis, vit E. Pt mine am mai luat in plus: BU, Maca, vit E. Spune-mi te rog din suflet ce e bine sa iau din toate astea sa nu provoc alte dereglari. Mentionez ca al meu sot nu are inca facute prea multe analize (in afara de spermograma de care am zis si Fsh care e normal), toate acestea urmand a fi facute... suntem de mult in lupta pt un bebel dar stiam doar de problemele mele si de curand am aflat si de problema lui. Iti multumesc inca o data din toata inima si iti doresc tot ce e mai bun in lumea asta pt ca faci ceea ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cicicuta spune:

Buna Livia!
Te rog tare mult sa ma ajuti si pe mine cu un tratament naturist pentru endometrioza...am facut laparo in urma careia a eliminat ceea ce a vazut, dar ca sa nu existe riscul reaparitiei mi-a dat tratament cu Diphereline, dar pe care mi-e frica sa-l incep...asa ca m-am hotarat la unul naturist pentru inceput.
Si te mai rog si pentru sotul meu care sufera de oligosperime daca ai vreo reteta.
Multumesc mult de tot!
Sau poate e vreuna dintre voi fetelor care ma puteti ajuta fiindca sunt disperata, nu stiu cu ce sa incep
Va multumesc mult la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

postat initial de ruxica

nou venit


Membru din:26/12/2005



Romania
Bucuresti
8 Posts
NE-MODERATE!!!
--------------------------------------------------------------------------------

Livia,
Te rog frumos recomanda-mi ceva pentru a ajunge la greutatea initiala: am tinut tratamentul postat de tine 6 luni insa fara contact; m-am simtit f bine. La doua luni de la incetarea tratamentului am cu 5 kg in plus, si nu maninc mai mult, nu prea dorm si nici sedentara nu sunt...si m-am pomenit si cu acest polip intrauterin...sunt disperata...

Multumesc mult,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chocolate_c spune:

Livia te rog linisteste-mi o colega, vrea sa inceapa tratamentul homeopat cu Foliculin si a cumparat si macerate din coacaz si zmeur dar se teme sa nu aiba vreo contraindicatie pentru ca au alcool. Merg bine impreuna cu Foliculin? Vrea sa-l inceapa cat mai repede pentru ca o dor rau sanii, are dg. de mastoza chistica (sper ca mi-am adus aminte corect!).Te pup.

Mergi la inceput