Aici raspund la intrebari legate de trat.nat.!!!3

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Intrebare pentru Livia sau oricine are cunostinta de asa ceva:

Stiti ceva despre injectii subcutanate cu extract de aloe vera? O colega de/a mea a facut aceste injectii progresiv (prima zi o fiola, a doua zi 2 si tot asa pana ajungea la 5 fiole in a cincea zi, dupa care inca trei zile facea cinci si pe urma scadea din nou astfel incat in a 13-a zi ajungea iar la o fiola. Ea a tinut in paralel si cu branca ursului si a ramas insarcinata desi anterior se chinuise 10 ani sa faca bebe. Stiti ceva de acest tratament, nu ma refer acum la efectul asupra unei ventuale sarcini ci la faptul daca nu cumva este periculor pentru sanatate, fiindca vreau sa il fac si eu impreuna cu sotzul. Multumesc mult.

Pupici,
Angelique

pozele mele
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48808&whichpage=7" target="_blank">povestea nuntii
luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kory spune:

cicicuta - prietena mea se confrunta cu aceeasi situatie ca a ta , ea ii da sotului ei ceai de napraznic,la a doua spermograma facuta i-a iesit un procent mai bun. Sotul tau ce procentaj are?

Mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulina spune:

Fetelor am si eu o urgentaaa.Stiti cumva daca administrarea corecta a propolisului duce la grave dezechilibre hormonale?- e vorba despre fetita mea de 4 ani careia ii fac o cura cu propolis sirop pt copiii si azi am auzit grozavia asta.Va rog ajutati-ma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

adalia
Trimis la - 11/10/2006 : 12:11:54
--------------------------------------------------------------------------------

Livia draga,

apreciez din suflet ce faci pentru toate aspirantele. cu siguranta si copii lor vor sti cine a fost Livia.
am sa iti expun si situatia mea, poate o sa obtin si eu o sarcina cu ajutorul tau.

De vreo 4 luni, am fost diagnosticata cu ovare micropolichistice si pe OS am un chist de 1.5 cm. Crezi ca acesta ma impiedica sa raman insarcinata? ce sanse imi dai ca acest chist sa se resoarba in urma tratementului tau?
mentionez ca am si ceva proces inflamator in zona genitala si am si virusul herpes simplex, posibil si herpes genital.

astept cu nerabdare feedbackul tau.
mersi mult,
Adalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna draga Liviutza!

am citit si-am tot citit peste tot(inclusiv formula As!) si ca sa fiu mai sigura m-am gandit te rog pe tine sa ma lamuresti....

eu am facut in urma cu aprox 4 luni conizatie si dl.doctor mi-a spus ca pot face copii dupa 3-4 luni,ca o sa mi se faca cerclaj ca sa pot pastra sarcina,deci probleme nu ar mai fi din cauza a ceea ce am avut pe col pt ca testul Pap a iesit de gr.I deci celule sunt normale,problema ar fi ca nu cred ca mai pot ramane insarcinata!
pt. ca inainte(cand eram si eu mai tinerica.....acum am 37 ani) ramaneam insarcnata si din aer,dar acum.....nu s-a mai intamplat!

voiam sa te rog(ca sa nu -ti mai rapesc din timp!) sa-mi spui daca si pt. mine e valabil tratamenul acela naturist pe care l-am studiat si mi l-am si notat.
singura problema ar fi ca la mine nu prea se pot face tratamentele interne cu argila,crema de galbenele pt ca dl. doctor mi-a spus ca nu am voie nimic care sa irite colul....nu stiu daca asta era valabil doar atunci sau mai e valabil si acum....
te rog din suflet sa nu ma ocolesti,
si iti multumesc anticipat

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaoi spune:

Buna Livia
Inca de la inceput vreau sa-ti multumesc din suflet pt sfaturile date pe aceasta tema pe site si pt tratamentul naturist impotriva sterilitatii pe care l-am citit si pe care l-am notat. Am reusit sa-mi procur cele necesare si l-am inceput.
Am tot fost la medici si am tot facut analize (cele de baza - nu amanuntite) dar nimic.
De vreo 1 an ne tot chinuim sa facem un bebe; teoretic nu am nimic dar practic nu pot face copii. Oricum asta e cel mai naspa.
Sunt cu tratamentul naturist de abia la inceput, sincera sa fiu sper sa-mi fie de folos ceea ce iau mai ales ca nu stiu de fapt de ce nu raman gravida. M-am agatat de acest tratament mai mult de disperare; m-am saturat de toti doctorii care mai de care.
Ma hotarasem la un moment dat sa ma duc inapoi la doctor si sa-l rog sa-mi dea de facut niste analize mai amanuntite, dar cand sa-mi fac programare acesta era in concediu pana in noiembrie. Sincera, am zis ca asta-i un semn ca sa incep odata tratamentul tau, fiind ca tot oscilam sa-l fac sau sa nu-l fac. Sper sa nu am nimic de pierdut si mai ales sa-ti scriu cat mai repede ca am ramas gravida datorita tratamentului tau.
Vroiam, totusi, sa te intreb daca as putea bea o cafeluta mica cu laptic pe zi. Eu nu sunt mare consumatoare de cafea insa, o cafea pe zi mai beau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Buna Livia, e prima oara cand iti scriu. As vrea sa imi spui si mie un tratament pt azoospermie(nu era nici un spermatozoid nici viu nici mort). Imi doresc tare mult un copilas si sper ca DD sa se indure si sa-mi trimita unul. Multumesc mult.

vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina1968 spune:

Scuzati, Livia mai raspunde la intrebari?

Raspunsul (cel putin )ptr. Anaoim-ar interesa si pe mine...

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dedee spune:

kjh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dedee spune:

Livia sunt Elvira . Nu am mai vorbit de 3 ani. Intre timp am nascut . Am un baietel superb.Baietelul tau ce face cati ani are ? Daca iti mai amintesti de mine da-mi un semn ( planuisem noi sa ne cunoastem cand vei veni in tara la parinti). Te pup , daca iti amintesti.
Mi-e dor de voi toate . Am sa va impartasesc din reusita mea de a ramane insarcinata daca intereseaza pe cineva. Astept intrebari.

Mergi la inceput