Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (13)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Buna!
Am inaugurat si eu marsupiul (chicco go plus) si ii dau dreptate Codrutei, pana am inchis clemele de sus a fost calamitate. Dar cred ca voi face si eu asa, adica sa inham copilul si apoi sa ma var in marsupiu.
A dormit in marsupiu dus. N-a parut jenat deloc, ba dimpotriva. ne-am plimbat pe stradute. Chestia este ca dupa jumatate de ora n-am mai rezistat din cauza de spate. Am si patit una, a venit un ditai dulaul maidanez tare interesat de ce duc eu in brate, i-a mirosit cu insistenta picioarele lui Radu si dadea semne ca-i mai vin si alte idei; am reusit sa-l gonesc (vorbesti ferm, cu voce groasa, tare, fara sa tipi); daca eu ca "mama" de caine m-am simtit aiurea, ma intreb cum s-ar fi speriat altcineva...

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Buna seara!

Antoanela, si eu am BabyBjorn si mi se pare foarte usor de folosit insa ma ingrijoreaza ca are atat de multe sisteme de inchidere care risca sa se desprinda oricand. Mai am un marsupiu de la TCM insa e mult mai greu de folosit.
Pe marsupiul de la Baby Bjorn scrie ca pot tine copii de la 3.500 ceea ce e cam ciudat. La o luna de la nastere mi-e frica sa o tin.
Aseara am apelat la marsupiu ca plangea de mama focului daca o lasam singura asa ca am gatit cu ea agatata de mine,

Antonia, si noi avem problema cu adormitul, e o chestiune de toane. In timpul zilei nu adoarme nici picata cu ceara singura. iN cel mai bun caz o tin in patul meu si picoteste. Insa nema gatit, nema curatenie (yeah!) doar cu pauze din 2 in 2 minute.
Noaptea e atat de obosita de nesomnul din timpul zilei incat adoarme singura la ea in pat. Nu inainte de a se screme pentru a ne anunta ca nu ii convine.
La noi suzeta e o raritate. nu o agreaza deloc, doar daca e tare disperata.

E normal oare sa scoata limba ffff des. O molfaie si o scoate afara mereu. Stiu ca era o boala care se manifesta asa. Ai vostri fac treaba asta?






SofiasiIrinuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

quote:
Originally posted by romana_74

INA- please spune-mi ce previziuni meteo sunt la voi in perioada sarbatorilor de iarna, ca parintii mei isi petrec sarbatorile la BRUSSELS si nu prea stiu ce haine sa puna cu ei! Mersic! Apropo, cum naiba le suporti mancarea ca io cand am fost in Bruxelles si am stat o luna am slabit 6 kg. era sa mor de foame! Oribili occidentalii astia...

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)



Cica pana la jumatatea lui decembrie ploua, chiar ninge si-i cam frig. La jumatatea lui decembrie iese soarele cu dinti iar mai incolo prognoza inca nu zice. Anul asta are tendinta sa fie mai frig decat anul trecut. Asta am simtit-o si pe pielea mea. Ce-i nasol aici e ca factorul vant intensifica senzatia de frig: la 1 grad Celsius cu vant de 40 km/h deja pare sa fie -7
Cat despre ... prefer restaurantele libaneze sau italienesti. Sunt si cateva portugheze bune. La restaurantul institutiei unde lucrez mancarea nu are absolut nici un gust - parca-i mancare de spital, nici un fel de sare sau condimente si cel mai scarbos e pestele care parca-i oparit, nici fiert, nici prajit.
Altfel, traditionala lor mancare moules cu frites ma lasa rece.



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Ioana, cred ca mi se trage de la fata mea care in aceasta dupa amiaza pare decisa sa se joace cu nervii mei. Dar nu ma las, mi-am pus castile si Ramstein si ma fac ca n-o aud. Cat dspre vecini, nu-mi pasa; daca nu i-a deranjat ala de deasupra care toata saptamana a bocanit si rashpalit nu stiu ce, zbieretele fiicei mele sunt absolut naturale.



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Am sa-i fac poza odata zmeoaicei cand racneste sa vedeti si voi de unde i se trage numele si renumele.



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

tonnia, eu il las pe radu sa cam adoarma singur. dupa ce-s convinsa ca a mancat bine, ca a ragait, ca e curat, daca nu e gata adormit, il las in patut. (asa am facut din prima zi). se maraie vreo 2-3 minute si adoarme. sau cel putin nu plange. nu stiu chiar sigur cand adoarme, ca v-am spus ca monitorul meu se activeaza doar la plans. . inchid usa si gata! daca e noaptea, sting becul si am tulit-o. nu prea m-ar tine nervii sa il adorm.
deocamdata n-am fost nevoita sa fac ture cu el. viitorul e incert.

cge, mi se pare ciudat: dimineata e productia de lapte cea mai scazuta? la mine cel putin noaptea e super, dimineata e bine, iar pe parcursul zilei e din ce in ce mai jalnic, ajungand ca seara... hm. de aia, eu cu ce mulg noaptea completez toata ziua.

country girl, mie mi se pare ca laptele praf e mai satios decat cel matern. radu dormea o gramada dupa ce ii dadeam formula (cand i-am dat prima oara, a dormit 8 ore!). dupa laptele meu... 3-4-5 ore, maxim 6.
e totul inchis duminica?!
chiar ca ne place de tine, asa, fara sot!

alinam, si mamica si moderna. si eu incerc lucrul asta.

ieri am fost la zoo! vroiam sa ne plimbam prin padure la baneasa, vetooo, dar era prea noroi si am intrat la gradina zoologica. cu ocazia asta am probat marspiul chicco. a dormit radu fara nici o problema, chiar daca mai ragea un leu, mai mirosea a kk de elefant... asa ca m-am uitat eu cu sotul pt a nu stiu cata oara la animale, l-am fotografiat si l-am filmat pe copil cu leu, zimbru, tigru, crocodil, sarpe in fundal si ne-am intors acasa.


cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

quote:
Originally posted by kristinutza
country girl, mie mi se pare ca laptele praf e mai satios decat cel matern. radu dormea o gramada dupa ce ii dadeam formula (cand i-am dat prima oara, a dormit 8 ore!). dupa laptele meu... 3-4-5 ore, maxim 6.
e totul inchis duminica?!
chiar ca ne place de tine, asa, fara sot!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze



Mda... am de lucru dupa un copil mai putin si deci timp pentru DC

ceea ce-mi da de gandit...



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Kristinutza l-ai pus in scaun de masina???? pare ca sta cam adunat ...

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Apropos de bucatarie, Romana, stai sa vezi cum e aia din UK! masochism curat!
Sau in Suedia unde totul, de la paine la conserve de peste, este foarte foarte dulce. Ti-ar place tortul (desert) cu creveti?

Si ca mi-am adus aminte, ref la haine, spune-le parintilor sa-si ia haine de ploaie si vant plus niste fleece-uri sau polare (veste, bluze ce-or fi acolo).



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Mi se pare mie sau era o mamica noua pe aici?Vio daca vrei sa ajungi pe listuta noastra si sa ne impartasesti bucuriile tale alaturi de bebe trebuie sa ne dai mai multe detalii despre puiul tau si Ioana sau Jadi care se ocupa de noi, te vor trece si pe tine pe lista

mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/marinelaciurea/my_photos

Mergi la inceput