Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (13)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Cat despre somn, fetele trebuie sa fie obosit si adoarme din orice pozitie.Eu il obosesc tare pe Iaris.
A inceput sa danseze.Punem muzica si eu, mama nebuna , dansez in fata lui si unde nu incepe sa rada si sa dea din picioare.In ultimele zile a vrut mai mult in brate, dar de dormit doarme in patutul lui, singurel, chiar daca trebuie sa-l mai "mufez" cu suzeta
In marsupiu doarme si el bine,dar am unul romanesc facut pe la C-ta, primit si mi-e tare greu sa-l pun singura si cred ca nu prea ii place ca asa respira din greu si ii atarna picioarele de parca e de vanzare copilul, iar eu ma incalzesc cum stam asa de apropiati ca tot timpul ajung acasa transpirata toata.Asa ca mai putin cu marsupiul, desi l-am pus prima data inainte sa aiba o luna.

mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/marinelaciurea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

sara buna!
vrednicute tare, ca de obicei...
tre' sa ma laud ca asta e a treia zi de cand il spal pe bb singura!!!!
sunt tare bucuroasa de reusita!
sa va mai zic? bb a fost tare in forma si astazi: raz, zbenguit, gangurit, joaca...
LiaMia, mamica lui Florin (31 aug 05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Ce fac fetili? Va dixtrati?
Eu mai rarutz cu internetul ca tot trebe sa la opresc oamenilor astora telefonul si ma enervez... miine vorbesc la astral sa vina sa puna cablu ca nu mai tine!
Copilul e cumintel, l-am plimbat azi prin parc si dupa aceea l-am tinut afara pe terasa circa 1 ora timp in care el a dormit iar eu am mincat, am baut si dupa m-am gindit sa il bag in casa ca poate ii este foame.
Mama2 a insistat pe la ora 8 ca acest copil nu e obosit si il mai oboseste ea un pic ceea ce a dus la o agitatie cumplita si cica l-a adormit dar in 10 minute era treaz, ceea ce imi dovedeste ca trebuie sa pui copilul in pat atunci cind trebuie si nu cind considera unii sau altii ca ar trebui... pina acum dormea ceva timp.

Am observat ca virful putzii e un pic cam roshie si nu ma lasa copilul sa ma uit sa vad daca are ceva... incep sa ma ingrijorez plus ca am citit ca infectia asta cu e.coli poate sa fie si un fel de semnal de fimoza... iar s-a trezit asta mic... fug

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Sofia, la fel facem si noi cu limba. De vreu cateva zile am observat ca o scoate, mult, afara si o molfaie..:)))
Raluca, cam nasol cu cainele. te inteleg perfect, ca asa mi frica mie cand merg cu caruciorul. Ma gandesc daca latra la roti si imi trezeste fata?!



Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Voi aveti vinisoare rosii in ochi? M-am uitat mai atenta la mine (in oglinda) si mi-amdescoperit vinisoare care nu le aveam inainte. Oare de oboseala sau lipsa de vitamina A sau de la nastere?

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

INA- iti multumesc mult pentru informatii!
Cat despre mancare... yah!
Cand vii in tara ca te invit la mine la papa bun...?!

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Nu pot sa cred! de la ora patru e cu ochii pe pereti, cere mancare din ora in ora si refuza sa adoarma: nici in brate, nici in patul meu, nici in al ei...
Uitati asa sta toata ziua cu ochii pe carusel..

Sofia si Irinuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

gata, a adormit!

Sofia si Irinuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

nanadana, testul ala de toleranta la alimente l-am luat cu reteta de la farmacie. Nu-l aveau dar l-au comandat si l-am luat in aceeasi zi. Nu stiu daca il dau si fara reteta, s-ar putea. De ce nu-i spui pediatrului sa-ti faca o reteta, in felul asta ti se ramburseaza integral (a costat vreo 25€). Si Alex tot NIDAL de la Nestle a mancat cate un biberon de seara, asa ne recomandase si pediatra. Acum insa am vazut ca laptele dietetic il vomita, probabil ca intradevar are un gust oribil deci nu i-am mai dat. O s-o cantaresc zilele astea sa vedem daca i-a ajuns papatul exclusiv la san. In care Boulogne stai? asta din regiunea pariziana - Boulogne Billancourt sau e alta?
Raluca merci de informatia cu piscina, uite ca la alaptat nu ma gandisem. io chiar ma pregateam sa ma duc, bine ca mi-ai spus!
Antonela si noi am cumparat Baby Bjorn Carrier Active, m-am gandit ca e bun un suport pentru spate mai ales ca Alex e ditamai bebeloiu'. E un pic cam scump e adevarat. Erau multe modele da' vanzatoarea ne-a spus ca astea de la Baby Bjorn sunt cele mai cautate asa ca am crezut-o pe cuvant si l-am luat pe asta.

si Alex adoarme singura, ba cateodata o gasesc dimineata treaza in patutul ei, sta linistita si se uita pe pereti. V-am zis io ca are o chestie importanta de studiat pe tavan, o sa-si dea doctoratul in curand!
noapte buna

Alexandra - 13 oct. 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

'Neata la fete si bebici!
Uite ce matinale suntem noi. De la 5 suntem sculate, ne-am schimbat, am papat si acum avem chef de joaca. I-am pus o papusica in dreptul privirii si se uita la ea si rade. Rade in hohote.
Eu ieri, ca o mama denaturata ce sunt, am plecat de acasa de la ora 9 dimineata si m-am intors aseara la 8! SIC!! Sa vada si ta-su cum e sa fii terorizat. Am plecat in oras cu o prietena care s-a mutat in casa noua si am mers sa cumparam perdele, galerii, draperii et. Si am ajuns in Bucur Obor si ne-am ingropat acolo. Dupa aia am mers la ea sa le ducem si mai da-i o cafeluta, una, alta si am venit si io acasa la8, sa-i fac baie. Dormea fii-mea ca ursu' cand am ajuns. Il obosise pe ta-su, asta era terminat. Il finalizase. Zicea: las-o, nu o mai scula pentru baie....Mie mi-a mers la suflet ziua de ieri. Nu tu plansete, oracaieli, urlete! ce mai...daca aveti okazia sa ajutati pe cineva la trebi din astea, nu ezitati. Plecati! Gasiti-va motiv.
Tonnia, cu dormitul la fii-mea asa am procedat de la inceput: mancat, ragait, pus in patut. Daca nu adoarme, asta e. Se uita pe pereti. Daca adoarme, foarte bine. Cand incepe sa planga, ma duc la ea si o iau in brate. Cum ea de obicei are un motiv de plans (chiar numai de ea stiut), plange si in brate. De multe ori adoarme in timp ce mananca. Termina de mancat prin somn, nu o trezesc, ca suge din bibe si dormind. O tin asa adormita sa ragaie, dar nu o ridic in sus ca se trezeste. O tin in brate pe pieptul meu, culcata si sprijinita de peretar. Ea in felul asta este cam pe burta. Se ragaie foarte bine si asa. Chiar mai bine. Dupa care o pun in patut si isi continua somnul. Ziua se mai trezeste la contactul cu patutul. Dar tot acolo o las.
Azi trebuie sa ma duc si eu la primarie sa-mi iau banii aia. M-as duce cu titiul dar acolo aproape nu am unde sa parchez. Ar trebui sa las masina la Spring Time la Izvor si de acolo sa o iau pe jos pana pe Eforiei, langa Politia Capitalei. Si sa car in mana bebeul cu scaunelul de masina, care e greu. Si asa ca am hotarat ca imi iau fata in marsupiu si plec cu ITB-ul, care ma lasa mult mai aproape de locul faptei. Ma lasa la prima statie dupa Kogalniceanu. Si de acolo mai e un pic. Poate chiar plec cu sotul cand o ia el spre servici si ma lasa el la jumatatea drumului. Poate il iau si pe fii-miu cu mine, ca sa-l scot in lume si pe el.
Hai ca m-am intiiiiinssss....

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput