Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (13)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Aici este inorat dar caldut ;chiar vroiam sa fac o tura afara dar a zis fratele meu ca trece pe la noi si uite nu mai vine ,ca Antoine este foarte agitat daca nu il scot un pic la aer ,si profit si eu ca sint magazinele deschise azi

poze
DanaAntoine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Ce bine de tine Nanadana, ca-s deschise magazinele. In targul asta prapadit care se vrea capitala Ioropii duminica-i pustiu de poti sa tragi cu tunul. Si-i totul inchis!



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

nanadana, in primele 2 luni mai plangea uneori cand sugea. Am postat eu o intrebare: colici in timpul mesei? si fetele mi-au raspuns ca DA si sa incerc sa o ridic cand plange sa scoata aerul si sa o pun inapoi la san. Poate inghite aer mult si il doare burtik.

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Codruta, m-am conformat reprosului mut ca ma dezvalui pe alte subiecte si iaca am facut precizarea originii mele sanatoase direct la locatie, sa vaza tot poporu'!





poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

buna fetele, da stiu ca sunteti active ...
in Galati azi toate magazinele deskise ca doar vine Mos Nicolae deh .. drept urmare am luat sotul si copilul din dotare si la plimbare. Copilului i-am luat niste pantalonasi si niste bodyute iar pt mami niste pantaloni maro de blug ...cred treisferturi ca prea se poarta si mami nu avea ... si sa va zic de ce??? ieri ne-am intalnit cu o tipa super ....vorbea dand din gene cu sotul meu .... o cunostinta de la banca si am realizat ce diferenta era intre noi doua ...ea aranjata moderna, eu ....nici nu m-am uitat in oglinda cand am iesit din casa, asa ca azi am schimbat foaia .... ce nu pot sa fiu si mamica si moderna??? mi-am luat si cizme din alea cu talpa ortopedika sunt tare mandra de mine ......

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

quote:
Originally posted by alinam

buna fetele, da stiu ca sunteti active ...
in Galati azi toate magazinele deskise ca doar vine Mos Nicolae deh .. drept urmare am luat sotul si copilul din dotare si la plimbare. Copilului i-am luat niste pantalonasi si niste bodyute iar pt mami niste pantaloni maro de blug ...cred treisferturi ca prea se poarta si mami nu avea ... si sa va zic de ce??? ieri ne-am intalnit cu o tipa super ....vorbea dand din gene cu sotul meu .... o cunostinta de la banca si am realizat ce diferenta era intre noi doua ...ea aranjata moderna, eu ....nici nu m-am uitat in oglinda cand am iesit din casa, asa ca azi am schimbat foaia .... ce nu pot sa fiu si mamica si moderna??? mi-am luat si cizme din alea cu talpa ortopedika sunt tare mandra de mine ......

Alina si bb Vlad (25.09.2005)



vreme ploioasa = copila somnoroasa = mama libera sa vada de altele, inclusiv de forum

recunosc ca eventualitatea de a ne intalni pe strada cu prea multe tipe moderne si aranjate, aici in targ la noi este semnificativ redusa. de aici lipsa complexelor la mine. pai, deja daca-mi pun tricou oranj se cheama ca am o tinuta extravaganta!

precizare: la costum/taior umbla numai functionarii comunitari si astia numai in orele de program. restul lumii sloboda sa fie cat mai sleampata

precizare la precizare: tinuta mea, de cand am nascut, este formata din jeansii tociti din liceu si un tricou gri; ambele au marea calitate ca nu se vede laptele varsat pe ele. iar barbatu-meu e aitist asa ca nu vede ce haine port (de obicei)



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Doamne, acuma vad ca astazi m-am ranjit toata ziua pe forum!
Oare ce-o zice lumea: mi-a plecat barbatu de acasa si eu sunt cu gura pana la ureki!



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

quote:
Originally posted by Ioana75

Si aici e urit, am iesit doar jumatate de ora. Bineinteles ca nu mai era nici un alt carucior pe traseu.

, multumesc mult!

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)



Nu-i de ce. Ti-am spus ca aici avem pediatri relaxati, care "lasa natura sa-si urmeze cursul firesc" la orice, de la raceala la nastere.
Eu nu prea am vreme de citit "literatura de specialitate" asa ca daca am vreo nelamurire (pe care nu mi-o lamureste fiica-mea urgent prin racnete de neplacere) intreb pediatrul sau o mamica mai experimentata cu cateva luni.
Pe aceasta cale, multumesc Irinei care a pus cartea pe adresa comuna de e-mail acum cateva zile. Am descarcat-o si eu dar n-am apucat sa printez decat doua parti si inca n-am citit nici una. Dar nu ma descurajez. Pare oricum mai actuala decat eminenta Caprariu care inca mulge vaca la tzara. De parca mamele alea care mulg vaca dau 600.000 lei sa-si creasca copiii dupa cartea lui.



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

INA- please spune-mi ce previziuni meteo sunt la voi in perioada sarbatorilor de iarna, ca parintii mei isi petrec sarbatorile la BRUSSELS si nu prea stiu ce haine sa puna cu ei! Mersic! Apropo, cum naiba le suporti mancarea ca io cand am fost in Bruxelles si am stat o luna am slabit 6 kg. era sa mor de foame! Oribili occidentalii astia...

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ina, esti simpatica asa fara sotz.

Am dat 125 ml lapte praf fetii, apoi sin, de-abia am desprins-o sa-i mufez suzeta sa adoarma, ca vroia sa morfoleasca sinul meu la nesfirsit.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput