Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (12)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Multumesc fetelor care mi-au raspuns,m-am mai linistit!!
Acu' sunt stresata ca nu prea mananca..o fi de la vaccin,sau de unde lipsa asta de pofta de mancare ca noi n-aveam probleme???..
Ioana,cujm se manifesta bebe cand are klebsiella? ca noi am nascut in acelasi spital si tre' sa fiu pusa-n garda!

Miflore,imi pare asa rau!!!Incearca sa fii tare,trebuie sa depasesti momentul,desi e tare greu..macar a apucat sa-si vada nepotica..iti suntem alaturi!!

Moki si bebe Mario

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Miflore, cuvintele sunt de prisos...Dumnezeu sa il odihneasca in pace.
Concentreaza-te asupra micutei tale comori si gandeste-te ca ai o viata noua primita de la Dumnezeu, in schimbul celeilalte luate...Ai grija de ea.

Moki, si Alex a mea face exact la fel...zici ca e un vierme cat mananca, se contorsioneaza toata, uneori urla. Da sistematic afara laptic din gurita. Imi umple tricourile, se uda la gat pe hainute, schimbam 2-3 randuri pe zi (ca nu facem fata cu bavetelele, trebuie sa mai cumparam, avem doar 3 si sunt mereu murdare pana dupa amiaza).
Eu sper sa le treaca si sa fie si ei copii cuminti.
Felicitari Alexutzei lui Doruletz pentru ca e o fetita cuminte si deosebit de frumoasa! Noi azi implinim 8 saptamani si ne apropiem de 5 kg, asa ca Doruletz, sta f bine fetita ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

miflore, condoleante si multa putere sa depasesti acest moment

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Noi nu ne intoarcem inca..dar inaintam la rama pe spate in continuare ..maine abia facem 3 luni.
Tocmai am pregatit 2 lingurite cu suc de citrice: portocala si putin grepfruit si o sa ii dau doar 1/4 de lingurita dupa ce se trezeste.
Si noi ne ridicam capul cand stam pe burtica iar aseara am facut tumbe ..de fapt eu il rostogoleam pe burta, pe spate, pe burta si radea cat il tinea gurita.

Irina e bine ca l-ai facut pe Vladut sa mai suga..incearca sa il mai pacalesti noaptea.

Alexandru aseara s-a culcat la 23.00 si s-a trezit tocmai la 8.15 dimineata ....poate dorm si eu de acum o noapte fara intreruperi.

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

La multi ani Romanicapentru ziua de 1 decembrie !
La multi ani Andrew pentru cele 3 luni!

Alinam si noi mai avem inca cojite pe cap ..or sa cada ..acum ne cade si parul .am observat dupa ce venim de la plimbare si ii dau caciulita jos..cica asa e normal..sa-si schimbe parul .

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

moki, fata facea kk verde, de asta i-am facut copro, si i-a iesit klebsiella. Poate totusi nu o are, incerc sa mai gasesc in aceasta metropola, pe numele ei Botosani, un laborator care sa faca anti-klebsiella.
doruletz, ti-am admirat fata; si tortul cu capsuni ... miam miam.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Eu nu mai rezist ..as impodobi un brad cat mai repede ..nu mai am rabdare nu stiu din ce motiv..poate ca sa il arat lui Alexandru.

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Am avut vreo 2 zile cand lui Alexandru nu-i mai ajungea laptele meu si i-am dat cate o masa cu humana cand mergeam la plimbare( pe la pranz) ca sa il tina 3-4 ore..si acum cand vreau sa iesim afara tot am tendinta asta ...din comoditate ..ca sa putem sta mai mult afara.

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Mifloricica, tare rau imi pare!

Fetelor, eu nu stiu cum trec zilele astea, m-am robotizat de tot, acum e dimineata, acum e seara, sunt foarte obosita si nu ma pot relaxa deloc. (Chiar, n-are nimeni cateodata, macar pentru un minut, nostalgia libertatii de altadata?)Altfel, el e foarte scumpic, ma urmareste cu privirea si rade cand ma aude. Astea sunt progresele noastre.

Ioana, cred ca are legatura cu klebsiella, probabil ca din cauza asta nu asimileaza foarte bine, ca ea mananca cum trebuie, nu? I-ai facut proba suptului sau ii dai la biberon? Stii cat mananca?

Iar vremea asta imi apasa pe creier...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Marlena eu tot incerc in fiecare noapte, dar de exemplu azi noapte s-a trezit de 2 ori si cand am incercat sa-l pun la san il molfaia de parca nu mai vazuse asa ceva...apoi a inceput sa urle ... A papat fericit in bibe . Eu mai incerc, poate, poate.

Si eu abia astept sa fac bradul. Noi facem natural asa ca trebuie sa mai astept ca altfel trebuie sa fac 2 . Am mai cumparat beteala si globuri, cred ca pot face 2 braduti .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput