Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (137)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns polux spune:

quote:
Originally posted by kim222


Am vazut-o pe Adeluta! ce mare este! Leita Victor!



Asa asa Olivia pune si tu sare pe rana.Glumesc desigur.Adevarul este ca maimutica mea e toata leita poleita sotul.Eu...vorba cuiva de pe aici, mama surogat. Noroc ca la fire seamana cu mine. Sau ghinion, habar nu am, dar stiu ca as fi capiat in casa cu doi ca sotul, meticulosi, inceti in orice.Pana face el ceva eu am si uitat de cand am terminat.
Si am uitat sa-ti spun, caci pare rau de intamplarile prin care ati trecut in weekend. Cred ca a fost groaznic cu piticul dupa voi . Si cred ca ti-a inghetat inima de frica cand ai vazut prapastia.Ufff,uffff. Apropo daca vreti zapada de ce nu veniti voi la Chicago, ca va arat eu zapada. Ma rog nu chiar acum, dar in scurt timp va fi. Si si asa imi promiteai tu ca-l trimiti pe Duracell incoace, sa sti ca inca astept.

Pupici.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana,numai sotul si un amic au fost in masina...
Ramine valabila invitatia si pentru la anul? Caci anul asta...deja mi-a stat in git zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Bineinteles Olivia, oricand.
Cu atat mai bine la anu, ca sa-mi aduc si eu maimutica si sa le facem cunostiinta. Daca nu cumva tu-l lasi in Romania pe al tau, dar si asa merge, ramane invitatia deschisa.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !
Hihi, se vede ca nu merg la munca, m-am trezit la datorie, fac curatenie si azi suntem doar noi doua, gagicile

Philip - spor la lucru ! Si zi-ne cum v-ati sarbatorit ieri !

Roxanaz - Patrick leit tata`so !

Alice - ce misto e masina, da` ce frumos e soferul !

Kim - Doamne, ce patanie ... Doamne fereste ! Cum s-a comportat Luca in zapada ?

Polux - si eu vroiam sa-ti zic ca Adela mi se pare ca a crescut foarte mult, este o frumoasa si din cate inteleg face si ea parte din categoria jmecherilor

Kro - cum sa nu ne scrii ??? Sa nici nu aud asa ceva, imi place la nebunie sa citesc despre fetele tale ... ce mi-ar placea sa am si io doua pe acasa

Iren - in ce limba le vorbiti copiilor ? gashca !

Carmenp - am ras de m-am cocolosat (sa-mi fie rusine) de patania cu bucatareala; io mi`s invers, ma tot uit sa nu uit ceva si sa nu ard ceva sa nu puta ca nu suport

Despre noi: aseara plouaaaa, Giulia dadea cu picioarele in usa, ne-am echipat, ne-am luat impermeabilele si am iesit afara; nu am ratat nici o balta ... drumul spre casa in urlete si tipete ... macar de ar ninge ... Stiu ca nu`s normala, dar nu o pot lasa fara plimbarea asta, mi-a stat la joaca cu lego de la 18,30 pana pe la 20, de io m-am saturat; dupa care a luat-o inspre usa si dai si bate si trage de clanta. Voi sunteti intr-atat de nebune ???

Nu mai stiu ce vroiam ... da, pupam toata echipa si va dorim o zi frumoasa !


Mey, mamici chiulitoare, mai treceti si voi la semnat condica !



_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar umanitar

Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

`neata...
vazut poze cu suedezu`, pupam harnicutu`
olivia, bine ca sunteti ok, adevaraaaat, urit an a fost si la mine asta, da` a mai ramas o luna din el, poa` n-o mai fi nica.... adevarat al cocosului....
felicia, la mine asta mica tipa daca nu-i convine ceva astfel incit ionut cedeaza de cele mai multe ori in favoarea ei, sper sa nu-si faca un obicei din asta. de serbare, chiar is un pic stresata, ionut a stat acasa o saptamina, azi e prima zi si a pierdut foarte multe, sunt convinsa.
lioooo, ia imagineaza-ti un kur sexy, intr-o pereche de pantaloni mulati si fara prea multe straturi pe burtica.... hm? cum ar fi? io am dat gios de la 91 de chile la 64, da` de astea parca nu mai scap... plus ca, fata mea, io nu mai sunt de douj`de ani, pica buca, pica si tzitza, incerc sa salvez ce se mai poate...
nu`sh ce mai vroiam sa zic...


Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza prin ploaie!
io-s la munca, baietzii azi se destrabaleaza singuri! sper sa nu ma sune din 5 in 5 minute
Lia sper ca esti mai bine azi.
Daria nu esti nebuna...daca Giulia e obisnuita cu plimbarea de seara de ce sa nu ii faci pe plac?
Kro te rog frumos sa nu cumva sa nu mai povestesti ce face Alessia. eu una sunt absolut sigura ca fetele sunt muuuult mai precoce si mai harnice decat baietzii (voi fetelor stiti, nu?). si mai sunt sigura ca la Pat 85% este vorba de lene. ca pricepe tot, tot, tot!
Liliana hihihihi sare pe rana pun si eu, ca oricum Adela e leita Victor
Olivia sa treaca repede AMR-ul! pupi de la noi! si DA, beutura este pregatita, se invecheste in butoi!
si eu sunt de acord ca anul asta de kk e ff bine ca se termina! a fost aiurit, cretin, ciudat....cu probleme....abia astept sa scap de el, sincer!
si acu ma duc la munca, va urez o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Mai, mai dar matinale sunteti.
Da Daria, asa este. A crescut mare Adeluta si chear un Pui de jmecheruta (smecheruta - nu stiu)este. Si ce e mai rau , este ca i se cauta in coarne in Romania de catre toata lumea. Matusa mea (acum Adela si mamaie sunt la plimbare la sora mamei mele) a iesit cu ea azi o ora afara, si cica a venit frantaaaa , matusa, nu Adela. Si matusa nu e om care sa oboseasca asa repede, din cel care stie sa dea cu sapa, si lucreaza zi lumina.
Ufff, uffff Roxi, asa, mai pui si tu sare....mama ce ustura sarea asta.Glumesc, caci sincer prefer sa fie mutra sotului si mintea mea. Brrr, ce ma laud involuntar, dar daca laudatorii mi-au plecat in vacanta, ce sa fac. Si se pare ca asa este, doar ca...., ca majoritatea copiilor din gasca NU VREA sa vorbeasca decat pe limba ei, desi intelege absolut totul.
De ex, acum doua seri in aratase soramea in carte elefantul, etc. Peste vreo jumatate de ora, far nici o legatura cu activitatea de fata, sora mea o intreaba "unde e Adela elefantul?". Nu spuneti ca se duce si ia cartea (din 4-5 o alege exact pe cea care trebuie) si deschide cartea exact la elefant.
Si tot in seara respectiva. Adela are o slabiciune la celularele fratilor si nepotilor. (si cum fratele meu isi permite, la ei in casa sunt 4 celulare). Asa ca fata se juca cu toate patru, plus a lui sora-mea, deci 5. Cand suna vreunul sa vezi cum se repezeau toti sa le ia de pe pat.
Si sora mea ii spune:Adela, du-i mama telefonul lui Cipi, ca-i trebuie (voia sa plece in oras), la care ea, se duce si-l alege exact pe cel al lui Cipi. Le recunoaste pe fiecare, cel cu clapeta a lui x, cel rosu a lui y...
Doar ca suntem LENESA si nu vrem sa vorbim,

Hai ca v-am innebunit de cap.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza fetele, si eu is la munca iar "copii" sunt singuri acasa fara bona care are liber de 1 decembrie.Si ca sa vedeti cu cine seamana copilul meu zbanghiu, tocmai m-au sunat la telefon ca sa-mi spuna "muti ani taiasca" de 1 decembrie:))iar tacsu m-a anuntat ca a afisat steagul pe balcon!!Mie nu-mi mai trebe alt copil, mi-a ajung doi!!

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

La multi ani Dna Bibisor! Nenumarate bucurii sa ai!!! Andreele si Andreii v-am urat la forumu de felicitari da nu strica s-o mai spun o data in gura mare La muuuuuuuuuuuuuuuulti aaaaaaaaaaaaaaaaani! In rest am o durere de cap de-mi iasa okii ca la melc Ma duc acu sa citesc si din urma Lia lasa-l fata pe Danutz in pace! sau insoara-l cu fimea ca si asta atita stie atāta zice tata, tati si cucurucu!!! Va dats seama ce pervers acu face un an jumate si daca-i zice tacsu "Spune mama" da din cap ca nu, nu,nu!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62033" target="_blank"> Va MAI AMINTITI DE LOVE STORY?
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank"> ALINA-LUMINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

vazut si gorodeii, facut si shmotru`, am uitat sa cint imnu` dis de dimineata da` am sa-l cint de doo ori pina deseara, drept pedeapsa
imi propusesem sa merg azi sa ma bibilesc, asa ca de ziua romaniei, la unul din cele mai tari saloane da`n ieshi, da` mi-a trecut cind am auzit scorurile, un tuns si-un vopsit 1,8 mil, ma dezechilibrez la bujet daca dau banii astia... mai cat sa vedem...

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput