Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (137)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Seara buna, fete!
Multzamim de urari shi, inca o data, LMA Andreelor shi Andreilor.
Mi-a ramas asta in cap de la capitolu precedent:
Iren - "gasca cu patalama" ....iesplica te log...
Imi pare rau ca Bogdanel are probleme...Juli ce mai face ca parca si ea era bolnavioara ?
Kro, asta se trage de la cazu Bosioc
La noi totu e ok, Bogdanelu a reushit ceva dupa "o clisma mika", vorba lu Päpä , pe care i-a administrat-o moi, da tot cu urlete-a facut, era tare de pus la temelie, nu sa mai m u i a ala cu clisma nici in trei zile...bine c-a trecut!...
Juli e ok, fara febra, ii dau in continuare picaturi de tuse shi nas, zburda ca inainte Zice o grama de kestii noi, Dorsilia, sa shtii ca asha e, nu seamana fratzii intre ei prea mult, ai mei is diferitzi complet, Juli e grabita in tot, pe cind Bogdanelu a fost intirziat, ca sa zic asha, in tot, da nu ca ar fi retardat, ci fiinca nu se grabeshte niciodata la nika, ma scoate din pepeni citeodata , asha ca nu te mai stresa atita, c-o iei razna, io-s de parere ca te agitzi mult mai mult decit ar trebui
Sa avetzi o seara mijtoaca

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

noiembrie
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Citeceva din urma...
Monica ...La multi ani si sa rasara soarele si pe strada ta!
La multi ani de Sf. Andrei....tuturor!!
Am vazut-o pe Adeluta! ce mare este! Leita Victor!
Am vazut-o si pe belita...o dulceata!
Pat, iepurele suedez...ce-mi plac pozele din parc!Roxa..ai pregatit ...ca vin :)
Gizmo si el un dulce....cu masinauta lui...
Giulia...ce i-a crescut parul!
Nu mai stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Carmen, si eu 6-7 kile am surplus, ca sa ajung la 56 cat aveam nainte de gravideala. Da la sala nu merg. Nici regim nu tin. In ritmul asta imi trebe 4-5 ani da zau, parca acum iarna nu-mi mai pasa. Sanatoasa sa fiu

Ratonul doarme dupa baie, acum bag si eu un dus si merg sa sforai langa el.

Oare e ok sa roada pufuleti zilnic?

vise placute tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

acum aproape la miez de noapte nu m-am abtinut si am vizionat poze cu copilasii...sunt dulci tare.

Si nu pot sa ma abtin ALICE sa te intreb cat de inalt e Andrei? pentru ca pare ca un baietel de cel putin 2 anisori acolo in poza cu masinuta "se vede ceva pe geam". Pai lui Danut i-ar fi maaare masina aia, n-ar putea s-o incalece asa usor, cred ca el are picioruse scurte. Danut are 84 de cm. Oricum si noi ii cautam o masina, dar una in care sa se aseze ca lumea, eventual si cu pedale. Noi avem la indemana aici doar Metro si Selgros, eventual Kaufland-ul cand l-or deschide. A...si mai avem un Iulius Mall, ujitasem, ca n-am ajuns sa trag un raid acolo inca.
pupi

ps- Felicia (Pako)- am asteptat ieri un semn de la tine, nici afara n-am iesit decat in jurul pranzului, dar a ramas fratele meu la noi sa-si caute ceva pe net pt licenta, mi-a spus ca n-a sunat nimeni. Sper ca ati calatorit bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Olivia bine ai revenit....eu te asteptam sa vii cu forte proaspete, cu impresii placute si cu poze noi.....si tu vii cu asemenea vesti ...Imi pare rau ca ati avut acest incident, dar imi pare bine ca sunteti bine...Luca ce face ? ...L-a speriat incidentul ?...Of, of, va cam urmareste ghinionul pe voi...

Roxana - am vazut pozele...bey da' copilu' asta se face mai frumos pe zi ce trece ...si mai e si harnicut ca o albinuta...

Alice - ce misto e masinuta...de sofer ce sa mai zic - frumusel ca intotdeauna

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Carolina...asa ma gindeam si eu ...daca se termina anul asta..vine altul mai bun? Oare? Nici eu nici Luca nu eram in masina....ca altfel as fi fost si mai speriata (datorita antecedentelor din familia mea)...Poze am, doar vreo 200 ..si revin cu ele miine...
Ma bucur ca esti mai bine...Ce fac fetele?
Si Luca se inscrie in gasca cu copilasii maimute....Nu vorbim decit pe limba noastra..proprie si personala.
Si apropo de tipat la copii...MP numai asa-i vorbeste..si chiar de fata cu noi...Daca a ajuns lumea din jur sa ma atentioneze.....AMRM ...5 LUNI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Lia, mesajul asta este, in special, pentru tine:
1. finul meu are aproape trei ani si inca nu vorbeste, spune doar cateva cuvinte....baiatul nasilor mei a spus mama pentru prima data pe la 2 ani cand era maica-sa la maternitate sa nasca a doua oara iar acum are 9 ani si e premiant....Eu zic ca - virgula - copiii care vorbesc binisor la varsta asta sunt exceptii, nu ceilalti...Te inteleg ca esti nerabdatoare sa il auzi pe Danut vorbind, si eu eram la fel cu mersul Alessiei, alti copii de varsta ei alergau, iar ea nici nu mergea singura si cu toate ca aveam experienta Feliciei care si ea a mers tarziu, nerabdarea tot era...Dar nu e cazul sa-ti faci griji din aceasta cauza, nu la aceasta varsta a copiilor...
Eu ma simt oarecum vinovata si va cer scuze - tie si celorlalte mamici - pentru ca va tot povestesc despre ce spune Alessia...am incercat sa ma abtin de la astfel de comentarii pentru ca mi-am dat seama ca poate fi frustrant pentru ceilalti , da' mi-au mai scapat cateva...o sa fiu mai atenta la ce spun de acum inainte...
2. si Alessia a facut figuri cu olita cu ceva timp in urma , nu mai vroia sa stea dupa ce mai inainte cerea singura...au si ei anumite perioade cand parca fac un pas inainte si doi inapoi... si nici acum nu sta mereu din prima, trebuie sa o pacalesc cumva...
3. de urcat scari ce sa mai zic...noi locuim la casa si nu prea a avut ocazia sa urce scari dar sunt convinsa cu nu poate singura...
4. de stat singura nici ea nu prea sta, ba chiar de multe ori vine si se incurca printre picioarele mele chiar daca e altcineva cu ea...
So, don't worry...Danut e un copil perfect normal, ca si toti ceilalti...

Ps. Scuze pentru roman...

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Olivia, astept pozele...
Fetele sunt bine, acu' se pupa, acu' se cearta...eu nu ma asteptam la faze din astea ca sunt singura la parinti, da' incep sa ma obisnuiesc cu schimbarile astea de atitudine ale lor ...Dar trebuie sa recunosc ca incep sa colaboreze din ce in ce mai bine, si la joaca, si la prostii ...In rest Felicia e pe ultima suta de metrii cu pregatirile pentru serbari si spectacole...repetitii, costume, emotii...ehe, "probleme capitale" ale varstei ...

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ce frumos....si eu sint singura la parinti..si stiu cum este:). Atunci succes la serbari..este o perioada asa de frumoasa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Carolina..nu trebuie sa te scuzi...fiecare copil are ritmul lui..si ideea de baza este ..sa nu incercam sa ne comparam copii....eu am incetat asta demult...Asa ca te mai asteptam, cel putin eu una...cu povesti despre ce mai spune si ce mai face Alessia...

Mergi la inceput