Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

LA MULTI ANI pentru: Serban Andrei (Simodina), Simon Andrei (mariana tache, Andrew Justin (oana0204) - se pune???, Andrea Anamaria (Alexa04), David-Andrei (anirim) Andrei (mary ilie, Andrei Daniel (Meme1) Calin Andrei (anya), Victor Andrei (Antoanela23), precum si mamicilor si taticilor care se numesc Andreea sau Andrei


Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Kid, cand te mai bantuie ganduri cu grupa sanguina, cauta sa-ti imaginezi cum o sa-i intepe degetelul (asta daca asa s-o face la ei, caci altfel....). Pe mine m-a vindecat dr. de asemenea ganduri, cumva o impinsesem sa accepte sa-i facem un bilant legat de calciu si asimilarea lui si mi-a repetat sa vin la ea la spital, ca acolo are niste asistente bune la prins vene cat firul de par, si cat de mila ii este de pe acum de ce-o sa patimeasca, in nici un caz sa nu ma duc la un laborator normal. Acu' daca stai sa te gandesti ca pe tine om mare te invineteste cate una pana iti prinde vena, cam ii dai dreptate. Radu a avut noroc, ca a raspuns bine la doza mare de vit.D, asa incat dr a zis ca nu se justifica inteparea.
Sofia, in CC e un pasaj legat de deshidratare, si din ce-am mai citit, la copiii cu lapte praf e bine sa le dai ceva ceai. Evident, nu atat cat sa le strice pofta de mancare. La cei 100% natural nu-i nevoie. Semne de deshidratare sunt si fontanela deprimata, buzele uscate, lipsa salivei... Eu ii fac ceai de chimen si anason, neindulcit. Ii pun si musetel daca sunt probleme de Kk prea rar. Baby calm l-a constipat.
Ne-a dat si noua vit C. E un bun stimulent imunitar.
Dupa vaccin nu se iese in parc, asa-i?
Fetele din tari cu advent, v-ati cumparat calendare?
La multi ani Andreilor si Andreelor, puneti grau la incoltit, ca asa-i datina!



Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

pt toti bebelusii nostrii care poarta numele de ANDREI si ANDREEA
Sa ne traiti cu numele multi ani fericiti si cu sanatate!
Mii de

Ps. la multi ani si pt parintii care isi serbeaza azi ziua onomastica!

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

Multumim pentru urari fetelor, da, se pune la Andrei chiar daca in acte este trecut Andrew-tot de la Andrei vine.
Am fost la dr la control si avem urmatoarele noutati:
Vesti bune: avem 7.100 kg, 63cm,
Vesti proaste: are soldul dislocat,-sau ceva de genul asta a nu ne-a spus dignosticul clar; nu stiu cum s-a putut intampla asta, mama a vazut la masajul de seara cand il punea pe burtica dezbracat, ca o fesa este mai mare si una mai mica, cea mai mare este si un pic mai lasata, plus ca din piciorul cu fesa mai mica da mult mai mult decat din celalalt. Inca ma mir cum s-a putut intampla, am nascut prin cezariana si nimeni nu a bruscat copilul. Maine sun sa fac programare la ortoped, sa vedem ce spune si el.. In cel mai bun caz pune piciorusul laloc si va trebui sa poarte un fel de scutec mai rigid, iar cel mai rau caz va purta ghips cateva luni. A zis ca nu este ceva grav, dar este mai bine sa fie tratat din timp. Mi se rupe sufletul ca iar va trebui sa trecem prin momente mai dificile, dar ii multumesc lui Dumnezeu ca a fost mama la noi si a observat asta acum, cand este la inceput. Chiar daca ma ma enerveaza ea cateodata, ii multumesc din tot sufletul.
La multi ani tuturor Andreilor si Andreelor si multa sanatate ca e mai buna decat toate. Restul le faci si singur daca esti sanatos.

Oana D & AndrewFoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

La multi ani pentru toti care poarta numele de Andrei si Andreea!!!! Sanatate multa!!!!

Ce ziceti ce matinala sunt?! Petra a avut grija sa ma trezeasca..... De fapt a trezit toata casa.
Oricum, am cantarit-o dupa ce a treas un kakalau de i s-a intins pe tot spatele si are 6200 g . Din 30 oct-30 nov a pus 800 g. Sapatamana aceea in care nu a luat cum trebuie in greutate s-a lungit...e tare lunga (dupa masuratorile noastre cam 65-66 cm).

Oana, sa fi linistita ca se rezolva! Mai bine un pic de chin acuma decat dupa ce incepea sa umble. Bine ca a observat mama ta! Si eu sunt putin stresata ca la 5 luni trebuie sa mergem din nou la ortoped sa facem o radiografie, de data aceasta. Ca la eco nu s-a vazut nimic si sa fim siguri.
Nanadana, cred ca e super de frumos la tine in oras. Sper sa mergem si noi la anu' undeva de sarbatori (in alta tara).

Eu tot Baby Drink i-am dat. Cred ca ii cumpar si eu ceaiuri din alea de "firma" . Kid, de aia mi si mie.....tot cu zaharul si nu-mi mai accepta Baby Calmul. Dar la cat ceai bea ea......

Ce ceai ii putem da, dupa ce ii trec colicii? In afara de: Baby Drink, Baby Calm, Laricol...etc

Eu ma preagatesc sa merg la Pensii, sa vad cum rezolv problema mea (CIC-ul). Se pare ca trebuie sa vin la Bucuresti!!!!! Ca acolo am incheiat contractul de muca si acolo trebuie sa il dau in judecata pe patron. Dar as cere stramutarea lui la Cluj, pe motiv de pile.



Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

LA MULTI ANI pt Andrei Valentin - Mary Ilie, Serban Andrei - Simodina, Simon Andrei - mariana tache, Andrew Justin - oana0204, Andrea Anamaria - Alexa04, David-Andrei - anirim, Andrei Daniel - Meme1, Calin Andrei - Anya, Victor Andrei - Antoanela23. Sa va traiasca puiutii si sa va bucurati de ei. La multi ani si pt mamici si tatici!

Nanadana stiu ce frumos e pe la voi de sarbatori caci anul trecut si acum 2 ani in perioada asta eram in Luxemburg si in WE ne plimbam prin Franta si Belgia. Nici nu se compara cu ce e la noi. Acolo e tare frumos, totul e asa fain impodobit... Si casele oamenilor sunt multe impodobite si per ansamblu e super, chiar daca nu prea am vazut zapada pe acolo cat am stat. Ca doar pe meleaguri straine l-am conceput pe bb anul trecut . Lasa ca se face Vlad mare si il ducem si pe el.

Sa va zic... Vlad al meu se roteste in patut. Azi de dimineata l-am lasat singur in pat sa ma duc sa mananc si eu ceva. Cand ma duc la el ce sa vezi?!? Era intors cu 180 grade. Eu il pun mereu cu capul sub carusel, ei acum era cu picioarele acolo. El stie cum a facut intoarcerea ca latimea patului e mai mica decat lungimea lui....

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

La multi ani tuturor Andreilor si Anndreelor! Sa fiti sanatosi si voiosi!
Si fii-mea cand plange da mai mult din piciorul stang decat din dreptul. Il misca si pe ala, dar nu da asa de des din el. Ce alte semnne mai sunt in afara de fese? Ia sa ma uit si eu la fundicul ei.
Mai, fetelor, dar doctorii astia din maternitati sunt cretini? De ce nu ne spun ei la plecare ca are copilul aia si ailalta? Ei nu le verifica si soldurile acolo? Daca ar spune de atunnci, macar am stii ce si cum si cand sa facem. Asa, ma uit la ea acasa, eu de unde sa stiu? Sunt doctor?!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Fetelor, ce se intampla daca se inchide fontanela prea repede.Noi avem 2luni si o sapt si mi-a zis dr ca este aproape inchisa si ne-a dat numai cate o picatura de vigantol.Va rog mai ales cele care aveti pediatrii buni, intrebati acest lucru.Sunt disperata pt am auzit chestii de genul ca ar putea ramane cu retard mintal, sau presiune craniana si altele de genul asta.La vaccin bb a raspuns foarte bine, fara febra sau altele.A dormit chiar bine.
size=5].Va pup.

mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/marinelaciurea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

LA MULTI AAAAANI!!!

oana, curaj! cand ma gandesc prin cate emotii o sa trecem cu bebe-ii nostri... ca pana la urma o raceala, o diaree, o febra, o problemutza tot se ivesc...

irina, hai vladutz!

am intrat si eu in randul lumii si mi-am postat poze. credeam ca e groaznic de greu. dar poate nasterea asta m-a desteptat un pic! ca am reusit si inca repede.

doamne, frumosi copii mai avem! sau poate nu exista bebelusi uratzi?

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata fetelor!

La multi ani tuturor Andreelor si Andreilor! Sa cresteti mari si frumosi! Bineinteles, cu o mentiune speciala pentru gineri-miu, Andrew.

jadi, te rog frumos, poate faci o poza fotoliului si o pui intr-un album, sa-l vad si eu, ca suna interesant.
norina, am inteles cu feonul. Noi o uscam pe cap si la subsuori cu feonul.
ruxandra, si eu vreau sa merg pe varianta cu diversificarea cit mai tirziu. N-are rost sa supun cupilu la dureri de burtica mai devreme, daca el nu e pregatit.
kristinutza, i-am facut procura lu frate-miu sa ridice banii aia. Si chiar si asa i-au facut probleme, a trebuit sa rag la telefon la tipa de acolo sa-i dea banii ca procura e un act legal.
Tonnia, din cite stiu eu pierzi banii, ca si eu vroiam sa-ui ridic in ianuarie si mi s-a zis ca e imposibil. Dar insista, fa un pic de scandal poate reusesti sa-i iei.
Mirela_B, eu ii bag dejtu intre labii si o sterg cu servetel umed cind o schimb si o spal cu apa si sapun la baie. Trebuie, pentru ca oricit de repede as schimba-o, tot se umple de kk si pe acolo.
mihaela_specht, e super dragalash Dennis Mos Craciun.
sofia, eu copro am facut-o de capul meu; daca stateam linistita nici nu descopeream klebsiella aia.
oana, imi pare rau de soldul lui Andrew. Sper sa se fixeze repede.
irina, si miruna se intoarce cu 180 grade de mult.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput