Impreuna, Timisoara (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Buna fetele!!!
Sunt la birou la Clau, am intrat sa va salut, ca mergem la control, sa vedem ce mai face Marco.
Giulia, tu ce medic pediatru ai la Ale?
Cum stau pe langa tine, acum si in viitor, nu stiu ce pediatru sa iau pt. marco si ar trebui sa ma decid.
fetele!!!

gio si bb Marco 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

salut fetele crochetele!

de cand vreau sa intru sa va salut si sa va spun ca mi-a placut la intalnire...dar am avut mult de lucru!
Is mandra de mine ca n-am fumat!

Lorand iar are muci si iar nu mere la gradi...tre sa incerc musai la homeopata Irinei ca inebunesc!

va pup pe toate!

Hei era sa uit... puteti sa-mi scrieti de la cine aveti internet si daca e bun? Vreau si io acasa..ca nu se mai poate asa!

mihi
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor! cam greu dar am ajuns un pic si eu pe aici.

Mihi, multa sanatate lui lorand, sa-i treaca mucii fara multe interventii. eu am rds si in general merge bine, mai ales seara si in we.cu telefonul n-am avut pb. niciodata.

giova, cum e bb marco, e fotogenic. sigur ai deja vesti.
danitin, imi pare rau sa aud vesti din astea. dar care a fost de fapt diagnosticul la lori? imi place ambitia ta vis-a-vis de cura de slabire. oare nu poate fi si contagioasa

gabi, ai o printesa de milioane! distractie placuta la chef!

silvana, nu crezi ca ai cam mult concediu??? (poate mai pasezi si pe la altii

adriella, bine ai venit pe la noi! cu cartis n-am avut de-a face am auzit doar pareri si pareri. cu kg insa e . am pus aproape 20 din care si in ziua de azi mai am in plus cam 4 de care nici cum nu scap. si eu am intrebat mereu dr. despre kg in sarcina si el ma tot intreba:"te simti bine?". daca da, atunci e OK si nu mai numara asa strict kg". sigur ca nu e bine sa fie prea multe, dar una scrie prin carti si alta e in realitate. sarcina usoara, ai grija de voi!

adib, si eu tot la bega am nascut acum 2 ani si 4 luni, a fost ok si cu personalul, nu pot reprosa nimic nimanui, poate in prima seara cind imi venea la wc si am strigat sa vina cineva ca fac pe mine. a venit o infirmiera si ne-am imprietenit apoi...cit despre elena bernard e super! a participat la o operatie pe care mi-a facut-o prof. munteanu (ea m-a incurajat si la sfirsit m-a cusut). este deosebita, sunteti pe miini bune. sarcina usoara!

giuliatm, felicitari pt. dintisori. sper ca nu a fost cu prea multe lacrimi. si unde spuneai ca se impart pastilele cu ambitie?

doris, spor la treaba dar mai lasa si pe mai incolo,altfel atunci ce-o sa faci, te vei plictisi?.

amutza, de unde oare atita energie la tine? eu la ora aia nu mai sunt buna de nimic

va pup pe toate, toate, va urez o saptamina buna si usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

ola fetelor
giova pediatru nu e greu de gasit pt marco, mai greu va fi sa-i gasesti medic de familie ... tre sa fie pediatru (ca sa poa sa ia vaccinurile), si care is pediatri nu fac medicina de familie .... o sa vezi ...
Ale avea o pediatra super celebra, pretentii pe ea de nutzi mai zic .... pana mi-a tras o klapa de toata frumusetea, si m-am decis ca ma pot si lipsi de dansa.
parerea mea e totusi sa iti gasesti pediatru pe cineva care sa lucreze in spital, ei se confrunta zi de zi o cu o gramada de cazuri, deci se presupune ca sunt mai "experimentati"
pediatra lu' Ale e acum tanti care e medicul ei de familie (am renuntat momentan a gasi alt pediatru) - o tanti super ok zik io, norokul meu ca nu am avut probleme cu Ale, am fost cu ea doar la vaccinuri, si de vreo 2 ori asa numa, sa ne mai vada daca suntem ok. are cabinet in lipovei, cca 40 ani, nu e celebra, dar mi s-a parut ca isi vede de treaba (kiar daca nu am "impins" nimik). verdictul il voi da probabil cand voi avea intr-adevar nevoie de medic (pana acum slava cerului nu am avut decat o banala raceala), voi vedea daca vine acasa, cum se comporta, daca o pot stressa cu telefoane de mama daia habarnista, etc.
daca vrei, te pun in legatura cu ea cand apare marco ;)
mihi eu am rds, stau in Aradului si mere super OK. pe de alta parte, am auzit lume de prin Modern care se plange ca acolo mere prost, pika des, la fel si prin soarelui. Despre upc am auzit numa kestii bune, dar e ceva mai scump si nu e ajuns in toate zonele.
ana, gabi din pacate zilele astea stau cam prost la capitotul ambitie , simt ca ma ia disperarea, au trecut aproape 9 luni de cand am nascut si eu nu am dat jos 1kg macar! ana, tu ce cura faci?!?
silvana cetzi pasa...!!!
amutza Ale are aproape 9 luni, primul dintzisor a iesit (ce iesit ... abia se vede acolo mic ca a spart gingia ) la 8 1/2 luni fix (oricum precoce, nu ca ma'sa care avea 1 an trecut fara dintzi in gura ). in rest ... fara febra, cu multa diaree, si mult mult mult mult mult mult mult muuuuuulllllllllllltttttttttt circ (si e abia primul!!!)

we asta vreau sa pun si ceva pozici noi , sa vedeti ce-o mai crescut galushka

pupici la evribadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Mihi, noi avem RDS, internet + telefonie fixa, platim intotal cam 35 RON pe luna. Oferta include: internet nelimitat, telefon fix dat de ei, 50 minute in reteaua Romtelecom, 500 in RDS. Iar ce vorbesti suplimentar in Romtelecom are tarif mai mic decat Romtelecom-Romtelecom. Noi suntem foarte multumiti. La inceput au avut ceva probleme, pana ce si-au pus la punct reteaua, uneori se intrerupea netul, sau nu mergea tf., dar n-au fost perioade prea lungi (cel mult 2-3 ore), iar in ultima vreme n-am mai avut probleme deloc.
Irina, tu la ce homeopata te duci? Noi mergem la Giulvezan, e foarte buna, are rabdare (esential in homeopatie), singura problema e ca e in partea cealalta a orasului.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Buna dimineata,

Gangurici noi mergem la dna Lugojan de vreo 3 ani si suntem multumiti, la fel cum zici tu are multa rabdare, si mi-a placut"interviul' de la inceput, cand a incercat sa ne cunoasca cat mai bine. Se pare ca are "ac" de cojocul nostru de fiecare data.

Fetelor, eu in week-end m-am ocupat mai mult de suflet, m-am spovedit, impartasit, ceea ce va recomand si voua mai ales acum in post e un bun prilej de curatire .

In plus de aseara am inceput ore particulare de engleza cu Ioana, ii place de profa , e tanara sa se pune la mintea ei.


Va pup si sa aveti o zi frumoasa.

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ceau fetele,

Ana, ieri seara ne-am pus sa compunem scrisoarea catre Mos si ce crezi ca a cerut fiu-miu? CALCULATOR. I-am explicat ca mosul nu poate aduce anul asta calculator, dar poate aduce iepurasul, asa ca a ramas pe astazi sa se mai gandeasca ce vrea sa-i aduca mosul.
Katik, chiar ii spuneam sotului aseara ca ma voi plictisii in atatea libere. Pe copil vreau sa-l duc dupa Craciun la sat la parintii mei dar norocul e ca voi avea o prietena buna din Craiova care vine la noi de sarbatori.
Angy, si eu am ascuns repede ornamentele ca daca le vedea Paul nu cred ca mai ramanea nimic de ele. Oricum el le-a vazut pentru ca sunt facute de educatoarele lui dar nu stie ca i-am cumparat si eu.
Gabi, simpatica foc Eva! Stie ea ce stie!
Doris, succesc la licitatii!

Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza fetele!!!
Nu am mai intrat aseara.
Giulia mersi mult. Dr. mea de fam. e si medic pediatru, dar e langa pol. de buletine, ca inainte stateam pe T.Ionescu, si de aceea nu stiu daca sa o schimb sau nu.

Acum sa va zic de Marco: are 2261 gr, exact in grafic, placenta a imbatranit, grad de maturare 3, poza nu i-a facut ca nu e cu fata in sus, ci in spate, tot pe poziti, dar si-a pus "fularul" in jurul gatului. Nu e dubla circulara de cordon si mi-a zis dr. sa stau linisitita ca si-o poate da jos, sau doamne fereste sa si-l mai infasoare odata.
Mie mi-a ajuns, ca deja am inceput sa ma precipit, si pana peste 2 sapt. la urmatorul eco, trebuie sa ma rog si sa vb. cu bebele sa si-l dea jos.
Pana la nastere mi-a zis ca va ajunge la 3 kg, dar nu le depaseste cu mult. E mai bine asa, poate daca nasc natural, nu ma voi rupe toata.

Ma duc sa mai fac ceva treaba si prin casa.
la toate!!!

gio si bb Marco 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Hot news: la noi la chef vine Mandinga! Eu ma bucur, ca mi se par ok copiii aia; simpatici si canta placut.

Va pup, ca mai am un pic de lucru si o tirez spre casa.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor!

gabi, super chef va fi! distractie placuta! spor la treburile casei, ca doar spui ca te tirezi spre casa

giova, nu trebuie sa te stresezi, mai este vreme pina la ziua z! tu oricum vorbesti cu bb si el este cuminte si te asculta asa ca...

irina_claudia, pe unde are cabinet dr. lugojan? mi-a fost deja recomandata de patru persoane, fara nici o legatura intre ele si tare as vrea s-o vizitez putin. poate mai are vreun ac in plus, si pentru cojocul nostru! pupici ptr. ioana!

silvana, pai inseamna ca incepe cheful! daca duci cupilu' la parinti inseamna ca ai liber de tot...pai atunci inseamna etc...

va pupez, mai incerc pe seara

Mergi la inceput