Impreuna, Timisoara (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Salutare TM
Am vazut pozele de la intalnire- super. Sper ca data viitoare ajung si eu. Au plecat si bunicii, azi-dimineata, a fost bine cu ei pe aici, ieri ne-am facut de cap (adica am iesit putin in oras-la Mall, ca la al meu sot nu-i place la cumparaturi, dar window-shopping la Mall ii place).
Adriella, inacceptabila atitudinea medicului. Totusi, partial are dreptate, in sensul ca nu e sanatos sa iei prea multe kilograme in timpul sarcinii- in general se spune ca e normal sa iei cam 10-12 kg pana la sfarsitul sarcinii, din care cam 6-7 sunt sarcina in sine (bebe+lichid amniotic+placenta), iar restul o crestere de cateva kg, un fel de rezerva pt. "zile negre". In practica rareori se intampla asta, eu am fost una din fericitele gravide care au luat putin in greutate, dar fara sa fac cura de slabire, o fi si asta chestie genetica, mama imi spunea ca si la ea a fost la fel, si oricum suntem o familie de slabanogi, asa ca... (bunica, traind la tara, a fost toata viata nefericita ca e slaba, si nu grasa, asa cum sunt standardele de frumusete la sat)
Eu zic ca ar fi trebuit sa cerceteze motivul pentru care ai luat asa mult. Adica daca nu mananci excesiv, e clar ca nu asta e problema, poate fi vorba de un dezechilibru hormonal, stiu ca multora li se intampla asta cat sunt gravide. Poate ar trebui sa vorbesti cu un dr. cu mai mult "chef de munca". Cat despre cura de slabire, eu zic ca nici nu se pune problema, mai ales daca spui ca incerci sa te hranesti sanatos.
Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amutza spune:

Buna seara la fete,

Poate nu va place la ce ore postez eu, dar ce sa fac asta e situatia. Printesa mea de doua zile s-a tot culcat pe la ora 1 noaptea si era asa de fresh parca tocmai se trezise si pe deasupra mai avea si chef de joaca.

Imi pare nespus de rau ca nu am ajuns si eu la intalnire, raman cu speranta ca o sa ajung data viitoare. Am vazut si pozele no comment.

Gabi ce cool e freza ta! Stie Doris ce stie sa faca, cu mainile ei de aur. Eu iti doresc de pe acum distractie placuta si sa te distrezi la maxim.

Adriella am nascut si eu tot la Bega.Chiar era de servici Cartis in acea zi, dar spre norocul meu am nascut cu o rezidenta f.f.f.f.f. draguta. El numa' a semnat hartoagele. In acea perioada era ceva congres la Bega si dr. meu a trebuit, cu aceasta ocazie, sa plece la Bucuresti si de aceea nu am nascut cu el ca m-a apucat exact in ziua cand a plecat desi el imi zisese ca pleaca si am sperat amandoi sa nu se intample chiar atunci, dar asta a fost. A doua zi a venit la imediat la mine sa vada cum ma simt. Sa nu crezi ca a fost ca nu a vrut sa ma asiste, dar pur si simplu asa s-a intamplat. Dar cu ajutorul lui am reusit sa-mi vad fata a doua zi ca ma tot duceau cu vorba asistentele de pe acolo. Mama mea a fost operata de mana lui de fibrom si a avut mare grija de ea si soacra mea a fost tot la el la controale. E un om de milioane. Chiar ca are raspuns la orice intrebare, daca il urmezi in tocmai.Il cheama dr. Preda. E tot la spitalul Bega si are cabinetul la Policlinica nr 3 unde erau oasele rupte inainte, acolo pe Mihai Viteazul. Pe drumul cum sa mergi din Balcescu spre centru. Are cabinetul acolo unde iti trebuie doar trimitere de la medicul de familie si altceva nu vei mai plati nimic, nici lama macar. Eu in timpul sarcinii nu am platit un leu, doar m-am revansat fata de el. Daca vrei are si cabinet particular. El are urm. program: luni, miercuri, vineri 13-19 , marti si joi 07-13, dar cel mai sigur il gasesti cand e de dupa-masa si mai sigur luni sau miercuri pe la ora 16. Sper ca ai inteles ceva, dat fiind ora la care scriu. Daca mai ai intrebari da-mi un Pm si iti voi raspunde cu placere la orice intrebare. Cat despre kg eu am pus 17 in toata sarcina si am dat jos 12 si momentan am ramas cu 5 dar sper ca le voi da si pe acelea jos cand voi termina de alaptat, pana atunci nu. Iti doresc sarcina usoara in continuare.

Adib a fost ok cu nasterea la Bega. Chiar nu ma asteptam. Si eu tot cu prima nastere m-am confruntat si pana la urma a iesit ce trebuia si pe unde trebuia Ii dorim nastere usoara sotiei tale si sa va bucurati de ceea ce ati conceput cu atata dragoste. Daca mai si alte intrebari.........

Giulitatm felicitari pentru dintzishor. Pai cat timp are Ale? si cu a fost cu sau fara vebra? Si la cat mai multi si sanatosi sa fie, da-i fetei un pupic si din partea mea caci acusi ma asteapta si pe mine eruptia dintzishorilor.

Dia_bi momentan nu ne-am facut planuri si nici nu ne agitam pra tare caci nu avem asa de multe sanse, dar poate va primim si pe voi cu colindatul, ne mai gandim

Pai si sa fim alaturi de nasha Vali sa-i dorim intocmai ce-si doreste ea sa i se intample, asa ca tinem pumnii si facem galerie

Bun venit celor noi pe forum asteptam intrebari.

Na ca nu mai postasem de mult, am mai recuperat.
Doris poate te gasesc dimi sau seara pe mess sa vb.

Noapte buna la toata lumea si vise cat mai placute.

POZE

Amutza+Alisa-Talida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ceau fetele,

Bun venit fetelor noi!
Angy, ma bucur ca le-au placut ornamentele copiilor. Eu sunt multumita ca am putut ajuta la vanzarea lor pentru a cumpara jucarii grupei lui Paul.

Noi am petrecut un we linistit acasa iar diseara scriem scrisoare catre Mos Craciun.

Va pupa
Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Aaa, am uitat ceva: noi avem liber de 1 si 2 decembrie si... din 19 decembrie pana pe 9 ianuarie

Silvana si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Silvana,le-a placut atat de mult incat,pana sa ajung sa "le pun bine",au si ciobit steaua aceea mare,galbena,sper ca se poate lipi cumva.

Doresc o saptamana placuta si usoara,la toata lumea!Eu ma duc cu Daniel la ora de pian si atunci sper ca voi afla daca se mai face greva la noi.Ne-am trezit si noi la spartul targului sa facem greva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ceau fetele!
Intru scurt, in fuga, ca am de lucru de nu-mi vad capul...
Am fost la Finante ca am de primit bani de la Impozit...
Luni in 5 sunt programata, erau niste cozi infernale...azi...
Silvana, eu sunt acolo azi, nu stiu cat am de lucru, dar daca poti vino pe la 16,30
Te astept!
Va pup pe toate si va doresc o saptamana buna!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Salutare fetele!

Merci pentru sfaturi, vad ca suntem cam pe acelasi film, ca si eu la asa ceva ma gandisem: ceva cu maneci cu volane (de dantela, preferabil).

Ana, am inteles io ce zici tu, sa vedem daca si gasesc ceva corespunzator . Merge DC++ sigur ca da. Multumesc tare mult si tie si lui Marius. Si trimite, draga, cura aia de slabire pe mail ca-s curioasa!

Silvana, super fain concediu! Vreau si eu asa mult, dar degeaba

Doris, spor la munca! Da mai intri si pe la noi, nu?

Giulia, asta cu sala si la mine la fel. Fara suturi in fund nu functioneaza. Si cred ca nici macar asa

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Am uitat sa va pove faza haioasa: stiti reclama aia la Alintaroma cu fetita care invata de la mama cum sa cucereasca?
Ei, Eva mea vrea sa-l cucereasca pe ta-su cu aroma suava a ciorbei de fasole ! Fata desteapta, ma! Stie ea ce vor barbatii!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetele!
Din pacate la noi lucrurile merg rau. Dupa gerul indurat la serviciu - acum au montat, in sfarsit, centrala - am racit zdravan. Si a luat raceala si spiridusul. Ieri noapte si astazi a avut 38,5 am fost la dr. ne-a dat Augmentin si Nurofen iar in caz de febra mare supozitor cu Novocalmin. Ideea e ca nu am dormit toata noaptea, tot cu ea in brate am fost iar dimineata cand a venit bunica aveam asa o nevralgie de la raceala ca mu am apucat sa ma odihnesc nici 5 minute. Apoi am mers la dr., dupa medicamente, am venit la lucru ....
Gabi - am citit prin reviste ca la negru se poarta bejul auriu. Si tot la moda sunt bolerourile si esarfele....Cat despre cura, e mai complicat. Am fost la nutritionist si am primit o cura individualizata, nu foarte complicat dar elimina micile mele pofte si placeri. Plus sala ....
Ana / ce motiv de ambitionare mai mare decat ca daca reusesc sa dau jos cum trebuie pana in ianuarie fac documentarul cu canadienii. Asta inseamna bani si lucru fain. Asa ca, musai ambitie...

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Buna seara,
Alinushule,spor la slabit.....Pai incepe cu un dietetician,ce zici?Sau e prea mult?Pupici la minunea Ale!
Silvana,ce misto ca aveti liber cat China....La noi e doar pe 1 dec,pe 26 si cam atat...Cum merge cu compunerea pentru Mosu'?
Gabi,n-ai pentru ce,bine ca am dat o mana de ajutor!Ma bucur ca ai inteles ce am intortocheat io p-acolo cu esplicatiili meli...Eu zic ca gasesti si la pret,hm-hm,bunicel ca sa spun asa....Din cate am inteles,ce am primit eu,a costat cam 400.000 lei....In ce priveste cura aia de care tot pomenesc....am dat-o la trash,ca ocupa spatiul de pomana.Las' ca o cer maine de la colegi,de o mai au si ei si ti-o trimit.
Iar Eva....chiar il cucereste pe tatal ei asa...?!Mare cocheta e!Sa sti tu ca si zeama de pasula face minuni uneori,ca si io fac zeama de fasole buna si Marius mormaie cand mananca si p-orma ma tuca cu foc!
Danitin,insanatosire grabnica la Lori! Chiar ca motiv mai bun decat cel descris de tine...nici eu nu as gasi!Bafta!
Doris,ce mai face Vali?E cu ochi,deci?!
Va doresc tuturor o saptamana buna si sa fiti iubite!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput