Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

A! Inca ceva.

aici e Simon in albumul comun, la sectiunea de 3 luni.



Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata fetelor!

Aseara eram atit de obosita (era 10 si fata mea pedala de zor, cred ca se credea intr-un concurs de maraton ceva) incit m-am hotarit sa nu mai trezesc fata sa-i dau de mincare noaptea decit daca vocifereaza. Si a dormit pina la 8 si ceva.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Mariana, Simon al tau pare asa mare... Ma uitam la albumul de 3 luni si Simon pare mult mai mare ca Vlad al meu. Si expresia fetei pare a unui copil mai mare.... Sa-ti traiasca si sa-ti aduca bucurii multe, multe si sa-l vedem la EUROVISION !

Nu mai stiu cine zicea mai demult de supa de pui si lactatia. Se pare ca si la mine tine, ieri am reusit sa scot biberonul de lapte praf. Am muls aproape 1L toata ziua de ieri . Si mi se pare ca si el se simte tare bine cand pap eu supa, ca doarme bine. Ca s-a trezit o singura data azi noapte. Mai bag si azi niste supa, sa vedem...

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Eu ziceam de supa Irina si intr-adevar functioneaza .

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

La noi criza de crestere e in toi. Sambata a trebuit sa bag lapte praf humana fiindca toata ziua a papat intens la 2 ore sau o ra si jumatate. A papat cate 120130 ml lapte humana si nu prea s-a saturat(asa mi-a dat impresia) iar la culcare am muls ce mai era la mine adica 70 ml si am facut si 100 ml lapte humana..a papat apoi a inceput sa-si pape mainile, i-am facut repede inca 60 ml lapte humana si i-a papat si pe astia..deci in total 230 ml lapte din care 70 ml de la mine. Mancarea asta l-a tinut de la 22 pana la 4.00 dimineata.
Noaptea s-a trezit si eu aveam un san beton pe care l-a lasat moale dupa ce a supt 20 min. Ieri a papat iarasi o multime de lapte..inclusiv humana ca nu mai produc cate 100-200ml lapte la fiecare 1 1/2-2 ore nici chiar cu supa.
Ne-am plimbat si noi in weekend ca a fost tare frumos afara..ieri 3 ore chiar.
Aseara a tras iar o criza de colici pe la 21.30 fiindca am papat prajituri, gogosi ci ciocolata .

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Intr-adevar Simon pare tare marisor .
Frumoasa colectie Nicole.

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Felicitari pentru inaltime si greutate Irina si Ioana!
Ioana nu mi se pare slaba Miruna ci arata bine .
Spuneti-mi si mie mai are vreun bb peste 7 kg?incep sa-mi fac griji desi dr. mi-a zis ca a crescut foarte bine..adica +10 cm si +3,9 kg si am ajuns la 60 cm si 7,4 kg si mai avem cateva zile pana la 3 luni.
Alexandru a inceput sa-si duca cate ceva la gura, iisi tine uneori biberonul de tortita si chiar suzeta si-o indeasa in gurita.

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Buna fetelor

Merci mult pentru sfaturi si incurajari .
La mine fata nu prea face ca porcu, insa cind stranuta, deja ii ies mucusorii singuri. Eu zic ca-i de bine, insa nu imi place ca mai tuseste. Sper sa treaca in citeva zile, raceala asta, cit la ea pe atit si la tati, ca defapt, de la el o are .

eu hainitele calc peste una, adic numai cele sifonate ca sa arate mai bine. baita am trecut sa o facem cu apa din robinet, dimineata tot cu deasta ne spalam pe fata.

Nustiu cum vad eu dar mie imi pare ca Simon seamana cu Laurasul meu

Un bun inceput de saptamina si zi usoara (fara colici).

-------------------------------
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Tot ce se intimpla, se intimpla spre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Marlena e un dolofan baiatul tau. Ce bine a luat! Si al meu a crescut 10 cm, dar a luat doar 2.9 kg. Inseamna ca lapticul tau e tare bun.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pharmacris2002 spune:

Buna fetelor!
Am si eu o rugaminte sa-mi spuneti ce apa folositi la prepararea laptelui praf.Fetita mea maminca din 2 in 2 ore zi si noapte si nu imi ajunge laptele de la sin si as vrea sa-i dau Milumil.
Am observat din ce scrieti voi ca copii alimentati cu lapte praf maninca mai mult si iau mai mult in greutate si chiar se odihnesc mai mult timp.Spuneti-mi daca ma insel.

Mergi la inceput