Inseminare

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miriam Dum spune:

Salut!
Va multumesc tuturor pentru incurajari! Si pentru galerie!
Tabitha, laparoscopia am facut-o pe 26 septembrie. De asemenea, mi-a facut si histeroscopie. Partea stanga e compromisa, nu mai am decat o trompa si un ovar functionale. Am avut un chist endometriazic pe stanga, l-a scos. Acum e ok. Am avut si o parte din uter cuprins de endometrioza. Am inteles ca l-a curatat ( medicul de la Craiova, de fapt profesor univ. dr. imi spusese ca pot sa raman insarcinata dar o sa pierd sarcina pt ca se stransese prea tare uterul si nu mai era flexibil). Uite ca d-na doctor a rezolvat problema asta!!!
Am facut inseminarea probabil pentru ca d-na doctor a considerat ca sunt sanse, avand doi foliculi dezvoltati.
Problema mea e urmatoarea: de doua zila o scurgere albicioasa. O fi de la tratamentul cu Duphaston? Ma gandesc ca ar fi prea devreme sa am semne de sarcina! Si aseara am avut contractii, mai mult pe partea stanga. Acest lucru m-a speriat tare!!!
Mi-a fost frica sa iau Buscopan!
Voi ce parere aveti?
Toate cele bune!
Miriam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

miriam: din pacate, nu iti pot da informatii. Eu mi-s la prima IA (daca o da Domnul sa o fac...), asa ca .. cunostintele mele sunt deocamdata limitate. Sa dea Domnul sa fie f. bine la tine si sa ne anunti sa ai bebe la purtator. Sa ne tii la curent si cu siguranta te voi deranja cu intrebari daca se confirma ca fac IA luna asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Miriam cel mai bine ar fi sa suni dc..sa vezi ce zice...
Tabitha
AncaW


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriam Dum spune:

Salut!
Sunteti niste dragute!
Cat puteti fi de optimiste! Am ce invata de la voi! Sa ma contaminez si eu!
Au disparut contractiile. Acum mai am inca scurgerea aceea albicioasa, dar nu in cantitate mare.
Numar zilele sa pot sa fac testul si sa vad cele doua liniute! Cat mi-as dori sa vina si soarele pe strada mea! Pe a noastra, a tuturor celor care fac eforturi, de multe ori supraomenesti!
Sunt cuminte, nu mai fac efort, iau medicamentele si astept!
Toate cele bune!
Miriam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Miriam: iti tin pumnii sa fie totul bine si te . Sa ne tii la curent...

Liana: si pe tine, fata draga, te.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

miriam..olteancooooo se pare ca am zarit o raza care da sa iasa..o fi pe strada ta?????????aaaaaaaaaa e sigur...am vazut...
tabithasi io te


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Miriam, felicitari! sa dea Domnul sa se prinda din prima. Eu am inceput stimularea de azi si m-am gandit sa-mi fac si eu o inseminare...la Moisa. In ce zi ai fost? Ai facut stimularea cu 1 sau 2 pastilutze /zi? Mie mi-a dat una deocamdata (Clostilbegyt).

Pupicei si sa auzim de bb!

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriam Dum spune:

Salut!
Tabitha, va tin la curent! Sper ca povestea sa aiba un final fericit sa ne incurajam reciproc!
Liana 30, fac cinste daca lumina e chiar pe strada mea!!!
Ingeras 26a, am facut stimularea cu Ovamit, cate o pastiluta pe zi.
Am avut in trecut recomandat Closttilbegyt-ul . Nu stiu ce s-a intamplat ( poate si datorita faptului ca l-am luat nu mai tin minte cate cicluri, serii)...dar mi-a fost f. rau la ultima stimulare cu Clostilbegyt. I-am spus d-nei doctor si mi-a recomandat acum Ovamit.
Nu stiu ce s-a intamplat cu acel tratament...mai ales ca am obtinut cu el doua sarcini...care s-au dus....
Astept cu nerabdare sa treaca zilele astea...
Mi-am luat temperatura( 36,8 respectiv 37,2)...sub brat si intravaginal! E ceva...ma gandesc!
Toate cele bune!
Si maine e o zi, nu?
Miriam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Miriam ..io am mana buna si ai sa vezi ca asa va fii...
ete cum o pun si io de un ..
Tabitha
ingerasa io

Avalon..nu mai pot ma doare gatul de cat tip dupa tine fatooooo..ce se intampla????????
de ce nu mai apari?????????


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Scuze, Liana, scuze! Am fost cam... suparata pt evolutia foliculilor mei si nici nu stiu daca voi face inseminarea, pt ca nu stiu daca vor evolua cum trebuie si voi avea ovulatie... de aceea nu am mai scris... Deci, ieri ziua 9 aveam un folicul de 15/11 pe ovarul drept si unul de 12 mm pe ovarul stang, iar endometrul era cam subtirel 5,5 mm... Sambata trebuie sa merg sa vedem daca facem sau nu inseminarea... sunt suparata si pt ca dr. mi-a zis ca am ovare micropolichistice... Offf, si atat am asteptat inseminarea asta... Va tin la curent!

Mergi la inceput