Inseminare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

aaaaaaaaaaa si ce ma bucuram si io ca esti mai aproape de mine...
da lasa ca e bine si asa.


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Liana, oricum mai aproape decat Capitala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

da..da..
gata plec la nani...noapte buna..si multi pupici


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

mi-au venit scarbele......mama..lor..
o iau de la capat...asta e...
bafta multa va doresc ..

Avalon mama..chiar nu vrei sa ne mai spui nimica?????
eu tot tin pumnii pt tine...sa fie cu ochisori...

va pupacesc pe toate


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriam Dum spune:

Buna seara!
Sunt Miriam, din Craiova. Am 31 de ani si azi am facut prima inseminare la Giulesti. Am avut emotii mari si m-a cam durut putin. Am avut si sangerare.Acum vad ca e ok!
Pe mine doctora mea m-a luat prin surprindere cand mi-a propus inseminarea alaltaieri cand am fost la monitorizare. Vazuse 2 foliculi ( dupa stimulare cu Ovamit); unul de 22mm, altul de 16 mm. Am facut ieri pregnyl si, uitati-ma acum, am facut deja inseminarea. Nu-mi vine sa cred!
Mai ales cand doctora sustinea calea naturala, eu fiind ,in trecut, posesoarea a doua sarcini, amandoua pierdute.
Mi-a recomandat sa iau de maine Duphaston, in caz ca se instaleaza sarcina.
Se poate intampla minunea de la prima inseminare?
Trebuie sa fac ceva in mod special?
Deja ma simt bine. Am simtit nevoia sa impartasesc aceste trairi cu voi!
Toate cele bune!
Miriam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Miriam - e cum ti-e dat: se poate prinde din prima, se poate prinde de la a 2a, se poate prinde de la a 3 ... se poate prinde la a n-a incercare sau nu se poate prinde de loc!
Deci: rabdare si gandurile cele mai bune!

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice
Poze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Miriam olteancoooooo esti de-a mea...tin pumnii la tine sa fie din prima..doamne ajuta..
cu cine ai facut IA??????
doamne ce ma bucur pt tine...uite galerie pentru tine si bine ai venit..




olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriam Dum spune:

Multumesc pentru incurajari!
Astept cu nerabdare sa treaca aceste 10 zile! Sper din tot sufletul sa fie bine!
Medicul meu este Laura Dracea si medicul biolog, Moisa.
D-na dr. Laura Dracea imi inspira multa incredere si foarte mult calm. Cine stie ce se produce acum in organismul meu??!!
Dupa atatea stradanii si dezamagiri la Craiova, din vara am luat drumul Bucurestiului.
Oricum, am inteles ca -dupa laparoscopie- exista sanse pentru instalarea unei sarcini. Acum ma motivez singura, vedeti?
Toate cele bune!
Miriam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Miriam, sa fie cu noroc. La asa foliculi, ai sanse foarte mari. Dupa prelucrarea spermei, cati spermatozoizi ati avut?

anca...SIGUR intr-o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

miriam: ma bucur pentru tine si iti tin pumnii sa ne zici peste 2 saptamani ca ai II linii. Si eu tot la dr. Dracea sunt si sper ca luna asta sa fac prima IA. Vezi ca ai sa gasesti in Liana (olteanca) un sprijin de nadejde si un sustinator a-ntaia. Miriam: inteleg ca ai facut deja laparo? Tot la Giulesti cu dr. Dracea? Te intreb fiindca si eu as vrea sa fac laparo daca luna asta nu iese bine la mine IA, caci stiu sigur, dupa 2 HSG, ca am o trompa infundata. Te rog sa fii optimista. Daca Doamne Doamne vrea, o sa fie totul bine si la Craciun vei fi primit cel mai frumos cadou din viata ta.

Olteanca: bravo pentru galeria facuta. Esti o fata de nota A+++ ( ca la americani). Te tzuc pe amandoi obrajii




Mergi la inceput