Mamici de noiembrie - decembrie 2005(71)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

uaaa, ina, felicitari iubita mea!!!


anda, mami de bb vladut
pozici cu mine
bb vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

xandra, ioi, ce frumos prunc ai!!!! sa va traiasca si sa fie sanatos si focos!

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.05)

www.seansimon.com/october2005.htm" target="_blank">OCTOMBRIE
www.seansimon.com/MayaFirstDays.htm" target="_blank">PRIMUL ALBUM - MAYA


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Alexandrina, ti-am raspuns eu pe prima pagina , nu cred ca ai observat.

Xandra bine ai revenit, bebe Vladut este tare dragalas si vad ca are si o gramada de baloane deja.

Mandy si Krisztián



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

leea, la elias aveau pompa electrica... si asigurau ei acolo tot ce trebuia, sterilizat, pt cine avea nevoie. eu n-am vrut sa ma mulg deloc, acasa am de la andrei o pompa seringa baby nova, dar nu vreau s-o folosesc.
iris a fost pe post de "desfundator"... desi nu prea cred in asta... am pus-o la san mereu si n=am avut probleme. chair si furia laptelui a trecut usor, fara mari probleme.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

Hai ca in sfarsit cred ca am un pic de timp sa postez un mesaj…
Aveam in primul rand un mesaj pentru fee si pentru corap. Sa le iau pe rand.
Fee, din cate-mi amintesc, parca tu te-ai plans ca bb suge doar la un san. Si eu am avut aceeasi problema, acum depinde la tine care este cauza. La mine era la inceput lapte mai mult la un san si mult mai putin la celalalt, asta in prima zi cand mi-a venit laptele. Smecherul s-a prins ca la unul vine la pticul mai repede iar la celalalt trebuie sa munceasca mai mult, si nu avea deloc chef sa suga din sanul mai gol. Numai cand il asezam la supt pe partea cu sanul stang, incepea sa planga si nu sugea, trebuia sa-l mut imediat la dreptul, de unde sugea bine. Asa ca am apelat la un truc: sotul meu mi l-a tinut el, ca si cand l-as fi pus sa suga de la dreptul, dar il puneam la stangul. A tinut figura, l-am pacalit si acum suge bine de la amandoi.
Corap, mie mi-a venit foooarte greu lapticul, banuiesc ca este normal la cezariana, asa ca 3 zile bebicul meu nu prea a mancat, ca n-aveam ce sa-i dau, ii mai dadeam glucoza cu siringuta, il mai puneam la san, desi colostrul era putin de tot, nu ca la tine, si-n ziua 4 a venit laptele. A fost foarte greu, m-am chinuit tare tare, dar ma bucur ca am reusit.
Oricum, asistentele m-au chinuit si ele la maxim, cum venea una, hai sa vedem sanii, si incepeau sa ma stranga, ce sa mai, ma durea ingrozitor iar nesimtitele alea va dati seama ca erau impasibile.
Uff, cam asta pana acum, o sa va relatez experienta mea din spital intr-o alta postare, mie una, legat de bb, mi-a fost super folositoare.


anda, mami de bb vladut
pozici cu mine
bb vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Am observat Mandy si multumescu-ti, insa mai sper
Tu mi-ai zis doar de cazul tau, eu intreb daca in general, stiintific si mai ales statistic e verificata afirmatia.

Nu ma deranjeaza sa mai duc sarcina 4 saptamani, ma omoara doar faptul ca de Craciun isi vor face drum pe la noi o gramada de persoane si bb va fi prea mic pentru vizitele lor.

37s


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Fetelor,
fie-va mila de Siminaf si n-o mai lasati sa citeascsa mesajele cu nasteri ca iar incepe sa dea apa la soareci!!!

Smaranda, 03.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

buna fetelor
felicitari tuturor mamicilor
offfff cat astept si eu sa vina micuta mea pe lume dar se pare ca nu vrea,mai avem doar 1 zi si facem 40 fix si ea nu si nu
si eu care credeam ca o voi tine in brate de mu;lt timp
astept si astept si vreau sa se intample odata
imi este teama sa nu intru in panica cand voi trece de 25 noiemb,imi este frica sa nu fie probleme cu toate ca medicul zice sa stau linistita ,dar colul este inchis
sper sa nu ajung la cezariana
va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Buna fetelor!
Am intrat repede sa va spun ultimele vesti, ca nu mai am net acasa
Am fost la doc, fata e bine, creste mare, are 3200gr, totul e ok! Pe 5 sau 6 dec mergem la scos firele si om vedea ce-o mai fi apoi. Faza nashpa e ca doc pleaca din tara pe 16 asa ca am 10 zile sa nasc.. altfel...nici nu vreau sa ma gandesc. Am inceput deja sa negociez cu bebe, sa vina pana atunci.Sa-mi tineti pumnii ca am nevoie...
Va mai scriu cand mai pot, pana atunci pupici si aveti grija de voi si de bebici!

Madau si Miruna 36 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Bic, mi-ai placut, chiar m-ai facut sa rid! Si-mi prinde bine, recunosc! Dar ce sa fac, ma impresioneaza asa de tare mesajele astea cu nasteri..... si pozele.....




Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput