Mamici de noiembrie - decembrie 2005(71)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bic spune:


Inaaaaaaa, felicitaaaaari! [
M-au luat emotiile cind am citit! Sa fiti fericiti cu totii!

Smaranda, 03.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

ina!!! ce ma bucur! felicitari si sa fiti sanatoase amindoua! vezi ce de vesti bune...... sint asa emotionata de bucurie....

xandra, unde sint poze cu bebicu tau? parca m-am zapacit complet...

cui i s-a sters colul? ilenutzaaaa: nastere usoara si bebic frumos si voios in brate!

tuturor, multi pupici.

cred ca io-mi pierd laptele de tot: telefoane peste telefoane si io pic de somn.... acuma m-a sunat viitorul meu sef sa-mi spuna ca voi lucra la aia si la aia, niste proiecte nou achizitionate de la departamentul de energie. vai, imi incarca umerii cu atita responsibilitate si io-s aici cu hainele patate de laptic scuipat, cu parul nepieptanat, cu ochii incercanati de nesomn.... vai de capul meu..... unde mi-e linistea de proaspata mamica in nevoie de serenitate si relaxare?!? ..... ma pling si eu la voi, ca pe voi va am......

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.05)

www.seansimon.com/october2005.htm" target="_blank">OCTOMBRIE
www.seansimon.com/MayaFirstDays.htm" target="_blank">PRIMUL ALBUM - MAYA


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

INABravo, mai!...aproape ca era sa nasti in direct!
Eu stii ce cred? Cred ca Rachel s-a saturat de aberatiile doctorilor de pa acolo si a vrut sa le arate ea lor!
Felicitari si abia astept sa vad pozicile!


Xandra ce bietel rotofei si scump ai! Sa-ti traiasca!

Da' chiar ca sunt tare frumosi bebelusii de noiembrie!!! Sper ca si cei din decembrie sa fie la fel!

Gandacel tare frumoase pozele! Sa-ti traiasca odorul!

Cristina si pe mine m-a "prins" povestea ta, e scrisa cu multa emotie si ma bucur ca ai reusit sa o postezi. . Chiar ma gandeam la semnul prevestitor in cazul tau: ruperea apei pe...pereti!

Ilenutza bafta multa!

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 36+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Alina, Amalia ta e superba si trebuie sa-ti spun ca mi-a placut caciulita ei roz .Si eu ma uit din cand in cand la albumele noastre foto si ma minunez ce copii frumosi am facut si cat sunt ei de dragalasi...parca uit toate durerile si greutatile sarcinii si nasterii.

Ina, felicitari si pupici bebelinei si tie , inca nu-mi vine sa cred ca ai nascut la ce glumeata erai cand ti s-a rupt apa. Asteptam detalii dupa ce te intorci acasa.

Cristina mi-a placut poveste fetitei tale , te invidiez ca poti scrie atat de frumos si emotionant. Eu nu sunt in stare sa-mi exprim sentimentele in cuvinte atat de frumos .

Gandacel baietelul tau este frumos foc sa-ti traiasca.

Mandy si Krisztián

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

taniiiiaaaaa uite ca nu ma gandisem ma, si eu care eram dezamagita ca nu mi s-a mai rupt apa acasa!!!!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Dienuta, am omis sa te felicit, sa ne spui cum a decurs studiul?
Ina, sa-ti traiasca sagetatoarea (Anda te rog sa confirmi ca de ieri suntem in Sagetator), sunt sigura ca e asa cum ai visat-o.

Revin cu intrebarea mea: am azi 37 de saptamani fix, placenta grad I, fulgi de vernix in lichidul amniotic (cica indica ca nu e bb maturat suficient), aveti idee daca am sanse sa nasc in urmatoarele 2 saptamani, sau stiti vreun caz similar?


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Ina,toata fericirea din lume.Nu-i asa ca Rachel nu are nimic intre picioare in afara de pasarica?

As avea si eu o intrebare pentru proaspetele mamici.Ar fi o caruta de intrebari de fapt.Ati avut nevoie de pompa de sin in spital?si daca da,de care?Ca sint si electrice si gen seringa si cu pompa.Nu stiu care e mai buna.Si inca ceva.Ce cosmetice ati luat in spital pt bebe?Sampon,sapun,ulei,pudra,crema cu oxid de zinc?Sau alte cele?si pentru buric trebuie ceva in mod special in maternitate?

Va pup.
35+

leea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Am apucat sa citesc si povestea lui Iris, va fi o fetita tare norocoasa. Mamica draga o sa-ti umple sufletul de bucurii.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

monet, pozele cu bb sunt jos, la semnatura, la bb vladut, ultimul rand de jos, sub pozici cu mine.
pupici

anda, mami de bb vladut
pozici cu mine
bb vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Ina, felicitari si sa va traiasca printesa, sa va bucurati de ea muuuuuuuuuuuuulti ani de acum incolo!

Iar am plins, cind am citit de Rachel...



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput