Mamici de noiembrie - decembrie 2005(71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Am mai pus niste poze mai proaspete cu bebelacul meu in contul nostru comun.

Mandy si Krisztián

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Acum ma simt mai bine si am alta problema, Alexa e foarte bolnava, are febra si e cam lesinata...am trecut la antibiotice.






Paulacu Paul 33+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Felicia , programul asta relativ il am numai de vreo 5 zile, ca in primele 3 saptamani dupa nastere si la noi a fost un haos.. Cred ca pana la urma si bb a avut o contributie majora , am citit prin carti ca si bb contribuie la formarea unui program, si uite chiar asa a fost . Sper sa si tina.

Si bb al meu a fost constipat in perioada in care eu nu am putut alapta din cauza antibioticelor si ii dadeam Bebelac, a fost o saptamana de cosmar, plangea saracu' caci nu putea face caca, numai cu termometru' facea kk, apoi am incercat cu ceai de musetel pus in laptic si asa parca a fost mai bine. In orice caz dupa experienta Bebelac am trecut pe NAN1, si apoi si pe lapticul meu atat cat este. Acum nu mai avem probleme de acest gen, in schimb bb are colici si cand trebuie sa traga cate un part scanceste saracu', tare greu se elibereaza.

Mandy si Krisztián

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Felicia74, daca e vorba de dureri la mameloane din cauza alaptatului, eu folosesc de cateva zile o crema, Garmastan. La un moment dat aveam niste dureri atat de mari in sfarcuri si sange, carne vie, ce sa mai, si am crezut ca nu-mi mai revin... Chiar daca tot doare, este mult mai suportabil cu crema asta. Insa ar fi bine sa o stergi inainte de alaptat, chiar daca pe prospect scrie altceva. Bogdanelul meu a facut stomatita pe buza de sus din cauza ei (arata ca o afta) si acum il tratez pe el!
Va pupic rapid, ca ma intorc la datorie.
Intre timp, am reusit sa fac un albumas (provizoriu) ca sa va arat si voua comoara.
http://www.cristi.vendioweb.com/gallery2/v/nicoleta/
Enjoy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salisa spune:

Felicitari mamicilor!
Bebelusi sa fiti sanatosi si sa cresteti mari si destepti.
Cristina !
Felicitari pentru povestea emotionanta pe care ai scris-o si mai ales pentru ....Iris!
Am fost intr-adevar emotionata cand am citit povestioara.
Pupici tuturor puiutilor si lapte mult mamicilor!
Nastere usoara la burticile care urmeaza!
Salisa 36 + 6 zile!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

INA si George FELICTARI!Sa va traiasca Rachelina si sa fie sanatoasa si numai bucurii sa va aduca.
Ina-Tie refacere rapida!

Rachel a avut 3,260 kg, si totul a decurs bine, Ina e bine si nu a avut probleme.
Atata stiu de la sotul ei, tocmai ce am primit telefon, m-am emotionat si am uitat sa intreb de cm, dar o sa aflam, important e ca sunt bine amindoua!

Denisa
31+
Emma Andreea
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

XANDRA, baietelul tau este ADORABIL!Sa fie sanatos si fericit!

Abia astept sa il vad si eu pe meu!

LORDRA, mi s-a sters!!Dar nu fii trista fiindca al meu era oricum scurt!

Fiecare cu simptomele ei:eu am buricul maro inchis si ma doare, cutite in burta ieri cat cuprinde si dureri de abia ma pot misca.Plus contractii!Dr. a zis cateva zile si eu nu mi-am facut inca bagajul!Nu stiu ce astept, dar aman fara motiv!

Ilenutza, 37 incah
Cred ca vreau sa mai aman nasterea!Ce-o vrea Dumnezeu!Dar sunt convinsa ca o sa fie bine!Ceea ce va doresc si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Ina FELICITARI si bun venit Rachelinei mult asteptate....ia uite ce rapida ai fost, ieri cand am intrat pe forum era totul calm si azi cand mai arunc un ochi tu iti tii bebelina in brate deja! Bravooooooooooooooooooooo! ( si vezi ca pana la urma era cat pe aci sa nastem in acelasi timp cum ziceam eu odata!)

Cristinamh, emotionanta povestea lui Iris, m-a emotionat pana la lacrimi....si deci pe fetele noastre le sarbatorim in aceeasi zi !

Noki, Sarah a ta e o dulce, m-am uitat la poze si mi-a placut enorm cea cu " fericirea suprema"! Adevarat graiesti! Cat despre reteta de lapte de pasare, multam, o sa o pun pe mama sa mi-o faca zilele astea!

Mandy, Krystian e adorabil, de fapt ma uit pe albume si ma tot minunez....mey mamici dar chiar ca am reusit sa producem adevarate comori! Sa ne traiasca!

Tot incerc sa citesc din urma, dar nu prea apuc, nu am stare, ba ma plimb pe langa patutul bebelinei sa vad daca e bine si raman sa o privesc si sa imi zic ca e tare frumoasa fatuca mea, ba ma vaiet ca ma dor toate alea, operatia, spatele de la anestezie si sanii care nu se mai opresc din crescut! Nu stiu voi cum faceti, dar eu i-am dat 2 zile sanii " naturali" de care ma apuca ca o disperata, imi sangerau si ma dureau de mor, asa ca am pus mameloane din silicon ( sper ca le-am zis bine in ro) si ...alta viata! Chiar nu stiu ce as fi facut fara...cred ca as fi strans din dinti ca de renuntat la alaptat nici gand! Si ce haios, cat timp e la un san, din celalalt curge de imi umple cochilia pe care o pun de protectie....iar azi noapte am masurat laptele din cochilie si erau 40ml!

Si deci ziceam ca nu reusesc sa citesc tot din urma, dar in 2 cuvinte vreau sa ii multumesc lui Fee pt "preluarea" mesajului, si sper sa ne auzim la tel de indata ce ma mai "calmez" un pic, Anda am citit de stresul prin care treci, eu zic sa stai calma si sa astepti linistita bebele ca numai atunci poti sa stii cu adevarat cum sta treaba...ca toate ecografiile din lume sunt relative si nu au nici o certitudine, Lavi02 ii multumesc soacrei tale pt urari - sa inteleg ca ea isi mai aduce vag aminte de mine:).

Va pup si revin,



Alina si minunea mica Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Innaaaaaa, bravo mei!!!! sa va traiasca!!!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ina, FELICITARI!!! Ce ma bucur pentru tine! Abia astept sa vad poze cu Rachel si sa aflu cum a fost la nastere.
Pupici!!

Meems 36s+

Mergi la inceput