Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Neata! Sunt cam ametita. E ceata afara, nu se scot copiii, nu?

KK la noi miroase a trandafiri! Sic!

Karmenutza, zici ca mananca de sparge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

buna dimineata!
am intrat si eu repede ca acus se trezeste voinicul meu!abia astept ca e un scump, cand se trezeste rade si gangureste si nu mai pot de dragul lui
am avut si noi azi-noapte vreo ora jumatate de nesomn, de pe la 3, abia am reusit sa-l adorm in bouncer....
si eu am Gripe dar nu mi s-a parut bun, la Andrei nu prea avea efect...noi suntem pe debridat deocamdata, vad ca e mai bine.
mary si bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

mary, si Miruna era ca Andrei, cind se trezea ridea si gingurea! Acum e mai mare, ride si gingureste toata ziua, nu mai trebuie sa o pazesc cind se trezeste.
Tonnia, ai cistigat concursul de cel mai frumos mirositor kk.
Marlena, am dat la facut si analiza din buboi, trebuie sa ma duc sa o iau sa vad ce a fost acolo. Mersic de grija. Despre transpirat noaptea: stiu ca uneori problema e salteaua pe care doarme, ca nu "respira" si se incalzeste copilul excesiv.

Ioana, mama Mirunei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pharmacris2002 spune:

Buna fetelor!Doamne ce harnicute sunteti la scris
Ioana75-Repeta coprocultura.Miruna are mai multe scaune ca deobicei?Dar febra?Multa sanatate!
Eu ii dau fetei mele sin dar ma solicita din ora in ora si seara ramin fara lapta , asa ca m-am hotarit sa-i dau 50ml seara de Milumil si sa mai suga ce mai este la sin.Laptele il prepar cu apa plata sau de la robinet?
Antoanela23-Debridatul ii dau 1ml de 2 ori pe zi.Il masor cu o seringa sterila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna dimineata!
Am putut sa o culc pe Petra la 10 aseara. Abia am tinut-o sa nu adoarma. Dara asa a fost ok. S-a trezit pe la 3 jumatate si i-am dat ceai. Apoi numai la 7 jumatate s-a trezit, cand a papat lapte. Dar sanii mei erau beton azi-dimineata.
I-am dat jucarie de dentitie si a bagat-o pana in gat. Cred ca nu i-o mai dau vreo luna, pana ii mai greste gurita. Tot cu suzeta rezolv bagatul degetelor in gurita.
Si la noi kk e ca elasticul.


Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

codruta, de ce ii dai doar ceai noaptea? E prea grasunica Petra si o pui la cura de slabire? Mie nu mi s-a parut asa mare diferenta intre cele 2 suzete avent; ieri Miruna a molfait citeva minute la aia mica, acum e cu aia mare in gura. Ma chinui de atita timp sa o fac sa suzeteze, avem colectie de suzete acasa.
gabi, ce fain trebuie sa fie sa-i explici copilului mare cum e cu zapada.

Ioana, mama Mirunei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Tonnia, Dinu tot asa de mult mananca? Cate kg are el? Ca totusi eu cred ca ei mananca in functie de greutate, nu de varsta.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

buna dimineata!
ca veni vorba ,fata mea a mai crescut si vad ca de 2-3zile are program.doarme de la 13-16,si spre seara adoarme f putin.iar seara de la 22-05 doarme f bine,dar zici ca are ceas se trezeste la 5
eu am cumparat infanrix hexaul la 1500000.
jadi ,voi cand faceti vaccinul?vladut e mai mare ca ege cu 2 zile si eram curioasa sa stiu cand faceti voi vaccinul
ioana,o sa incerc sa pun pozele in album
va pupic

ege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Ioana, dar de ce tii neaparat sa suuzeteze fata? A mea suzeteaza numai cateodata, uneori o scuipa din gura si se mai si stramba la ea. Tare as vrea sa nu o mai suga deloc. Nu-mi place sa vad copii de 1-2 ani cu suzi in gurita.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Moamaaa ce de logoree aveeeti!Nu mai tine omul pasul cu voi .

M-ati dat gata cu kk al vostru - maine poimaine il folositi ca esenta pentru parfumuri de lux

Noi am implinit duminica 3 luni. Cred ca suntem singurii care au facut temperatura la Infarix. 38,5 in prima seara si 38,2 a doua seara. S-a rezolvat cu supozitoare.

In ceea ce priveste limbi straine, noi ne limitam la gangureasca: Ga,ghe, ng, aaa, ei si cam atat. Primul sunet a fost aaa, scos pe la o luna si ceva. Asa un vocabular bogat avem de vreo 2-3 saptamani. De tinut capul ni-l tinem cam de o luna dar inca se mai balangane mai ales cand suntem obositi. Iar de zambit constient pentru prima oara s-a intamplat in ziua botezului - la 2 luni juma'.

Jadi
, lasa mami ca nu tre' sa ne razbunam acu' pe fetitze ca-s mai precoce. Ca doar avem si noi de ceva timp un exemplar masculin acasa si doar stim cum sta treaba...Ca tare mi-e ca ajungem soacre d-ale de care se plang nurorile pe forum!!! Si oricum baietelul tau parca e mai frumusel pe zi ce trece!

Mamicilor de fetite, in we am vizionat poze. Sunt superbe printesele voastre, una mai frumoasa ca alta!!!

Simona (kid), acum daca tot ai scos fata in lume, te rog frumos sa spui ca e promisa lui Serban. Ca acu'ne trezim cu pretendentii ciorchine la usa

In ceea ce priveste greutatea, eu m-am intors in spital cu 2 kg in plus pe care le-am dat jos in prima saptamana. Din nefericire minunea a durat cam o luna juma', dupa care am inceput sa ma ingras... Acu' nu m-am mai cantarit sa nu ma apuce depresia, dar incep sa arat ca Fulga!!!

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput