Oltencele, poftiti la povesti! (12)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Buna dragelor,

Iaca si eu!

Despre noi noutati mari nu am doar ca a venit Mos Nicolae ca am fost tare cuminti si am spalat ghetele. De la mosu ce am primit nu se mai cunoaste masinutele sunt praf dulciurile nici atit, dar nu e nimic deosebit. Doar a doua zi cind am ajuns acasa Stefi voia sa mergem sa spalam amindoi ghetutele.
Mariana zici ca David e cuminte si Stefan are in repetoriu "mami, nu fa fac postii" dar nu-l mai crede nimeni

Noi doi ne-am aniversat linistiti cei 10 ani de cind suntem impreuna, la Bran a fost vreme frumoasa si cald, zapada doar sus pe munte unde am urcat cu cabina. Am tras o fuga si la Sinaia unde am urcat la cota 1400 cu masina si tati nostru a fost tare nerabdator sa cupleze 4x4.
Cu Mihaela (smmiha) am vorbit zilele trecute sunt bine au si poze noi daca vreti sa il vedeti pe David Andrei.

Andrina pedriatru bun asa cum vrei tu e greu sa gasesti eu il am pe Stefan in brazda la dr Lacusta, nici ea nu vine acasa insa imi place la ea ca e rabdatoare vorbeste frumos cu Stefan si cu mine imi explica orice vreau si mai ales asistenta care face injectiile e o dulcica si Stefan aproape ca nu plingea la ea la injectii de fapt asta e un motiv pentru care am schimbat primul medic in fine nu vreau sa imi mai amintesc. Zici ca se joaca cu zornaitoarea de 10 mii cunosc senzatia mai tirziu vor veni capacele sticlele de plastic si orice altceva ce nu au voie
Lorena si eu cu Stefan am renuntat la ham pe la 1 an si 2 luni si atunci mergea mai mult de minuta. Baietii merg mai greu la inceput dar apoi nu ii mai prinzi fetele care ne stiu pot spune ce curse fac eu dupa Stefan acum. Putintica rabdare!
Zozela asteptam vesti .
Valeria voi ce mai faceti? Ce face burtica? Ce este ai aflat? Pupicei si tie si lui Luca.
Deea multa sanatate va doresc si sa scapati repede de colici!
Oana am citit si eu de cel mic din ce cauza a facut displazie de sold? pupicei si astept vesti bune te rog!
Iuliana bine ai venit la oltence voi de unde sunteti?
Doris Cornelia Neliana Liana Andreea Camelia va salut si pe voi!

Mie sa imi tineti pumnii ca miine ma duc la ginecolog sa vedem ce facem cu chisturile alea !

Va pup va imbratisez si va doresc un weekend placut tuturor oltencelor.

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an, poze 1-2 ani, noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Uau,Rodica,eveniment mare,ai mai dat si tu un semn,sa stii ca ti-am simtit lipsa!"La Multi Ani!" pt ce 10 ani de casnicie,sa fiti sanatosi si sa "vorbiti" cu mosu' sa ii aduca o surioara sau un fratior lui Stefan,comandati pt. anul viitor!
Viteazul meu a batut recordul azi la plimbare,tati este in concediu si l-a plimbat pe Mihai 2 ore prin centru,si a mers pe jos,numai cu mine oboseste si vrea in brate!E tare smecher!
Va pup pe toate !

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Rodica iti spun si io
si te rog sa ma ierti ca nici macar nu te-am sunat azi ..sa-mi fie rusine...da am fost foarte ocupata si sincera sa fiu am uita complet de tine..aaaaa sa nu dai tare
da promit ca maine te sun sa aflu ce ai facut la dc..
camelia asa sunt ei hotzii si fatalica io de cate ori trec prin spate pe la RIO ma tot benoclez sa te vaz sa stii..si cand am sa te vaz o sa te trag de maneca


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Liana,chiar te rog sa ma tragi de maneca! Daca vezi o disperata ce alearga dupa un piciulica,eu sunt aia!
Haide-ti fetelor,sariti cu idei pt. cadourile de Craciun,habar nu am ce sa-i mai iau lui Mihai,oricat de multe jucarii ar avea,el tot cu sticle din plastic,dopuri,vesela din bucatarie,incaltamintea de pe hol...se joaca!Jucariile noi ii atrag atentia doar 5-10 min.apoi se intoarce tot la vechile indeletniciri.


Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

camelia asa am sa fac
iai mama vesela de bucatarie daca ii place asa mult

olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!

Fetelor, pe aici tot nu prea e activitate, observ, adica se misca putin lucrurile, dar nu cum ar trebui. Sa ne fie rusinica!

La noi toate bune, trebuie sa ma apuc de curatenie si nu am nici un chef, unde mai pui ca fac totul singura, cu DL. Curiozitate langa mine, deci de 10 ori mai incet. Ca sa spal geamurile, cred ca-i dau geaca si caciula!

Rodica, abia astept sa-ti rezolvi pb astea cu netul, vezi bine ca toate iti simtim lipsa! La multi ani pt aniversarea voastra! Ne-ati luat-o inainte voi cu nunta (o sapt), dar noi suntem mai batrani! Am sarbatorit 10 ani in aprilie.
Ce masina v-ati luat? Poate ai mai spus, da' eu cu memoria...
Astept sa ne spui ce-ai facut la

Deeapui, te asteptam mai des cu vesti despre puisorul tau.

Lorena, cum spunea Rodica, stai linistita si savureaza-ti ultimele clipe de liniste! Acum nu ma crezi sigur, peste 2 luni o sa vezi cata dreptate am!

Iuliana, bine ati venit! Povesteste-ne mai multe despre tine si fetita ta, mare nevoie avem de fetite, aici e la mare inaltime cromozomul Y.

Liana, pt ca ne-ai neglijat multe zile si nu mai stiam nimic de tine, mi-am permis sa citesc ce scrii la alte subiecte, sper sa nu te superi. Daca te superi, astept resemnata o biciuire virtuala. Da' eu zic ca nu te superi!

Camelia, tu stii ca orice le-am cumpara, tot ce nu e jucarie e mai tentant! Uite, ieri am lipsit 1 min din camera (mai mult n-am curaj, cand merg la baie dansul trece in tarc) si cand m-am intors, ce crezi ca trona pe un raft din biblioteca? Fix 2 bucati cizme mizere, ca abia venisem de la plimbare!
Noii-am facut dambalua si i-am cumparat ce-si dorea cel mai mult: aspirator, fier de calcat, filtru de cafea, mixer si se pare ca urmeaza si masina de spalat. . Acu', puteti sa radeti, ca sunt toate jucarii de fetite, da' daca baiatul meu e obsedat de prize si electrocasnice, ce sa fac?! Nu va puteti da seama ce dezamagit a fost cand a avzut ca ale lui nu se baga in priza!
I-am mai luat ceva ce i-ar placea si lui MIhaita, cred, ca e tare galagioasa: o orga din Selgros, nu-i scumpa deloc, 70.000, da' face scandal ca pt 700.000.

Fug ca iar o luai razna cu proza!
Pupici!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Fetelor va multumesc pentru urari si vin cu o completare nu am aniversat 10 ani de la nunta ci 10 ani de cind suntem impreuna adica prima imbratisare primul sarut eeeh ale tineretii valuri.


Un pupic virtual tuturor!

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an, poze 1-2 ani, noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Rodi...Ce vesti?..Ma..nu cred ca sunt ..Am deja 2 teste "-" la activ..

Felicitari pt.Aniversare si multi si frumosi ani..inainte!!!!!!

Nunta noastra-26.06.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare, dragele
Noi am ramas singurei. Mi-au plecat parintii miercuri si inca sufar dupa ei. Deh, timp de 6 luni de stat impreuna ne-am cam obisnuit unii cu altii. Eh, ei zic ca de copil o sa le fie dor.
Inainte de a pleca ai mei am fost cateva zile prin Las Vegas si Marele Canion.
Apoi joi noaptea mi-a bolit sotul, o gripa turbata rau de tot de l-am cocolosit mai rau ca pe un copil, comprese pe frunte, sosete imbibate cu otet, etc.
Peste doua zile a preluat gripa Luca. Si la el e dezastru. Febra mare, dureri de cap, mataieli.
Asa ca ne cam chinuim cu asta de vreo 3 zile.
Ma mir cum de nu am inhatat-o si eu.
Acum stau pe langa maimutoiul asta de fiu-meu, se facu 5 seara, si el nu mi-a dormit deloc la pranz. Pun pariu ca il apuca somnul acusica-acusica. Si nu mai vreau sa-l las sa faca nani ca si asa ne joaca tzontzoroiul noaptea.
Eu incep sa ma simt obosita la cate nopti am pierdut pe langa barbatii astia ai mei.
Rodica, intrebai ce am in burtica. Mai, eu am pus o poza cu "Fetele si Luca" dar se pare ca nu ati fost pe faza sau nu ati vazut-o.
tehniciana ne-a spus ca vom avea o fetita. Acum ce sa zic, pana nu ma vad cu minunea in brate nu cred. Cu toate astea nu am rezistat si am cumparat vreo doua costumase de fetite.
Gata, va las ca ma bazaie fiu-meu,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Ciufulet, io m-am prins, ca m-am uitat de cum ai pus pozele, dar cu fiu-meu n-am mai apucat sa scriu si cand am postat am uitat s-ar parea.

Felicitari!

Fetelor, fiu-meu iar a stagnat cu mersul... mai savurez atunci linistea, cum mi-ati recomandat... of...

V-am pupacit!


si Miron Radu (06 oct. 2004)

Frantzujii

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput