Oltencele, poftiti la povesti! (12)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Omorati-ma..eu acum mi-am dat seama ca nu v-am povestit nasterea lui Alexandru al meu..da stiti si voi cum e in primele luni cu bebeii..
Pai..Alex s-a nascut pe 27.11.2005, la ora 9.57 dimineata, prin cezariana..a avut 3.150 kg si 49 cm si a fost cel mai cuminte copil din salon..nu facea altceva decat sa manance si sa doarma..a papat ft bine din prima(de a doua zi i-am dat sa suga), astfel incat eu nu am stiut ce e aia furia laptelui.
Cam de la 3 sapt au inceput colicile..am avut si zile mai bune, si zile mai proaste..inca ne luptam cu ele, dar speram sa scapam repede..eu ii dau ceai babycalm si sab simplex..si vad ca in ultimele zile a fost mai bine..(deh, suntem baieti mari, joi facem 6 sapt).
Pe 27 decembrie vom face botezul, fiindca ne vin nasii in tara, si abia asteptam.
Cam astea sunt vestile noastre...daca vreti sa ne vedeti, avem si poze

deea & bebe alex (27.10.05)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradanatalia spune:

Deea, intre timp, vazandu-ti pozele mi-am dat seama ca ne cunoastem. Cel putin din vedere. Am cerut confirmare la Anda si se pare ca nu m-am inselat. Dar surpriza! Acum ma uitai iar pe poze. Oare sunt eu beata la ora asta....sau sotul tau e fostul meu prof. de sport?!?

In legatura cu pediatrul, multumesc frumos de informatii. Dar cum e iarna, nici masina nu mai merge, ar fi un chin sa merg la spital nr 1 de fiecare data. Oricum, daca nu gasesc pe altcineva mai aproape, o sa ma gandesc si la varianta ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Andrina...el e.....Profu' de sport....Tu la ce liceu ai mers?


Nunta noastra-26.06.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

LA MULTI ANI sarbatoritilor! Avem?

Doris m-ai lasat fara cuvinte... sa tii tu minte poza aia... E adevarat, aici ii baga in apa pe pui imediat, nu e ca la noi, stai sa-i cada buricul si apoi mai vedem...

Noi suntem tot la stadiul ala, cu mers-nemers... tot mai bine-i in 4 labe sau de mana...

Oana, imi pare rau de ce vi se intampla. Sper sa nu fie chiar forma grava la pitic... de la noi. Asteptam vesti!

Cornelia, pe cand e plecarea?

Va pup si pe celelalte, chiar daca nu va mentionez. Va citesc mai mereu dar de scris e mai greu.

De Smmiha ce mai stiti???

Pupici.

si Miron Radu (06 oct. 2004)

Frantzujii

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iuliana Sara spune:

Salutare , fetelor!!! Si noi tot oltence suntem!!
Iuliana Sara siSara-Mihaela (22 martie 2005)

Sara acum are 8 luni jumatate, 9.700Kg si 71 cm!! Are 5 dintishori si inca unul pe drum( incisivul central dreapta)!! Pupici la toate!!

Iuliana & Sara (n 22martie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Iuliana,bine ai venit, printesei Sara!Am vazut la un alt subiect ca sunteti tot la dr. Roxana Delureanu,copiii nostri au acelasi medic...pe unde locuiti?Noi stam in spate la Rio,poate suntem chiar vecine!
Ce faceti fetelor,ati fost cuminti sau v-a adus mos Nicolae bat?Copilasii cum au primit cadourile?Mihai a fost tare incantat,a inceput sa roada tot,le-a adus o punga maaare cu dulciuri la fiecare si cate o carte cu animale,Georgi a avut-o cu niste autocolante pe care trebuie sa le lipeasca in anumite locuri.La gradi a venit mosu la fiecare copil cu cate un bat,legat frumos cu funtita si cu numele fiecaruia,Georgi zice ca batul este pt.ca mos Craciun sa-i recunoasca dupa nume si sa stie ca i-a vizitat si mos Nicolae .
La Multi Ani! celor ce-si serbeaza ziua numelui azi!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradanatalia spune:

Zozela, la balcescu am fost. Ma rog...Carol I.

A venit si la noi moshu, dar n-am avut nici o rectie la jucarii. A dat moshu saracu' o gramada de bani pe cadouri si noi ne jucam cu o zornaitoare de plastic de 10 mii. Dureros!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

La multi ani de Mos Nicolae!


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Andrina, nu ai fost cumva si in Elena Cuza?Intr-adevar, te stiu si eu, tot de la Anda..parca erati la germana impreuna....acum am vazut pozele cu tine,pana cum am admirat-o doar pe printesica:)
Si da. Marius a fost prof de sport in Balcescu, acum e in Henry Coanda.
Pai ce zici..o punem de o intalneala? tu pe unde ziceai ca stai?

deea & bebe alex (27.10.05)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davidutza spune:

BUNA,

Nu am mai scris de ceva vreme,pentru ca la servici e multa munca si nu prea am timp.
David este bine,a invatat sa vorbeasca din ce in ce mai bine si corect.
De cadourile de mos Niculae a fost incantat,noi l-am pregatit inainte si stia ca daca va fii cuminte va primii jucarii si dulciuri.In fiecare zi imi spune cand ajung acasa "mami sunt cuminte"!
In rest acum e pasionat de povesti si de carti.I-am facut rost de un abecedar si i-am cumparat mai multe carti de povesti si toata ziua le rasfoieste.
Mariana si David(2 ani si 2 luni)

Mergi la inceput