Oltencele, poftiti la povesti! (12)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

hera io nu ma supar din contra ma bucur ca ma urmaresti
ciufulet multa sanatae lui Luca
Rodica
caryio te da tu nu-mi raspunzi la intrebare

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Ce mai faceti fetelor dragelor...mi-e tare dor de voi si mi-e necaz ca nu mai apuc sa va scriu...la job giorsetu se restarteaza cind ti-e lumea mai draga(azi primii aprobarea pentru altul nou...yes!), acasa...ce sa fac mai intii?
Sintem bine, in general...mucii de sezon nu-i mai bag in seama.
Miine avem serbare...sintem iepurasul Puf-Alb...si aseara mi-am rupt miinile sa fac costumasul sa semene cu unul de iepuras, pentru ca ce a venit de la croitor...aducea a catel=))...si cum am doua miini stingi la cusut...a fost chinuitor pina am terminat...si asa...o ureche hais, una cea...coditza in schimb mi-a reusit!!!
Irina vijiie casa cu mergatorul...ieri am facut vaccinul antirujeolic...ce-a mai pliiiins!Oricum ma bucur ca i l-a facut, ca ma temeam tare mult, sincer va spun.
Am fost si cu Ooti la control, nu i-au mai crescut dioptriile...medicul a spus ca e bine...totusi eu am senzatia ca nu o sa mai scape de okelari.Din cite am citit, astigmatismul nu se vindeca, doar se corecteaza cu okelari(medicul a spus ca in trei ani o sa scape de ei, dar toma necredinciosu...incepe sa se indoiasca).Stiti ceva despre acest lucru?De astigmstism intreb...eu am gasit ceva informatii pe net...dar parac nici alea nu m-au satisfacut.
Hai mai, fetelor, cind ne mai intilnim?
Va pupacesc pe toti cu drag...si o sa va povestesc despre prima serbare a Maxiplodului!
Camelia - idee de cadoupentru Mihai:un sac de sticle de plastic si dopuri!!!

DORIS cu doua minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Fetelooor, eu nu mai reusesc sa termin afurisita asta de curatenie,voi cum va mobilizati si unde ii "inchideti" pe cei mici?Mihaita ieri a stat cu ta-su vreo ora pana am sters geamurile si am pus perdeaua in sufragerie dar nu va spun cum tipa dupa mine...,batea cu pumnii in usa de a speriat tot blocul!Azi,am sters si eu oglinda mare din hol si ce credeti ca facea Mihai in secunda urmatoare?Cu marul in mana o mozolea si apoi se pupa in oglinda...imi vine sa las totul balta,acum l-au chemat la servici din concediu si pe Dan,azi si maine va fi plecat la Cluj!
Doris,doar am aruncat la gunoi doi saci cu sticle...arunc tot,sa se joace cu jucariile ca are o camera plina!Daca ma supar le arunc si pe astea...in toata casa calc numai pe jucarii care,bineinteles,doar stau insirate,nu se joaca nimeni cu ele!Daca le vede Mihai ca sunt frumos aranjate,la locul lor,le imprastie peste tot,atat,apoi nu le mai da atentie!
Lorena,stai linistita,va merge cand va fi pregatit!Daca s-a obisnuit sa mearga de-a buselea,va merge un pic mai tarziu,asa am patit si noi.La 1 an,Mihai a plecat in picioare singur dar ii placea mai mult "in patru labe",avea mai multa viteza si am tinut-o asa vreo doua luni,acum alearga de abia il prind!


Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!
Fetelor, de ieri am stagnat cu curatenia, dar macar am facut ce era mai greu, adica sufrageria (frontul de bataie, altfel spus) si bucataria. Mai am dormitorul si baia, dar astea merg cu viteza maxima, inamicul public nr. 1 nu prea-si baga nasucul pe-acolo.

va anunt ca in curand vom da faliment pt ca primim toti colindatorii! Cum aude cantandu-se pe casa scarii, fuge Nebunica al meu la usa si, pana nu deschidem nu ne lasa. Iese pe scara si ia o pozitie de ingeras, iti vine sa-l mananci, nu alta, sta cuminte si asculta nemiscat colindele, ai zice ca n-a facut in viata lui vreo boacana. Inutil sa va spun ca cd-ul nostru cu colinde n-are nici un succes!

Ciuf recunosc, am ratat poza cu "fetitele" lui Luca, bine ca ne-ai tras de maneca, daca suntem cu capul in nori (nu toate, nu va suparati!) Ce frumos ca vei avea pereche! Ma bucur mult pt voi. Pupici lui Luca si te asteptam mai des.

Doris, te inteleg ca esti stresata de ochelarii lui Oti, eu sunt ochelarista fara sanse de scapare si stiu cum e, dar sa stii ca eu am auzit ca se corecteaza astigmatismul. Nu am vreo sursa de incredere, doar din auzite, dar daca medicul spune, eu cred ca stie el ceva, asa ca lasa indoielile deoparte, mama!
Am auzit ca, din cauza epidemiei de rujeola, li se face bbilor vaccinul mult mai devreme, in ciuda riscurilor. Sper ca Irina e bine. Mai tine-ne la curent.

Camelia, eu nu-l las pe Darius sa plece din sufragerie pana nu aduna toate jucariile. Mai pun si eu cate una in cos, da' el e baza! Incearca sa-l convingi sa participe si el la actiunea asta, altfel asa o s-o tii mereu, cred. Acum sa nu te superi, e doar un sfat, tu stii mai bine, ca Mihai e bb2, dar ai zis ca Georgiana a fost un exemplu de cumintenie, asa ca pune si baiatul la treaba!

Liana, pe unde ai disparut? Fata Morgana, apari-dispari? Mai baga un ochisor si cateva cuvinte si pe la oltence!

Fetelor, ce faceti de sarbatori?
Noi cu parintii de Craciun, acasa cu mosii de Revelion.

Am fugit, pupam toata suflarea!
Pa!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:

Buna seara la maici si pitici!!!

In primul rand Felicirari gravidutzelor Valeria si Neda!!Sa dea D-zeu sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi!!

Bertha-imi cer scuze ca m-ai"chemat de atatea ori si eu n-am raspuns,dar chiar nu mai intram decat poate o data pe sapt. si asta la forumul"clubul scutecelor"sa mai vad un sfat ceca,ca de scis mai rarut.
Ce sa va zic Am implinit si noi 4 lunitze si suntem copii cuminti.N-am prea avut colici decat sera vreo 10 min. timp in care puneam foenul si treceau.Pana acum vreo 2 zile dormea ziua numai in brate si eu nu puteam sa fac nimic,dar gata sunt atat de fericita ca l-am dezobisnuit,acum cand vad ca-i este somn il pun in patut si adoarme singur,chiar daca cateodata ii ia si un sfert de ora pana adoarme il las acolo singur in camera!!
Papam in continuare lapte de la mami si de vreo 4 zile am bagat sucul de mere si ne obisnuim cu ligurita-ca biberonul nu-i place deloc!!!
Citesc si eu ce ati mai scris si revin cu raspunsuri

pupici

Anda si Andrei Mario 15 august 2005

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Anda, bine ai revenit! Te asteptam cu povesti multe despre puisorul tau. Sper sa am timp mai tarziu sa vad pozele voastre, acum am un prieten in coasta, nu-mi da pace deloc!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Saluatare fetelor!

Sunt in toiul pregatirilor de Craciun am imposobi usa de la intrare cu coronita de brad duminica am fost la piata toti trei si am luat bradut si astazi am luat si hirtie de cadouri si fundite ca vreau sa i le impachetez asa ca in filme si sa i le pun sub brad bucuria lui este oricum bucuria mea. Intre timp lista cadourilor a crescut si parca ma nu ma la inima sa nu ii mai cumpar si altceva, deci pina acum ar fi trenulet avion elicopter si telefon toate cu baterii o minge si un joc cu diverse forme care se imbina! Tineti-ma departe de magazine ca iar mai dau banii pe nu stiu ce si asa am casa plina de jucarii. Cred ca tb sa fac terapie sa nu mai cumpar jucarii dar sunt asa frumoase si noi nu prea am avut cind eram mici.
Anda sa nu cedezi cumva sa il iei in brate ca eu si acum il adorm numai in brate si e un chin. Se rasfata in brate mai ales daca e bolnav si pe urma ramine cu obiceiul...
Doris mai eu nu stiu nimic de astigmatism dar eu zic sa mergi si la alt medic daca nu esti lamurita.
Valeria eu m-am uitat la poza Luca si fetele dar sincer, nu am priceput! A fost grea ghicitoarea! Multa sanatate si pupicei mami ai grija la gripa dai cu lamaie multa!
Andreea recunosc si eu tiparul cu colindatorii si mutrita de ingeras ! Noi de Craciun acasa de Revelion la restaurant la Palace, mai e cineva pe acolo?
Liana pupicei draga te asteptam sa imi spui cum e cu masina !
Corneliaaaa! ce mai faceti iar lipsesti! adica eu vorbesc dar cel putin am o scuza ca nu merge internetu'! Va pup drageleor poate ne vedem mai inainte de a pleca!
Oana ce faceti se simte mai bine Andrew?
Camelia, Mariana, Lorena, Andrina, Deea, Zozela, Neliana Chatonel

Va doresc tuturor un Craciun de vis cu aroma de cozonac si vin fiert cu scortisoara, mere coapte piine calda si friptura de pucelus! Puilor mici le doresc Mos Craciun bogat si brad mare!
Anul nou sa va gaseasca sanatosi si sa va aduca numai bucurii iar mamicilor le doresc ca la anul sa aiba copii mai cuminti nu ca anul asta nu ar fi fost cuminti !

Cam asta aveam de spus ma lungii tare dar acum am prins si eu momentul, iar de miine intru in concediu!

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an, poze 1-2 ani, noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:


......Am uitat sa va spun ca azi e ziua fetei prietenei mele si moasa lui Stefan! La multi ani scumpa mica sa traiesti si sa fii fericita! Ida implineste astazi 2 ani si e o dulceata de fetita apare undeva in pozele noastre niste poze facute la casa lor de la tara!




Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an, poze 1-2 ani, noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Buna dimineatza!
sa aveti o zi minunata..
Rodica
.............. mosicai..

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

bertha..sunt aici
zozeloooo tu pe unde umbli muica??????

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput