Mamici de noiembrie - decembrie 2005(70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

neata,fetele!
Anamari,sa-ti traiasca cel de-al III-lea bebelac,hehhe,sa postezi mai des,esti mamica cu cea mai multa experienta de la noi de-aici!!

Dienuta,noi iti tinem pumnii,tie si lui Dan,azi,si te-asteptam cu Luca acasa sanatos si mancacios;sper sa ia umorul si starea de spirit de la mamica lui!
Doamne,Ripley,ce-ai patit tu la sp.particular,vorba lu'Mircea Badea:"Traim in Romania,si-asta ne ocupa tot timpul!"-dac-o fi vorba lui...Nu am reusit sa citesc si-n urma,dar n-ai luat nici o atitudine,nu ai reclamat-o pe undeva!??Si nu zic acolo,intern,ci undeva la colegiul medicilor,la ministerul sanatatii,etc!!

Eu nu prea am facut mare lucru,fetelor,am vrut sa ma plimb,dar de viteaza ce sunt,n-am ajuns decat pana in piata...atat!Si de-mbracat,nu mai ma-nkape nici un paltonel,nimik,decat o canadiana de la sotu'
Pupici,silvia si stefanel,38++

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

Buna dimineata !Eu am citit ce ati scris dar nu am apucat sa mai scriu .
Anda Mult curaj ,nu intra in panica .Cred ca bb-ul tau o sa fie sanatos si fara probleme .Merg si eu pe ideea ca ceva-i bine ca -i unul in plus si nu in minus .Mult succes .
Cristina ,Xandra,Anamari sa va traiasca bb-i ,sa fie sanatosi si voi laptoase .
Dienuta nastere usoara ,hai ca a venit momentul sa-l cunosti pe Luca .Mult succes ,asteptam vesti si poze .
Alexandrina nu am fost activa din motive de sanatate .Am avut probleme si eu si bb. Din fericire bb este bine acum .ESte inca pe tratament ,nu am putut sa ne bucuram de plimbari si baita dar cred ca in 2 zile intram in normal .Din pacate nu am putut sa scapam de probleme decit cu antibiotic .Din fericire bb a reactionat f bine la tratament .
Eu nu mi-am rezolvat problemele de sanatate ,cred ca o sa mai dureze ,starea mea de sanatate s-a inrautatit in ciuda tratamentului .Pina-mi rezolv problemele nu prea am starea necesara sa va scriu .Va citesc ,sint la curent cu ce se intimpla dar nu prea ma sint capabila sa scriu .Pupici .

Mirela , Cosmin 3 ani si 2 luni si bebe
www.cosminalexandru.home.ro" target="_blank">Poze Cosmin
poze Cristian Andrei + poze intilnire burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Cristina, macar un copy-paste pune si la noi, zau ca si noi am asteptat sa vii acasa si sa aflam detalii...


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MIRELA ANCA sa fii sanatoasa si te asteptam langa noi sa ne impartasesti din experienta
DIANA asteptam vesti despre tine si despre LUCA
ANAMARI sa-ti traiasca bb-ul LIAM sa creasca mare si sanatos. Chiar vroiam sa stiu daca-i asa cum se spune ca la a 3-a nastere-i mai usor; se pare ca nu-i asa.
ATENA...frumoasa povestirea ta, mi-a placut cum ai descris bb-ul ai fost tare haioasa...

Fetelor..eu nu ma simt deloc bine..azi noapte m-am tezit pe la 3:00 cu asa o durere de mijloc..de-mi venea sa-l trezesc pe cristi sa-mi faca masaj . Culmea era ca ma durea si burta, dar nu f f rau, asa pe dedesubt si tot aveam senzatia ca sunt uda si ma duceam la la 5 minute. Bineinteles ca ma duceam degeaba dar asa ma simteam bine. BB-ul saracu miscacea undeva in colul meu sau pe acolo pe jos rau de tot, il simteam undeva in spatele osului pubian. Spre dimineata am adormit, a plecat cristi la 7:00 la servici si am dormit si eu pana la 9:30, dat tot asa ma simt, ma doare mijlocul si nu stiu ce sa iau sa-mi treaca. Am si contractii gramada, dar multe nu-s dureroase...doar asa ca pun mana pe burtica si simt ca-i tare si ridicata asa SUUUUS.

joy + bocanila38++
EU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Da' mai Cristina, sa stii ca si noi ne-am gandit la tine si ti-am facut galerie, nu numai fetele din grupa lui Andrei..

Da' poate nu ai avut timp sa ne scrii si noua ca ai ajuns acasa...

Ina si bebelusha 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:


Buna dimineata, mamici si burtici!!!

MIRELA ANCA bine ai revenit si bine ca bb e bine, fa-te si tu curand. Asteptam sa auzim cum a decurs totul.

ANAMARI, felicitari pt. bb Liam si sa creasca mare.

JOY, eu nu prea ma pricep ca-s la primul bb, dar din ce-mi zicea doct. gineco durerile de spate erau printre simptomele apropierii nasterii. Mult succes

INA imi pare rau ca nu reusesti sa adormi, eu aici nu te pot sfatui ca dorm ca valiza in gara....... Mai ales ziua, cand sotul e la servici, ma trezesc ca boieru', pe la 10-11 . Asta e programul meu de o sapt, cand am terminat cu lucrul, si nu-i rau deloc . Dar sa vina bb, ca o termin cu asa un program, banui eu.

La mine nu se manifesta nimic, nu ma doare nik, mi se mai intareste burta (contractie, cred) de zic ca parca am un capac pe buric si in zona lui....... As mai avea vreo 10 zile pana se implinesc cele 40 de sapt. asa ca....... mai astept.

Pupici si o sapt. super.

Mihaela 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Joy, si eu sunt de parere ca ai pus-o! Multa bafta!

Ina, nu stiu nici eu ce sa-ti zic de insomnie, cand te auzeam acum cateva sapatamni mi-era teama ca si mie-mi vine randul, dar nici vorba... dorm tare bine, doar ma vaiet cand ma-ntorc de pe o parte pe alta, sau imi schimb pozitia in pat. Am avut niste insomnii acum ceva timp dar sunt istorie. Dimineata ma trezesc la 6-7 cand pleaca sotul la munca, verific ce-i pe net, ma bag la loc in pat si mai fur 2-3 ore de somn. Azi chiar am visat in perioada aceea si e ceva tare neobisnuit la mine.

Mirela, ce fel de probleme ai sau nu poti/vrei sa ne zici?

Anamari, multe clipe frumoase cu familia cea mare!!!
Presupun ca si ancaloredana a nascut dar n-a apucat sa ne mai scrie. Asteptam vesti.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

PISCHI, asa gandeam si eu azi noapte, daca or fi sau nu dureri ca de nastere, dar vad ca nici nu ma lasa, nici nu ma ia mai mult....burta ma doare si nu prea, bb este F F F ACTIV si-mi da la picioare . Ma gandesc ca trebuie sa fie mai mari si mai dure durerile de spate si cele de burta...As lua ceva, dar inafara de nospa pt contractii nu stiu ce as putea lua..
Acu' dupa ce am patit-o cu paracetamolul sinus, zau mi-e frica sa mai iau si altceva...

joy + bocanila38++
EU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Joy, noua ne-a predat la curs ca in situatia ta trebuie sa facem o baie cat de fierbinte si sa luam un Diazepam (din pacate se elibereaza doar pe reteta) si daca e sa fie travaliu fals se opreste, altfel incepe pe bune. Sa nu uiti sa cronometrezi ce ai tu pe-acolo.
Poate nu nasti azi, dar sigur bate la usa...


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

joy, eu nu cred ca nasti. de asta noapte trebuiau sa se inteteasca durerile. doctorul tau ce ti-a zis la ultimul control? ei simt daca a coborat bebe si asta-i primul semn, ca bebelusii astia nu aluneca asa, cu viteza luminii.
de unde stiti ca s-a intos cristina? e pe messenger? daca da, de ce nu intra, eu o astept cu drag si nerabdare.
ina, imi pare rau pt. insomniile tale, serioase vad...la mine alterneaza, nu aplic nici o metoda ca dupa 2 insomnii, am si 2 nopti bune. de fapt am aplicat una. nu adormeam deloc in dormitor, asa ca acum stau in sufragerie mai mult seara si adorm la televizor. dupa vreo 2 ore de nani, ma scol si ma mut in dormitor:) nu stiu daca functioneaza si la altii..
nici un mesaj de la dienuta?

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput