Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Karmenutza, i-am bagat deja 1, in amestec cu Pre, de azi doar 1.
Asa e cu mierea, e o nebunie totala mai nou, inainte era tot ce putea fi mai sanatos.

Mimsi, si dr ce ti-a ti-a spus atunci?
Chiar, si al meu a mancat si ceai, pe ala nici nu l-am mai pus. Eu de azi il trec la cura, nu stiu ce-o sa iasa, dar nu mai vreau sa depasesc 700 macar. Numai ca urlaaaaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Mai fetelor, si in special Ioana cea documentata (btw, bafta azi!), dr. mi-a spus ca e aberant sa fac hexa care contine si anti hepatita, pt ca anti hepatita a facut deja in spital si nu e bine! Ce spuneti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

buna fetelor,
Pharmacris,bine ai venit!Sa-ti traiasca fetita!!

Noi aseara iarasi concert,cred ca nu pre-i place laptele asta praf,dupa ce a supt vre-o 70 ml,a inceput sa planga mititica,nu mai vroia lapte dar totusi cauta in continuare sa suga,cred ca nu se saturase,mi-a luat jum de ora s-o calmez...sau ca a mancat ff repede cam in 15 min si s-o fi durut burtica?ce sa-i fac sa manance mai incet?

Care-i diferenta intre vaccin infarix cu hexa si cel fara?ca si eu as vrea sa optez tot pentru asta,am vazut ca se poarta

Fatelor,e cam urat afara..noi mai esim din casa?

roxi,si eu am folosit initial solutie de sterilizat de la chicco,zicea ca trebuiesc clatite dupa ce au stat in solutie si atunci mai erau asa sterile?..a si durut-o pe fata burtica in perioada aia si am renuntat si scum fierb dar nu mai pot trebuie sa-mi iau un sterilizator.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/buburuza_77/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Tonnia, pe carnetelul de vaccinari pe care mi l-au dat de la spital scrie ca la 2 luni se administraza simultan: antihepatita B - AHB, antipoliomielitica - VPO, antidifterica, antitetanica, antipertussis - DTP. Deci sunt 5 care se baga toate odata. La 4 luni nu mai e antihepatita B.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Fetelor, voi pana la varsta a bebeului vreti sa sterilizati biberoanele? Eu prima data, la fii-miu le-am sterilizat pana pe la vreo 2, 3 luni si gata. Dupa aia, anticorpi!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Ahaaa, ai dreptate, acum m-am uitat si eu in carnet.

Voi ati calculat vreodata cat dorm in 24 de ore la o luna?

Jadi, zi si mie, cum trebuie sa-si tina capul? Un pic, mai mult? Ce-a vrut sa zica dr ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Karmenutza, eu si acuma, cand am aruncat ceaiul de musetel in chiuveta, am spalat biberonul si am zis ca il si fierb. M-am dilit de cap. Cred ca spalatul e suficient acuma.
Am solutie de sterilizat de la Chicco, dar n-am folosit-o niciodata. Parca mi frica, e totusi o substanta. Ati folosit-o?


Codruta & Petra (9 august 2005)

poze & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii
www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">scoala de schi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anirim spune:

Salutari,

Bine ai venit pharmacris2002, sa-ti traiasca fetita Maria Alexia si sa fiti sanatoase si fericite .!
Fetelor ce ma fac cu Andrei a mancat dimineata la 9 …205ml de laptic doar la o singura masa, prima data i-am facut 135 ml si dupa ce a terminat a inceput sa tipe si sa bage manutele in gurita , m-am dus si i-am mai facut 70 ml , pe care l-a papat instantaneu si a adormit bustean… si nu are decat 7 saptamani si aproape 5800-5900 grame dupa estimari , maine il cantaresc.

Va pupacesc


Anirim si Andutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Nu am folosit solutie, dar am citit pe ea ca dupa aceea se clatesc biberoanele cu apa potabila. Pai mai bine le clatesc de la inceput doar cu apa potabila. Unde mai e sterilizareaaaaaa?...ca doar apa aia numai sterila nu e

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Tonnia, dr mi-a zis sa-i dau sa manance cat vrea pt ca daca era hranit natural la fel manca (adica cat vroia) si ca esntial in acea perioada era sa ia copilul in greutate. oricum n-aveam scapare ca urla de foame si am inteles ca si la voi e la fel.
karmenutza eu am inteles ca biberoanele se sterilizeraza pana incepe sa duca la gura si sa molfaie tot ce prinde.

referitor la sterilizatoare - noi avem sterilizator cu abur de la Chicco (pt 6 biberoane). este super, nu stiu ce ne faceam fara el.

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput