Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (67)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Fetelor, sunt si eu pe-aici... V-am citit zilele astea dar n-am avut timp sa scriu pentru ca am avut musafiri. Eu ma apropii cu pasi repezi de 35 de saptamani si cand le vad pe fetele care au ajuns deja la 40 si inca nu au nascut, ma apuca groaza. Eu chiar vreau sa nasc inainte de 40 de saptamani, nu vreau sa ma apuce Craciunul in spital.

Am si eu o intrebare pentru fetele care au nascut deja: v-ati legat cu ceva la burta dupa nascare ca sa vi se traga burta mai repede? Am vazut si pe-aici ceva centuri speciale pentru asa ceva, dar nu stiu daca ajuta la ceva sau nu.

Pupici!

Meems 34s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

tania, nu am nici un mail de la tine. adresa mea de mail o gasesti in contul comun, sub nume.

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Anda ori eu m-am tampit de tot, ori astazi nu-mi ies chestiile "tehnice"! Am intrat pe contul comun si nu te gasesc nicaieri la adrese, cred ca am citi lista de vreo 6 ori. Poti sa-mi trimiti adresa la gabriela.marcu@apropo.ro?



Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 35+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_dumy spune:

Felicitari noilor mamici, sa va traisca bebelusii, sa fie cuminti si mancaciosi.
Multumesc fetelor pentru urari.
Tin pumnii celor care urmeaza sa nasca.

Noi suntem bine, dormim si mancam, mai avem un pic si ne cade buricutul.

Va pupam.

Poze cu goaga mica va trimit pe email.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Buna seara,mamici!

Eu,ca de obicei n-am net,v-am citit asha in fuga...si-acum sunt logata pe scumpaciunea aia de zapp...
Am fost azi la control,la nenea dr,si la 37 de sapt,echo a aproximat 3.600 kg!!!!!!!!!!!!Nu-i cam multisor??
Si daca pana la 40 de sapt,se face bebe de vreo 4 kg si ceva,ce ziceti,sa abordez varianta cezarianei??
Voi ati mai intalnit cazuri dintr-astea,sa aproximeze greutatea bebelacului asha de mare,si cand colo,sa se nasca un pisoiash??!

Aaaa,si inca ceva:i-am zis c-am avut niste contractii si niste dureri...in fund...,mi-a facut tuseu,si mi-a zis ca am colul deskis...atat!si m-a cam durut de data asta...bun,daca el zice c-a trecut dincolo de col cand am ajuns acasa,kilotul era curat!N-ar fi tb sa pice dopul cu manevra asta?Nu radeti daca n-am gasit o exprimare mai...comprehensibila!!

Pupici

silvia si stefanel,37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

tania, am trimis. adresa mea este penultima-cred in lista.
silvia, da'cam brutal medicul tau.."a trecut dincolo de col"...da' ce vroia sa-l mangaie pe bebe pe cap? nici eu nu stiu cum a trecut dincolo de col si nu e urma de dop...poate e doar o exprimare asa...

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Silvia, eu nu inteleg. Ai colul deschis si medicul te-a trimis frumusel acasa?! Asta nu inseamna ca o sa nasti zilele astea? Ca eu astazi am trecut cu brio de DPN si doctora inca asteapta sa se deschida colul... Abia atunci inseamna ca bebe se pregateste sa iasa. Daca voia sa il mai pastrezi in burtica, nu trebuia sa te tina in spital pe ceva medicatie, sa te urmareasca? Ori macar sa te anunte ca neasti in curand. Poate inaintea mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:


Fetelor, eu ma declar coplesita...Maine plec la spital, nu-mi vine sa cred, parca e un vis...
Va pup si va urez nasteri usoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by anda77

siminaf, ti-am trimis astrogramele copiilor pe mail, nu le-am mai pus aici.
ce liniste e aici...ma duc sa mai pun ceva in bagajul de spital...grea incercare si bagajul asta, parca plec in expeditie la polul nord...

http://community.webshots.com/user/anda1977



Multumesc mult de tot! Abia acum le-am citit si eu. Doamne, ce copii, care extravagant, care original... vai de noi, parintii, nu?

Tie nastere usoara si bebe sanatos si mincacios!

pentru tine, cu multumiri din nou!



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by meems

Fetelor, sunt si eu pe-aici... V-am citit zilele astea dar n-am avut timp sa scriu pentru ca am avut musafiri. Eu ma apropii cu pasi repezi de 35 de saptamani si cand le vad pe fetele care au ajuns deja la 40 si inca nu au nascut, ma apuca groaza. Eu chiar vreau sa nasc inainte de 40 de saptamani, nu vreau sa ma apuce Craciunul in spital.

Am si eu o intrebare pentru fetele care au nascut deja: v-ati legat cu ceva la burta dupa nascare ca sa vi se traga burta mai repede? Am vazut si pe-aici ceva centuri speciale pentru asa ceva, dar nu stiu daca ajuta la ceva sau nu.

Pupici!

Meems 34s+




Asa este, si mie mi-au pus centura din aia, de fapt si acum o am - tot vroiam eu sa-mi iau!
Normal ca ajuta, ca-ti sustine gramada de organe dinauntru, care inca nu s-au asezat la locul lor si fara ea cam doare cind te ridici - parca ar sta sa cada toate. Si cum dupa cezariana nici nu as avea cum sa fac gimnastica - nu ca altfel as face - mie chiar imi e f. necesara.



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput