Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

lavi, merci pt aprecieri. da' aia cu tampoanele nu e nici macar idea mea, am "furat-o" la maternitate de la asistente, ca le-am vazut cand pregateau tampoanele inainte sa ne cheme la facut toaleta...


Cristina 37+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

fetelor, io sunt gata, cu bagajul la usa, abia astept sa vina maine.
deja nu mai am rabdare, vreau sa ma vad in spital, e o senzatie taaaare ciudata.
nici sa scriu nu mai am rabdare, asa ca imi iau ramas-bun de la voi in calitate de .
ne reintalnim cand om fi mamica & pui. poate maine seara va dau vesti.

C & bbandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

corap, tinem pumnii maine si asteptam vesti!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Corap multa bafta maine, sa te refaci cat mai repede!

Mirela Anca bine ai revenit! Sunt tare frumoase pozele!

Lavi02 ce bine ca Nati e cumintica. Sa o tina naravul! Ca sa mai avem si noi parte de experienta ta...

Maria_Alexia si eu am exagerat ieri, am umblat pe Mihai Viteazu sa caut un cadou, apoi am fost la XXl pt fructe, legume, pe urma vizita parinti, pe urma la ziua unei prietene. Am ajuns acasa la 11:30 si, pt prima, aveam picioarele si mainile umflate. In plus, imi era si rau, ca bausem un pahar de cola. M-a tinut starea asta si azi, pana pe la 1-2 la pranz, dar mi-am dat seama ca am cam exagerat pt luna a noua.

Maine merg si eu la dr., sunt tare curioasa sa vad ce-mi spune de nastere, si daca se mentine DPN-ul. Dupa ultimul echo (3D) era pe 12 decembrie, dar cine mai stie. Prietenele mele fac misto ca, la cate medicamente progestative si antispastice am luat, ajung sa trec de sapt 40, iar eu ma infurii cand aud asta, ca as vrea sa nasc mai repede de 5 decembrie...

Ina bune sfaturi pt. schimbarea dispozitiei (ai abilitati de terapeut). Mai ales cea cu vizitarea magazinelor cu lucruri pt bebei e verificata!

Lordra si sotul meu e fecioara si are toate caracteristicile zodiei pe care le-am vazut descrise prin diverse locuri. Cand am vazut ca voi amandoi sunteti fecioare, stii care a fost primul lucru la care m-am gandit? Ce ordine si curatenie trebuie sa fie la voi in casa. Asta mi-a venit pt ca al meu e obsedat de ordine si de pusul lucrurilor la loc.

Ripley mi-e dor de tine!

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 35+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

cristina, ai mail.

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:


In primul rand vreau sa le multumesc din suflet mamicilor Lavi02 si Noki Lara pentru atentia pe care o acorda viitoarelor mamici fara pic de experienta, asa ca si mine. Dupa parerea mea sunteti supermamici: aveti grija de printesele voastre dar, in acelasi timp, mai aveti timp sa ne luminati si pe noi…
As avea o intrebare pentru Lavi02. Sper sa nu te superi pe mine. In subiectul trecut explicai cum o speli pe Nati la chiuveta dupa ce face treaba mare. Stiu ca toaleta in zona genitala la fetite se face din fata inspre spate ca nu cumva sa ajunga kk la... Tu explicai ca o tii cu fata in jos, o bagi sub robinet si o speli. Nu ar fi mai bine sa o tii cu fata in sus, apa sa curga dinspre fata spre spate? Nu aruncati cu pietre, eu doar intreb. Stiu ca tu mai ai o fetita, deci si pe ea ai crescut-o la fel, deci ai multa experienta in domeniu. Dar si eu o sa am tot fetita, deci subiectul ma intereseaza. Eu am citit in cartea „Mama si copilul” – fam. Capraru ca la fetite zona genitala nu se spala cu sapun, se evita, iar la finalul baitei se sterge – departand usor labiile – cu o compresa sterile inmuiata in ceai de musetel.
Inca o intrebare. Am cumparat ser fiziologic dar fiolele mi se par atat de mari incat nu cred ca o sa am la ce folosi intreaga cantitate dupa ce desigilez fiola. Cu restul de ser ce pot face? O sa-l pot folosi ulterior? Si cum sa-l pastrez sa ramana... steril?
Cristina si Bebelina - maine 36 fix.


Cristina Negara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Corap mult curaj maine!!! Iti tin pumnii!!! Sa-mi spui cum a fost cu epidurala! Sau daca ma opreste marti in spital, ne vizitam si schimbam impresii face-toface!

reiterez intrebarea negaraicristina cu serul fiziologic: cum il pastrati? Eu ma gandeam la o sticluta de medicamente, inchisa bine. Pe de alta, parte, fiind o solutie de clorura de sodiu, nu-l ustura ochii pe bb cand il speli?

Mirabilis tu parca maine esti programata la cezariana, nu? Multa bafta si tie!!!

Tania abia astept sa vad ce iti va spune maine doctorul la control. Daca si bebeul tau se grabeste, e clar s-au intamplat ceva fenomene ciudate in martie 2005.

Felicia 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

siminaf, ti-am trimis astrogramele copiilor pe mail, nu le-am mai pus aici.
ce liniste e aici...ma duc sa mai pun ceva in bagajul de spital...grea incercare si bagajul asta, parca plec in expeditie la polul nord...

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

azi m-am intalnit cu o vecina a soacra-mii si mi-a zis sa stau linistita
ca nu mi-a coborat burta, mai am cam vreo luna. De fapt, ea zicea ca nasc in jurul Craciunului, ca-mi venea sa-i zic vreo doua.
Si mie care mi se parea ca-mi coboara burta constant. Nici nu stiu ce sa mai cred, nu cred ca pana la urma semnul acesta e chiar demn de luat in seama. Poate mai conteaza si conformatia fiecareia.

Burtici care va pregatiti sa nasteti:Cu ce hainute scoateti BB din spital? Ma refer la ceva adaptat timpului de acum, ca atunci cand a nascut Lavi02 era cald.

Eu ma gandeam sa duc o salopeta-fas, un body, pantaloni cu botos, pieptaras, caciulita subtire si fes mai gros. O fi de ajuns?

Felicia 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Anda ti-am trimis si eu un mail, insa nu stiu daca l-ai primit. Sper ca am folosit o adresa buna.

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 35+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput