Mamici de martie-aprilie 2006(26)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

salutare din nou!

Bun venit fetelor noi!!!

Lady Hawk mai stiu pe cineva care aplica pedepse "corporale" lu' taticu' atunci cand ii vin piticii pe creieru' mic......asa le trebuie ca au senzatia ca daca suntem gravide suntem in vacantza...mama lor....

Mai fetelor v-am mai intrebat mai demult dar din pacate nu am primit nici un raspuns : ce inseamna ca valorile in arterele uterine sunt crescute????? si ce riscuri implica??????

S-au gasit ultimele capitole????????????

Hai ca va pupacesc din nou si poate reusesc si eu maine din nou....daca nu mai am sefii pe langa mine
23+

[,url,=,",http://bd.lilypie.com/j4CJp2/.png,",]pui de moldovean[,url,]

catrinutza gravidutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Sorryyyyyyyyyy...........intr-un mesaj anterior (la pag 2) am urat casa de piatra "altcuiva"....am dat in balbaiala fetili...vroiam sa ii urez casoi de piatra tinutzei, nu titinutzei....


Va pupacesc din nou

[,url,=,",http://bd.lilypie.com/j4CJp2/.png,",]pui de moldovean[,url,]

catrinutza gravidutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Buon!AM revenit.M-ati cocosat!Asa de mult am avut de citit incat nici n-am apucat sa mananc!N-am miscat un pai in casa si barbatu tre sa vina acasa cam intr-o ora!vai vai vai!Anyway sa recuperam!Va multumesc pentru felicitari si urari!Va si va iubesc enorm de mult!
Ama_Kaly felicitari pentru baietel!Sa cleasca mareeee si voinicel!Am pus caruciorul de rigoare!
Ciuf, felicitari pentru miscarile lui bebe si un sincer si cald LA MULTI ANI pentru iubitul tau prichindel Luca!
Tcelen ma bucur enorm de mult ca esti mai bine.Te pup dulce si ai grija de tine!
Polixeni imi pare rau ca iti raspund asa tarziu la intrebare..eu sunt in luna a 5-a!
Edutu,bine ai venit.Daca stii spitalul undei vei naste si doctorul, te rog sa mi le spui ca sa iti adaug acolo toate datele!
Nshiro iubita sa iti creasca mare frumusetea!Am adaugat pe listuta gramajul!
Ameluta bine ai venit.Vreau data nasterii a ta (optional), UM(prima zi a ultimei menstre) de care am nevoie pentru ca asa sunt puse gravidutele!Spitalul undei vei naste si doctorul daca il stii!
Fetelor..am adaugat si ultimele 2 capitole!Sorry dar n-am avut timp pana astazi de nimic!
Catrinutza scoate virgulele alea, si o sa arate mai frumos semnatura ta!
Va pup pe toate si ne re "auzim" maine!Ma duc sa fac sarmalute in foi de vita!Pfoai..imi lasa gura apa!Papa




Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila
Poze cu mine, cu sotu si cu prichindel la mami in burticel,SI CU BURTICA!
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

neatza, fetele (la mine e 9:18am abia)
frig si pe-aici, -5 grade cind am plecat la birou... brrrrr...

kim, incep sa cred ca traim aceleasi senzatii: si eu parca simt noaptea cum imi creste burtoiul; ciudat fenomen. azi-noapte nu puteam sa dorm pt ca parca simteam cum mi se-ntind ligamentele si mi se dilata uterul de parca era ceva film SF in burta mea, hm.


16+


Se mareste clanul :)

www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Calgary&mid=4771&cid=13012" target="_blank">album alte poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manu spune:

Laura, ma bucur tare mult ca si tie ti-au placut fetele mele! Mai sunt cateva poze in care au adormit pe jos, pe tobogan. Pana nu cad de oboseala nu e nici un chip sa le adorm.
Aida_o, tu ai avut puse pozele pana acum si n-am vazut eu? Esti tare frumoasa, m-au dat gata ochii tai. Si in special poza cu codite.

Numai bine la toate gravidutele!
Manu

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare, dragele
In sfarsit ne-am mai linistit un pic. E acalmie totala in casa.
Vineri am ajuns cu fiu-meu la spital ca a facut o viroza, iar seara am fost la concert cu Depeche Mode. Iubitii mei.
Ce delir!!! Ce incantare pe mine. Un scaun nu mai era liber. S-au dat toate locurile. Un bilet a fost $80. Nu am avut voie cu aparatul foto asa ca nu am putut fotografia. Ca tare mi-as fi dorit. Parca am vazut vreo doua-trei blitzuri prin sala, dar nu sunt sigura de la ce erau.
Dar predominau telefoanele in aer ca sa faca poze.
Spectacolul trebuia sa inceapa la 20.00. Sala ocupata pe jumatate. Parca eram un pic dezamagita ca in orasul nostru nu sunt asa de populari. In fine, doar e formatie britanica.
Si la 20.00 fix a aparut o formatie care se lansa si ea, de zbantzaitzi, nu mi-au placut deloc. Dupa ce au terminat ei de cantat a fost o pauza de un sfert de ora, in care lumea venea in carduri, stoluri, cum vreti voi sa le ziceti.
Cum a aparut DM pe scena, nimeni nu a mai stat pe scaun. Toti au dansat, au fluierat, au strigat, ce sa mai, un vacarm general. Imi tziuiau urechile de ziceam ca nu o sa scap de zgomotul ala imprimat in urechi mult timp.
Au cantat nemaipomenit. A fost mult mai frumos decat ma asteptam. Au bagat si cateva melodii din albumul nou, dar cand se cantau renumitele lor "Somebody", "I jus can't get enough", s.a.m.d. lumea era in extaz. Nu auzeai decat aplauze si tropaitul picioarelor. Pe sus vedeai numai valuri facute din maini, brichete, tot felul de obiecte fosforescente. Toti stateam cu mainile in sus.
Nu comentez de aranjatul scenei, ce lumini, ziceai ca vin din OZN-uri.
Un tricou cu ei se vindea cu $35, o pereche de chilotei tanga cu $15, etc.
Erau in fata noastra unii de venisera din Los Angeles pentru ei.
M-am simtit atat de tanara si fericita pentru trei ore ca am zis ca merita sa mai repetam figura.
Simti ca traiesti cand ii vezi pe cei de langa tine ca stiu sa se distreze, sa simta pulsul vietii.
Lumea imbracata cat mai depechist, toate natiile, de toate varstele.
Apoi sambata am avut invitati copiii pentru ziua lui Luca. Am facut un tort de crema de zahar ars. Fiu-meu tare fericit. S-a jucat, a vrut sa sufle in tort, dar nu a avut parte ca au suflat amicii lui, au baut sampanie pentru copii. Intradevar a fost o zi pentru el. Eh, si noi adultii ne-am simtit bine. A primit foarte multe jucarii pe care acum nici nu le baga in seama.
Duminica am facut masa cu adultii. Seara ma simteam extenuata.
Luca e mai bine, nu imi mai tuseste asa de rau.
MP, ca m-ai intrebat de simptome. Sa stii ca si mie la un moment dat mi-a trecut prin cap sa nu fie o criza de astm. Se pare ca piticii care au dermatita atopica ar fi predispusi la un astm.
A avut o tuse seaca si repetitiva, adica magareasca, pe intelesul nostru, cand respira ziceai ca sforaie si nu isi gasea linistea. Avea si un pic de febra. Doctora mi-a dat tratament cu Prednison
Biuta, ia spune-mi ce ai facut joi la eco? Cum a decurs totul?
Laura Ioana, asteptam pozele sa te vedem mumoasa.
Kim, esti o graviduta tare sic. Bine ca ai unde sa porti hainele. Eu daca nu lucrez, nu prea imi vine sa dau bani pe haine numai ca sa ies cu fiu-meu la joaca sau sa merg la cumparaturi.
Aida, facem un pariu ca o sa ai baietel? Ca si eu asa cred.
Ameluta, bine ai venit. Sa ai parte de un bb sanatos si mumos. Si eu sunt tot din Craiova.
Catrinel, e tare dureros sa ai o prietena bolnava. Eu sunt tare slaba si nu as fi un suport moral pentru cineva bolnav. As plange in continuu si m-ar obseda boala persoanei respective.
ile, ma ingrozesc ca in fiecare zi imi iese cate un cos pe fata caruia nu-i rezist. Si-l fac si mai mare, si mai rosu. Eu acum folosesc o crema L'Oreal. Nu cred ca e de la ea. Eu zic ca hormonii sunt de vina.
Manu, sa-ti traiasca fetele frumoasele! Pupicei pentru ele ca tare sunt dulcele.
Zuzilici, ma intrebai de fal-fal-fal. Nu simt in fiecare zi. Numai cand stau in pat intinsa si sunt atenta sa vad ce se mai intampla prin burtica mea. Dar altfel nu prea simt. E inca devreme.
V-am pupat,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Manu,
multumesc mult pentru aprecieri

Ciuf,
m-ai facut sa-mi pun mp3-urile pe care le aveam cu Depeche Mode, iubitii mei din perioada liceului, uof... febletea mea era Dave, dar si Andrew, Martin si Alan (care nu stiu de ce a parasit trupa, intre timp). multumesc mult pentru descrierea atmosferei, imi doresc sa ajung si eu la un concert de-al lor... vad ca miine sunt in Vancouver, dar mi-e imposibil sa ajung. eheeee... cite weekenduri am pierdut prin Zalomit, renumita Depeche-oteca din Bucuresti, pe vremuri... aveam si blugi cu franjuri, si perciuni!

si zici ca fac baiat? inseamna ca puterea dorintei socrului e foarte mare, haha. chiar ma amuza cum lumea din jurul meu face pariuri deja, iar eu sunt total nepasatoare :)) pentru mine, va fi copilul pe care-l voi iubi ca pe ochii din cap, si-atit. sexul e doar asa, un detaliu acolo :))



16+


Se mareste clanul :)

www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Calgary&mid=4771&cid=13012" target="_blank">album alte poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

buna fetelor!!!
manu acum am vazut si restul de poze (la inceput erau mai putine) sunt superbe fetele tale!!!! si voi parinti norocosi,sa va traiasca si sa va bucurati de toti 3!!!!
tinuta multumesc mult de tot!
catrinutza dar ce examene ai facut tu pt. a vedea ca sunt marite valorile pe arterele uterine???
catrinel!!! te inteleg foarte mult si pot sa-ti spun ca nu sunt cuvinte pt. asa ceva ... eu am pierdut o persoana foarte draga mie si atat de tanara ca refuz sa cred ca s-a intamplat. stiu ca nu se poate sa nu te gandesti, din pacate asta face parte din viata
cat da un semn de viata sa stim ca esti bine!!!!!
fetelor, va doresc o sapt. frumoasa si linstita

cristina

BB mic a lu’ Serj

Poze cu puiul meu

Poze din vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Aida, tu stii in ce forma era Dave??? mama-mama. Traiasca drogurile. Cred ca atunci cand mai canta Martin (Somebody el l-a cantat, a fost nemaipomenita interpretarea), Dave se ducea si mai tragea si el una mica sa aiba energie. Ca pe scena nu ducea lipsa de ea. Si tot bine arata. Cu pantalonii aia stramti si negri. Un pupic mare pentru el.
Ai idee cam cati ani are?
Te pup,
Valeria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

am pus si eu poze de la petrecerea lui fiu-meu. Pentru cine doreste sa ne vada.
Petrecerea de doi anisori

Mergi la inceput