Mamici de martie-aprilie 2006(26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ameluta spune:

bun viitore mmici!
m ltur si eu vou, cci voi fi mmic l sfrsitul lui prilie 2006, dt probbil nsterii bebeului meu fiind 28.04.2006.
s veti srcini usore in continure si bebeii s v fie sntosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Aoleooo Catrinutza, daca vede Tina ce ai scris, ca nu gasesti capitolele trecute, se face foc si para! Pai ia uita-te tu pe prima pagina a capitolului in curs si vezi ce frumos scrie in partea de sus: Capitole 2,3.......25 Spor la citit!
Hopaaa Catrinutza acu' am vazut ca nu sunt ultimele doua capitole Tiiiinaaaaa au disparut ultimele doua capitole!


Manu sunt de acord cu burticutele noastre: ai niste fetite dulci, da' dulci de tot (ptiu nu fie de deochi). Si ce faina e pozica in care dorm amandoua in fundulet

Laura cu 21+
Puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manu spune:

Kim, esti o graviduta tare frumoasa si cocheta. Si lucrusoarele pentru bebe sunt superbe. M-am uitat la toate si mi-am adus aminte cum eram si eu la prima sarcina. Ma bucur tare mult ca ti-au placut prinsele mele!
Edutu,bine ai venit si sarcina usoara!
Tcelen, multumesc mult pentru aprecierile facute referitor la prinsele mele! Si baietelul tau e tare frumos, are si cu cine sa semene. Sunteti o famile tare frumoasa! Eu m-am uitat de f mult timp la pozele tale si iti admiram burtica. V-am spus ca va urmaresc de mult! Sa stii ca mi-e tare greu sa stau linistita. De cate ori ma uit la micuta imi revin imaginile alea in cap si imi pun o mie si una de intrebari. Te pup si ai grija de tine!
MP, Sa-ti traiasca baietelul! E dulce foc! Vroiam sa-ti spun sa nu mai fi asa suparata ca o sa ai burtica mare pe timp de iarna. E mult mai rau sa fii cu burtica mare pe caldurile ale cand abia mai respiri si asa.
aida_o, multumesc mult pt aprecieri! Si mie imi place ecografia aia. Pentru mine a fost o mare surpriza, la noi in familie nu exista gemeni. Mai mult, inainte sa plec din tara am fost la control la dr Hergelegiu si mi-a spus ca o sa am ceva probleme sa raman insarcinata. SI surpriza... am ramas din prima luna si cu gemeni, si asta fara sa fac nimic. Si nu mai fi suparata ca socrul tau ti-a trimis lucrusoare albastre. Le sta bine si fetitelor in albastru.
Ariadna, multumesc mult si tie! Fetele fac pe 10 decembrie 3 ani. Sper sa ma simt bine si sa le pot face si lor o mica petrecere!

Toate cele bune!

Manu


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Neata!!
Sunt total intoarsa pe dos, ieri a fost asa o zi… Am fost si am vizitat o colega care e tare tare bolnava, are cancer. A avut cancer la sin si a metastazat peste tot acuma. Era o femeie super dinamica, energica, plina de umor… Am fost la ea ultima oara acum 2 saptamini, i-am facut o ciorba buna – ce s-a mai bucurat!! Dar slabise ingrozitor, m.am speriat atunci. Si sapt trecuta au internat-o. Ieri am avut un soc cind am vazut-o. Nu mai era ea, mi s-a rupt sufletul. Nici nu stiam ce sa mai zic, ce dumnezeu sa spui in asemenea situatii????? In plus, ea nu putea vorbi… Ufff, si acuma imi vine sa pling.
Si apioi dragul meu sotz a stat la birou pina la 2 noaptea, evident ca nu am putut dormi pina a venit el. Am plecat dimineata super devreme, ca nici nu am avut chef sa-l vad.Mi-a dat telefon sa ma intrebe care-i faza, ca de ce-i el pedepsit… O ia un pic in ris, si eu, vorba lui laura ioana, i-as sparge fatza. Nu am chef de nimica azi. Imi vine sa ma duc undeva sa pling.
Saraca bebelina mea… incerc sa ma stapinesc si sa ma calmez, dar am asa o stare proasta, ca cred ca i-am transmis-o si saracei de ea…
Gata, ajunge pe tema asta, ca va prost dispun si pe voi.

Mai intru cind imi mai revin.
Pup fetele dragi. Pe toate. Bun venit noilor fete!! Sarcina usoara si bebei sanatosi si voiosi!!



Catrinel & bb mik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaR spune:

Dragelor, si mai ales tu Catrinelhaide-ti sa va dau un sfat.
Incercati sa stati cat mai departe de oameni sau situatii care va deprima in perioada de sarcina. Uneori e greu dar e de preferat pentru bebe-i din burtica. Faza asta am invatat-o si eu de la o alta prietena care in perioada cand era insarcinata spunea direct in fata cui deschidea un subiec care pe ea o deranja:" Stii ceva nu ma intereseaza, nu sunt nesimtita dar acum nu pot sa accept sa fiu deprimata sau sa ma consum pentru situatia asta". Pare dur, si eu aram socata dar ii dau dreptate.
Inceracati sa va detasati de ceea ce va poate deprima. Acum - in timpul sarcinii - psihicul reactioneaza altfel. Totul are o mai mare semnificatie si orice neregula poate duce la depresie.
Sanatate si putere tuturor sa duceti sarcinile la bun sfarsit.

DanaR 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Catrinel imi pare rau pentru prietena ta, situatia este ingrozitoare si nu stii cum sa reactionezi, dar dupa cum zicea si Dana R mai bine in perioada asta sa ne detasam de tot ce poate face rau copilasului nostru. Cat despre sotul tau, am mai zis eu ca parca au inebunit cu totii; trebuie sa punem pe ei!

Mai stie cineva ceva de Cat? Sper din toata inima sa fie bine, sanatosi si ea si fetita ei

Laura cu 21+
Puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_Hawk spune:

Buna ziua si o saptamana superbaaaaaaaaa... mamicilor cu pantecele
pline de viaaaaaaaaaata!!!!

Punctu` 1...dimineata nici je nu a gasit capitolele lipsa....
si
Punctu` 2 si io l-am facut arsice pe tata lu` bebu_mic ieri ca m-a umplut de spiroketi si pitici pe creier !!!!Acum...E CONSEMNAT....hihihi...tocmai cand nenea doctoru` ne daduse liber la ...alea alea ...ce sa mai?!...ghinion de nesansa, coane Fanika!!!!

Io18+ cu bebu_mic




bebu_mic al nostru...
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;19/st/20060414/k/e50a/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Buna, buna fetelor,

Sper ca voi sa aveti o vreme mai buna.
Aici e intuneric, ploua de rupe si mai bate si un vint rece si puternic.
Ce mai, asta e vreme de stat numai sub plapuma.

Måi fetelor sa va povestesc si voua ce am citit in week-end in ziar.
O tipa din Suedia trebuia sa nasca si cum lucrurile nu au mers asa cum trebuia, personalul medical s-a decis sa ii faca cezariana. Asa ca i-au facut anastezie ,pregatind-o pt operatie.
Atunci vine si dr ,grabit nevoie mare, si fara sa mai astepte ca anestezia sa-si fi facut efectul se apuca s-o opereze asa , pe viu.
Cu toate rugamintile celor din jur sa mai astepte pina isi face anestezia efectul, dr nu si nu ,a taiat ,si-a scos ,si- a cusut mai departe.
Brrrrrrrrr
Femeia zicea ca nu gaseste cuvinte sa descrie durerile pe care le-a avut si in tot timpul operatie a urlat si a urlat.
Doamne- Doamne, de unde mai ies si doctorii astia.
Bineinteles ca acum e aa dat spitalul in judecata.
Eu ii urez bafta si sa scoata bani cit mai multi de la asemenea calai.
Oricum, am fost socata.Asa ceva vezi numai in filmele de groaza.
Asta e.

Fetelor ,nu stiu cum stati voi ,dar eu m-am umplut de cosuri pe fata ,plus ca pe barbie in partea dreapta am asa o pata rosie de toata frumusetea.
Eu zic ca se datoreaza unor creme de fata pe care le-am cumparat acum vreo 3 saptam.
ACum stau numai cu ceai de musetel si masca de castravete pe fata.
Sper sa scap cit mai repede.

Voi cum mai stati cu kg?
Eu am atins 10 kg si sint in a doua zi a sapt 24.

Catrinel, imi pare asa rau pt prietena ta. Trist.
Ufff, si viata asta cum mai e.

Fetelor va urez la toate o zi frumoasa in continuare si sa va bucurati de cit mai multe sutulete de la bebe.




ile 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_Hawk spune:

quote:
Originally posted by ameluta

buna viitoare mamici!
ma alatur si eu voua, caci voi fi mamica la sfarsitul lui aprilie 2006, data probabila a nasterii bebeului meu fiind 28.04.2006.
sa aveti sarcini usoare in continuare si bebeii sa va fie sanatosi.




ameluta bine ai venit printre noi, sarcina usoara si bebel sexat dupa dorinta lu` mami si-a lu` tati!!!!

PS: trimite-i Tinei datele tale UM (data ultimei menstre) si data de nastere a ta...sa te treaca in frumoasa listuta "gestionata" de ea...duamna Tina Welsh!!!!

Io18+ cu bebu_mic

bebu_mic al nostru...
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;19/st/20060414/k/e50a/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titinutza spune:

Salutare burtici!!

Cu toate ca e asa urat afara merita sa fim fericite pt ca o noua saptamana de sarcina incepe astazi suntem din ce in ce mai rotunjoare........corect?
Eu una ma cam ingrozesc pt ca martea trecuta aveam 55.3 Kg si duminica aveam deja 56.9 kg. Am uitat sa va zic ca am inceput aceasta sarcina cu greutatea de 52 kg (fara greturi sau stari neplacute). Sa inteleg ca incep sa recuperez??
Atunci cu Kg inainte!! De vineri ce a trecut am intrat in 19 sapt si burtica e din ce in ce mai pronuntata - si la voi la fel s-a intamplat? Ma tot minunez de ea la fel si al meu sotz care nu conteneste sa o alinte, ca poate poate simte bb miscand......mai intai ar treb sa il simt eu, nu? Am citit ce ati scris si eu nu stiu daca simt falfaieli sau pestisori, mai curand bule de gaz, ca sunt atatea in ultima vreme - care or fi de la bb?

Nu ma mai lungesc si inca o data imi scriu datele de maternitate pt Tina ( Felicitari pt marele eveniment si mai vrem pozici, nu ne ajung cele deja postate ) deci: Bucuresti, spit. Municipal, dr. Luis Mendez.
Vad deja o gramada de carucioare: FELICITARI mamici dragi de fetitze si baietzei !!!- pana pe 29 cand merg la eco 4D nu stiu ce sa alaturi in listutza pt noi, dar sanatos sa fie si revenim cu forte noi.

Va pupam pe toate!

http://bd.lilypie.com/HZLjp3

Mergi la inceput