Mamici de martie-aprilie 2006(26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

MP,multumesc ptr raspuns si petru n curajari!!pupici ptr tine si bebelul mic din burtica

T.CRIS & POZE CU BAIETELUL MEU,CU FAMILIA , NUNTA(PE POST DE NASI)SI POZE NOI CU BURTICAAA!
http://community.webshots.com/user/cristinasilviu
http://lilypie.com/days/060210/3/24/1/+2/si,fetita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Laura Ioana ceream lamuriri... Eu calculam dupa metoda 4sapt=o luna.deci intrebare..eu la 16+ cate luni am oameni buni.lamuriti-ma si pe mine!!!
poze bebe eco:
http://community.webshots.com/album/481016601qXGbAhio16+ si Seby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

quote:
Originally posted by ama_kaly
Aida_o pai eu calculez de la UM ca asa imi calculeaza si dr si ecografu..in plus data conceptiei n-ai de unde s-o stii sigur.unele avem ovulatia mai devreme altele mai tarziu..de aia am 16+sapt(de la UM) Lamurit?

neeeee, ca io stiu iegzact ziua conceptiei pentru ca dupa ziua aia sotu-meu a plecat in delegatie, deci nema prestari dupa, doar test de sarcina pozitiv


16+


Se mareste clanul :)

www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Calgary&mid=4771&cid=13012" target="_blank">album alte poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

aida_o bravoo!!ce bine e sa stii exact momentul in care a fost conceput copilul tau..eu nu stiu pentru ca in perioada aia eram la mare si am prestat cam in fiecare zi deci.. noi stim doar ca a fost conceput la mare
poze bebe eco:
http://community.webshots.com/album/481016601qXGbAhio16+ si Seby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

salve fetelor!!!!
da' putina miscare in week-endul asta.... pe unde-mi umblati???
nshiro si laura ioana multumesc de raspuns, dar eu cred ca este de la ciocolata ca erau aproape de expirare dar am vazut dupa ce am mancat
aida_o pai, daca ai ramas insarcinata chiar mai devreme? oricum si aici tot de la ultimul UM se calculeaza, pt. ca si daca ai dreptate tu, asta este doar in cazul tau. cate dintre noi stiu exact ziua?
pana la urma cum ramane cu lunile astea??? ca m-ati pus in ceata si pe mine. acum calculez dupa sapt. stiu ca trebuie sa stea 40-42 sapt. si atunci numar cate au mai ramas, asa ma simt mai sigura asa.
MP intr-o zi frumoasa la noi, am lenevit.
imi pare rau de baietelul tau, sper sa fie gresit diagnosticul si sa fie doar mai sensibil el.
kim frumoase hainutele!!! vrei sa ne faci rau la noi care inca ne abtinem de la cumparaturi???
fetelor va pupicesc pe toate si va doresc o sapt. linistita


cristina

BB mic a lu’ Serj

Poze cu puiul meu

Poze din vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Ne-am intors de la munte,in mult prea mizerabilul Bucuresti,dupa 2 zile de nani si... rummy,impreuna cu niste prieteni buni pe care i-am avut in vizita(la Bv avem un apartament...).N-am facut poze,dar promit sa facem unele cu burtica de 20+.

Ciuf sa-ti traiasca Luca,sa fie sanatos si norocos!

Nshiro eu ma epilez cu ceara de 4 ani(singura) si ma doare de mor.La cosmetica ma durea si mai tare,iar acum,de cand cu sarcina parca durerea s-a intetit si mai si.Dar nu vreau sa ma rad,pentru ca ar incepe din nou sa mi se indeseasca parul si ar fi pacat.Pe burtica imi voi face codite curand....Maine ma vad cu nasica asa ca o voi intreba despre atopie.Culmea...n-am uitat!


ANDREEA GEORGIANA +19 saptamani
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Serj, de ce va abtineti? eu vreau sa fiu practica, las superstitiile deoparte si am incredere ca va fi bine pentru ca D-zeu iubeste copiii si mamicile. Vreau sa ma bucur de sarcina asta si sa pregatesc totul inainte de nastere, apoi nu voi mai avea ochi decat pentru printesica.
Manu, frumoase fetite ai, iti vine sa le mananci din ochi nu altceva!

19+

KIM & p’tit bout d’chou

photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Manu,
subscriu si eu la ce au spus fetele: ai niste printese de nota 20! Si m-am uitat si la ecografia aceea in care s-a vazut ca aveai doua bebeline - Doamne, ce imagine frumoasa!

apropos de hainute: socru-meu mi-a trimis o plapumioara, botosei, in iepuras de plush si o babetica. TOATE ALBASTRE! sa mi se faca rau, nu alta! ca "stie el sigur ca o sa fie baiat". eu stiam ca isi doreste nepot, dar zau ca acum parca ma simt strinsa cu usa sa fac baiat. si sa vezi ce o sa ma mai hlizesc daca o fi fata, haha!

Serj,
la noi a fost treaba ca in luna aia am fost mai lenesi, am prestat numai in ziua aia (30 iulie) si apoi pe 1 august. deci zile foarte apropiate. eu aveam un proiect important de predat si lucram pina si acasa, pentru a putea sa-l termin la timp. asa ca nu am avut chef de alte alea in zilele acelea, seara picam lata si nu voiam decit somn si iar somn, ca sa o pot lua de la capat a doua zi.

fiecare calculeaza dupa cum crede ca e corect, pe ama_kaly am intrebat-o doar pt ca ea singura spusese ca are sarcina cea mai mica de pe-aici, chestie care m-a facut sa ma uit la UM-ul ei din lista. normal ca ea stie mai bine in cite saptamini e, ca n-oi fi eu Mafalda sa le stiu pe toate


16+


Se mareste clanul :)

www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Calgary&mid=4771&cid=13012" target="_blank">album alte poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaariadna spune:

Buna dimineata la gravidute!

Manu, m-am uitat si eu la pozele tale...ai doua papusele!! Sunt dragute foc! Ce varsta au?

Fetelor, va urez la toate o saptamana frumoasa si fara surprize neplacute!

Ariadna, 24 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Salutare burticilor....

Incep cu SA AVETI O SAPTAMANA SUPER-MEGA-EXTRA...
Am vrut sa citesc din urma dar se pare ca subiectele inchise nu imi mai apar pe lista de subiecte, asa ca imi pare rau fetelor, o sa scriu despre ce imi aduc aminte....adica mai nimic
Titinutza un casoi de piatra, multa fericire, bebei sanatosi, frumosi si cuminti si tot ce vreti voi.

Am vazut ca exista tot felul de discutii referitoare la luna in care suntem in functie sa numarul de saptamani....etete ca desi dupa calculele mele si ale doctorilor sunt in saptamana 23+, bb vrea sa fie cu o saptamana mai mare...care e problema mea si a dcotorilor daca ea vrea sa fie mai maricica????!!!hmmmmmmmmm????!!! Asa ca luati un sistem , tineti-va de el, si cand BB o sa vrea afara, o sa dea de stire

In alta ordine de idei, fetelor am reusit in sfarsit cu amarata aia de caseta video...vineri am fost la ecograf pt reinregistrare. Partea nasoala ca acum in loc de juma' de ora cat a durat ecografia initiala si unde as fi vazut tot ce a masuratd-l doctor, acum nu am decta vreo 10 minute inregistrate. Doctoritza care a facut noua inregistrare a fost super de treaba si in timp ce inregistra pe caseta imi arata pe monitor si imi explica tot ce se vedea acolo....probabil ca sa nu ma uit ca matza in calendar acasa.
Pt cele care au bebici rusinosi....cupilu' meu n-a avut nici o rusinica si ne-a aratat funduletzu' in toata splendoarea lui si ne-a mai aratat si ca e fetitza tot in toata splendoarea....Delia - tu sa nu citesti aici
Asa ca vineri seara am avut vizionare la cinema.
Din pacate nu a putut sa imi spuna nimic despre greutate si cm, pt ca ar fi insemnat sa faca echo morfologica din nou...dar mi-a spus ca avem o grasunica mica...pupa-i-ar mama suncutzele...

va pupacesc pe toate si aveti grija de voi.

23+

[,url,=,",http://bd.lilypie.com/j4CJp2/.png,",]pui de moldovean[,url,]

catrinutza gravidutza

Mergi la inceput