Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Romana, mi-a urlat si mie fimiu de vreo cateva ori dupa baie, dar cred ca era de frig, dupa ce il scoteam din apa si pana se incalzea in prosop. O data era clar din cauza ca era crema cu care ii faceam masaj prea rece.

Am si eu o alta intrebare: de unde pot sa iau niste manusi mai groase pentru copil? Nu am gasit pe nicaieri.


ruxandra, mama de matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

He he, acu' vazui ca am primit si eu o steluta de-aia smechera :-).

Fimiu a adormit cand vroiam si eu sa-l scot la o plimbare scurta in marsupiu, asa ca mai bantui netul.

ruxandra, mama de matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Si Alexia urla cand o scot din apa, dar de cateva zile se potoleste muuult mai repede. E chestie de maturitate, probabil . Cand i-am zis pediatrului mi-a zis "inseamna ca ii place apa. Ganditi-va ce ar fi fost sa urle cand ii faceti baie". M-am gandit si mi-am dat seama ca ar fi tare rau, asa ca mi-am revenit.


Mimsi si Alexia(10.09.2005) http://community.webshots.com/user/AlexiaMaria2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Ruxandra- nu prea cred ca de frig urla al meu ca este incalzit prosopul !

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Si Anca urla dupa baie

La baie, nu.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
http://photos.yahoo.com/cristina77g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna fetelor, noi sintem suparati ca azi a fost vremea naspa si nu am iesit afara deloc. Am mai iesit noi pe vreme urita dar azi cu ceata nu am indraznit mai ales ca ne-a zis tante doctor un nu categoric pe ceata!
Asa ca am stat in casa si acum ne-a apucat un plins in somn de nu stiam cum sa il potolesc... acum sta culcat pe buni2 cu o pernita fierbinte intre ei (luata de la TCM, aia urit mirositoare cum zicea simodina dar foarte buna, se incalzeste la microunde).

A stat culcat ca am facut o pauza de scris, hehe. A continuat sa plinga , i-am dat sa pape o titi si acum doarme. Sper sa il si tina somnul ca azi a rupt o ora dimineata si una dupa amiaza.

In rest cum stiti...

Anis mersic de raspuns, asa ma gindeam si eu ca se regleaza productia de fulga insa ma ingrijorez pentru ca imi stiu copilul, nu se omoara cu mincarea... suge cind trebuie dar nu cred ca suge suficient!

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

simodina, ma bucur ca ti-a placut recomandarea mea. Am vazut pozele, frumoase!
codruta, drum bun! Sa-mi zici cum e drumul intre nasaud si vatra dornei, ca si eu vreau sa fac un drum la bistrita.
cristina, spor la pregatiri, si petrecere frumoasa la botez! Abia astept sa vad poze cu tine blonda, poate ma inspir.

Eu n-am stiut de interdictia pe ceatza, si mi-am scos copilu azi 2 ore la plimbare.

Ioana, mama Mirunei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Si la mine Vladut plange dupa baie, dar nu mereu, doar cand e mai flamand sau obosit. In baie e pur si simplu extaziat.

Nici noi nu am fost afara azi. ce vreme...

Am vazut ca cineva l-a pus pe Vladut pe "coperta" albumului de 2 luni. M-ati facut sa ma sint tare mandra de flacaul meu (daca se poate mai mandra de atat ).

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

mi-am mai revenit. si fff mult datorita voua.
irina, nu-ti pot trimite pm. vrei sa-mi dai nr tel al ortopedului tau? eu am fost la o dna ortoped de la budimex (dna mares). o sa mai merg de-abia luni la o alta dna dr ortoped. la vestitul jianu nu era loc decat pe 30 nov! (m-am programat)
maine merg la indicatiile alinei si ale lui jadi la cerasela, la spit panait sarbu. cu speranta inainte!
cu laptele praf... inca nu stiu. m-am muls astazi cu gand sa-i dau diseara supliment... de la mine. poate merge figura. ramane in dezbatere problema.

va multumesc inca o data tuturor.

fug la colici.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Kristinutza ma bucur ca esti mai bine! Sa ii transmiti pupici Ceraselei din partea noastra! Musai trebuie sa ajung si eu la ea, sa imi pun poza copilului pe tabla!

Am mincat jumatate de prajitura cu cacao adusa de soacra mea... sa vedem cum va face copilul... este tare agitat si nu stiu de ce.
Azi i-am dat si niste varza murata macar sa aiba motiv de plins, hehe. Cred ca am inceput sa o iau razna, fac experimente pe copil ca prea e cuminte.

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput