Impreuna, Timisoara! (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

La multi ani Albi! Sa fi fericita si iubita!
Cati anisori ai facut?



Fetele crochetele azi am stat pe la dr de mi-au sarit capacele!
Am ajuns cu o juma de ora inainte de a se da bon de ordine si cu o ora inainte de a veni dr-ul! Am fost si ieri si era plin si am plecat asa ca azi mi-am propus sa astept orice ar fi!
Ce credeti dr-ul a intarziat mai mult de juma de ora si o tipa care era asistenta la spital, se postase in fata cu tupeu cu cei doi plozi ai ei iar cand a venit asistenta doctorului chiar a intrat inauntru! Si m-am aprins! I-am zis ca astept de mult si am nr1...la care ea-mi spune ca e de la spital si ca e in timpul seviciului...i-am zis ca si eu!
M-am enervat si m-am dus pe scari sa-l astept pe dr si i-am pove situatia cand a venit si mi-a zis sa-l urmez...cand a intrat tipa s-a ridicat de pe scaun dar el i-a spus ca a primit ordin sa inceapa cu nr 1..asa ca am fost super satisfacuta .
A meritat asteptatul pt cal-a consultat minutios s-a uitat si la polipi(e primul care se uita) si mi-a zis ca nu are, ci are rinita si mi-a aratat punguta de puroi.
Mi-a spus ca nu crede ca e nevoie de antibiotic si nici de operatie de polipi. Eu am o prietena la orl la adulti care-mi da un aparat de aerosol si dr mi-a spus sa-i pun gentamicina acolo pe langa alte solutii necesare pt aerosol!
I-am cerut trimitere pt exudat nazal... chiar bioclinica lucra cu casa de asigurari zilele astea daca va intere!
Gata ca v-am terorizat cred.

va pup pe toate
mihi
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amutza spune:

Buna seara fetelor

Cu scuzele de rigoare ca nu am mai ajuns pe calc, sa urez in primul rand BUN VENIT PE LUME unei minuni ce-si bucura acum parintii: ~~ANDREI~~ sa fi sanatos, cuminte, papacios si sa cresti mare alaturi de parintii tai sa-i faci fericiti si sa te bucuri alaturi de ei in fiecare moment al vietii. Sincere felicitari proaspetilor parinti .

Acum si caldurosul LA MULTI ANI! pentu fetele care si-au serbat ziua de nastere ( MIRO ) si celor de nume (GABI, MIHI, ALBI)sa fiti sanatoase si sa va dea Domnul tot ce va doriti.

Dia_bi cand esti libera dupa-masa daca ai chef poti veni cu noi la o plimbarica prin padu.Asa ca ma suni inainte si stabilim.

Ana te omoara serviciul? cu tanti cum mai e?

Mai vb fetelor. Am plecat si eu la ca sunt terminata.
Va pe toate deodata. Noapte buna si vise super placute.

POZE

Amutza+Alisa-Talida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:


Multumesc mult pentru urari - si de ieri, si de azi !







hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

mihi. bravo pt atitudine de la spital . Daca toti am deschide gura cand se baga oportunistii inainte am avea toti de castigat! Felicitarile mele !

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata! salutari la toate fetele!
am vrut sa intru putin aseara dar n-a mers net-ul de nici o culoare (acum cind am prins si eu putin liber la cal).
sunt si eu indignata, am primit citeva mail-uri in legatura cu concursul cu pricina. chiar nu mi se pare corect, este ca si cum obligi pe cineva sa faca ceva ce nu are de gind! n-am mai avut timp si nervi sa raspund!
Mihi, ma bucur ca nu vi s-a recomandat scoaterea polipilor. am scapat si noi de injectii, am fost la control la ORL, timpanul s-a inchis (am ajuns la o incizie din cauza puroiului care nu a iesit) nu mai avem febra, am inceput sa papam cite putin. facem si noi aerosoli la greu de 3 ori pe zi si mai mergem si la aspirat nasul la spital. mai bem siropele etc. multa sanatate va uram!
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Salutare, Timisoara!

Ce faceti, fetele, crochetele?
(vorba lui Mihi...)
Katik, ma bucur ca se rezolva problemele la voi, sanatate multa!
Amutza, si eu te pup, si pe printesa ta...
Mihi, felicitari pentru atitudinea ta...ma bucur ca nu trebuie operat!
Angi, te astept la o barfa,acum inteleg ca esti super ocupata!
Pupici, Ramona si Gabi...
Gabi am vazut la Poznasii Fotomodel, o poza care m-a lasat fara grai, extraordinar de frumoasa, si e clar ca mama e autoarea, talentata de altfel...Bravo, la cea cu Ursul ma refer...
Simina, cand se termina votarea?
Irina, ce faci?
Alexa, tu?
Va doresc o zi buna!
Va pup pe toate...

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_bi spune:

vreau saurez si eu cu intarziere tinerilor parinti felicitari si sa se bucure de Andrei multa sanatate si bucurii sa le ofere.DIANA asteptam vesti de la tine cand iesi din spital.te pup si ai grija de tine.AMUTZA poate iti fac o vizita intr-o zi te sun eu cand azi sunt de dupa la lucru iar maine de dimi dar poate merg la ap. sa mai facem cate ceva.v-am pupat pe toate si va doresc o zi buna .pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_bi spune:

Mitzuka ai un baietel super dulce tocmai am intrat si l-am votat sper sa aiba cele mai multe puncte.bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare inca o data! am prins putina liniste si intru sa vad ce faceti.
Doris, multumesc pentru urari. ce mai face buni, am urmarit prin ce ati trecut. sper ca e bine acum. ce mai pitroceste Ines???
Gabirus, am vazut si eu pozele, Lucas este o nebunie de bb iar Eva o minunatie de printesica. sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei!
ionela-roxana, cum este cu operatia, cum te simti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Felicitari pentru mamica Diana, un buchet imens de florin si un pupic din partea mea. Bine ai venit pe lume Andrei, sa fi sanatos, voinic si mancacios.
La multi ani pentru Albi. Multa sanatate si tot ce iti doresc sa se indeplineasca.
Eu sunt in focuri pentru ca sambata merg la o nunta. Mi-am modificat rochia de anul trecut cu care am fost la nunta lu' sora-mea si sunt tare incantata de cum a iesit. Era o rochie simpla neagra, pe langa corp, cu bretele. Am modificat-o in sensul ca i-am pus maneci largi si intr-o forma ciudata din voal negru si am mai stramtat-o pentru ca slabind era prea larga, ei bine, acum tipa pe mine.
As mai scrie, dar s-a aglomerat la mine in birou.

Va pup
Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput