Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (129)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

da, mey, si io ma minunez cum altii repeta orice si ilinca abia de zice "mama" si atunci la suparare, iaca de aia-i ziceam oliviei de psihiatru si ea nu ma-ntelegea
caro,

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Daria, pai Giulia tot zice ceva-tata...dar a mea nimic, nimic.Cred ca sunt 2 luni de cand latru prin casa, fac ham-ham si-i zic ca asa face catzelul...si ea nimic.Singura chestie care zice si ea dar nu pot sa-i zic cuvant este ca face "fssss-fssss"(asta vine de la pis-pis, ca asa-i fac io) cand vede pisica si o arata cu degetul.
Ca mi-am adus aminte....mi-ai facut ieri(parca) o pofta cu varza ta acra....primul lucru care il cer cand ajungem in tara asta e.Ii spun soacra-mi sa gasesc pe masa un castron plin cu varza murata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Felicia, daca nu ma insel hagel sunt bombonelele alea de cioco care se pun pa paine cu unt, nu Ema? eu le stiu din olanda, unde se numes hagelschlassel. aial e mananca din cutie direct
Ema, tu stii mai bine care e treaba.....dar intr-adevar discutia e mama impacarii........altfel se duc toate de rapa. eu iti tin pumnii sa re rezolve incetul cu incetul toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Caro, ce fetite mari ai, cum te-au sarbatorit ele!
moata nu urca singura scarile, ar vrea, dar mi-e teama s-o las, asa ca o tin de manuta, la cat de experta e facut cucuie ...daca e doar o singura treapta o las, si sa fie una nu foarte inalta!

Felicia, i-am dat atunci sarmale, oricum nu scapam de ea, ca ne vedea pe noi si venea la cersit, ieri a mancat humus si nu se mai satura!
a ajuns si ea la 10 kile, in ritmul in care nu-i sta gurita o clipa, ar manca non stop!

Daria, tinem pumnii pentru dieta!

Carmen, ce mai arzi astazi! stii ce ma mira, ca Ilinca nu repeta cuvintele auzite la Ionut, eu am vazut ca moata daca are un copil mai maricel in preajma, imediat repeta orice cuvant aude la el, si ma gandesc eu ca intodeauna al doilea copil invata sa vorbeasca, sa mearga mai repede ca primul, ca are un "exemplu" bun langa el si imita!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

rain, asta zi nu ard nica, ca nu gatesc si nu imita, brei, fata asta, nica din ce-ar trebui, pe asta mizam si io, da`i leoaica capoasa, laic duamna ma-sa

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Am uitat sa va spun ca am fost ieri la farmacie si am luat celebra pompitza aspiratoare de muci. Nu am incercat-o insa ca fii-miu s-a ambitionat si de ieri nu mi-a mai mucizat....

Ce m-am plictisit!!!! Vreau acasa!!!! In jumate de ora o tai spre casa ca nu mai poci....

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni

Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!


Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

si cit ai dat pe ea?

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Buna seara!
Mey, io am o saptamana chioara! Da' sa incep cu voi:

Corina, soro, bine ai revenit!!! Ce mai faceti voi? Mai veniti in tara? Astept poze cu sora lui Vicu'!

Caro, cu intarziere: LA MULTI ANI! Sa fii sanatoasa si fericita! M-au impresionat Feli si Alessia!

Gabitzu, sanatate lui Stef! Ai sa vezi ca va recupera... Si va veni si surioara... Mai e timp!

Ema, iti doresc tot binele din lume si cred ca vei reusi sa descurci itele acestei povesti!

Carmen, spor la bucatareala! Io am reusit sa ard duminica mancarea puiului... oricum m-am chimuit dejeaba, ca amancat cartofi prajiti de la tac'so...

Acu' io abea astept terminarea zilei de azi... Duminica am plecat la curs, miercuri m-am intors (la o porcarie mai mare nu am fost de o buna bucata de vreme ). Joi, la servici am dat peste o intreaga telenovele creata de o colega proaspat angajata... asa ca a trebuit sa o convingem ca nu suntem studiouri de tv si ca nu turnam filme aici... a reusit sa isi faca bagajele si... la gara! dar, ca urmare, am avut o zi... nebuuunaaa... si capac peste toate, a trebuit aseara sa plec sa imi iau cupilu acasa si sa ma intorc pana dimineata la job... asa ca mi-s cam zombie...

Un w/e nemaipomenit tuturor!


Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata
rox, eu credeam ca pizza aia chiar n-are blat, da daca-i cu faina n-am voie ca-s la monti.
ema, imi pare tare rau ca ai probleme, de fapt noi am mai vormit. multa intelepciune iti doresc si sanatate cu carul.
pai pupi inca n-a spus mama niciodata, lui tata ii place si chineza lui. in scimb face "mmmmmmmm" la orice, sa-i dai, sa-l scoti, sa-l iei etc. na, ca abia s-a trezit si se culca pe covor. afara ploua asa ca nu iesim azi decat scurt prin fata casei. eu fac un pui cu smantama, ma duc ca aud carnea sfaraind

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ce monti, ce cura, inca un cupil si nici un ajutor, stii cum le dai jos?!

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput