Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (129)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Ema,te inteleg perfect cu privire la singuratate desi la noi e putin diferit ca tati nu are unde se duce dupa ora 18...adica aici numai pe noi ne are.Si eu am impresia ca sunt tare izolata in satucul asta...m-am saturat de acelasi drum facut zilnic casa-centru.Ati spus ca plecati in ro aproape de sarbatori....gandeste-te la vacanta si o sa vezi ca supararile mai trec.Multi pupici

Corianai, bine ai revenit....ce fac fetitzele, sunt bine?

Nicole, am vazut in magazine carne de porc la borcanasele de la hipp....m-am uitat special.Ai avut dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Multumesc inca o data pentru urari si pentru aprecieri ...sunteti dragute...

Pentru mine a fost una din cele mai frumoase aniversari...tati a complotat cu fetele, au pus lumanari pe tort si mi-au cantat "la multi ani"...nu va spun ca - virgula - canta si Alessia, ea fiind pasionata in ultima vreme de cantecul "la multi ani"...
Felicia a fost o cumintica toata ziua, iar seara mi-a spus ca asta a fost cadoul ei pentru mine, m-a imbratisat si mi-a zis "mami te iubesc", iar Alessia (care era la mine in brate si care repeta tot ca un papagal) m-a luat cu manutele de gat si a zis "bi bec"...va data seama ca m-am topit, nici nu-mi venea sa cred...Restul - invitati, cadouri, petrecere - au scazut in importanta in comparatie cu aceste momente...

...Partea mai amuzanta a fost ca Alessia a crezut ca "la multi ani" este tortul ...si stiga de zor "dau (vreau) pap a mutzi ani"...

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Felcia, stiam eu bine , dar nu mai stiam de la cine am auzit, de asta dadusem "vina" pe tine!

Cori, hai ca asteptam poze cu moatele tale, cred ca s-au facut asa mari ca nu le mai recunoastem!

Ema, tu stii cel mai bine care e situatia, insa o discutie serioasa (nu prin scrisori) intre voi, in care sa-si expuna fiecare "nemultumirile" nu cred ca ar strica, si tot impreuna sa gasiti si solutiile ...daca nu se mai poate acolo, poate va mutati in alta parte, zic si eu!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Kro, ce fete dulcele ai....sa-ti traiasca si sa te bucuri de ele o viata!

quote:
...Partea mai amuzanta a fost ca Alessia a crezut ca "la multi ani" este tortul ...si stiga de zor "dau (vreau) pap a mutzi ani"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Ema - nu stiu ce sa zic, tu stii mai bine care e situatia...eu iti doresc doar ca totul sa fie bine pentru tine
Andrea - bafta la examen...te asteptam ca vesti bune...Multi pupici lui Stefi, e o scumpa...
Nicole, wow ce tare e moatza, urca si coboare singura treptele...Felicitari, ai fetita mare...
Felicia - NU, nu o duc pe Alessia la gradinita....am luat-o doar ocazional cand o iau pe Feli acasa si e fascinata de acel loc...cred ca peentru ea gradinita e un fel de rai cu multi copii si jucarii noi...la intrebarea "unde ai fost" su "unde te duci" raspunde - invariabil - "la nitza"
Olivia - gradinita e una normala, nici nu stiu daca e privata sau de stat, singura diferenta este ca e patronata de o manastire catolica, se afla in curtea manastirii, iar educatoarele sunt calugarite...
Daria - te invidiez...ai vointa sa tii o diete...eu nu am reusit niciodata si as cam avea nevoie...
Corina - noi nu ne "cunoastem" da' iti urez si eu "bine ai revenit"...


Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Nicole, pana la urma i-ai dat moatzei sarmale?

Eu pentru la pranz i-am facut legume cu carne de vita...carnea de vita o am de la hipp si o amestec cu legumele blenduite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ema, peste tot sunt probleme, unele mai mici altele mai mari, depinde de noi cum le rezolvam, da` cred ca discutind cu el, cu balauru` (hehe, di ci "balauru`"?) puteti depasi criza... astazi nu este vineri, nu trebuia sa-ti iei rezultatele analizelor? ce ti-au zis medicii?
corina, nici noi nu ne cunoastem, da` bine ai revenit.
andrea, unde dai examenul?

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Kro, ce vorbareatza e Alessia....eu ma plang aici de ceva timp ca Andreea mea nici mama nu-mi zice.

Sunt si aici gradinitze din astea....cu tema religioasa.
Aha, uite ca nu facusem legatura cu Felicia...ma miram eu sa primeasca "la nitza" copii cu varste asa mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Chiar Dana, azi trebuie sa-ti iei rezultatele analizelor...sper sa fie bine.
Eu ieri m-am tzacanit....am mancat dimineatza 2 felii de gem cu o cana de lapte, am fost la stomatolog unde mi-a zis sa nu mananc 3 ore si pana la 19.30 nici apa n-am baut(doar cateva bomboane).Si cine a inceput sa tremure la un moment dat??? de nu stiam cum sa-i dau telefon lui tati mai repede,care umbla prin magazine dupa bere pt. meci.Am bagat imediat un brezzel in mine.Apropo....nu stiu ce inseamna hagel...ce e aia??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kro - uauuu Si ce fete ai, sa-ti traiasca !!!

Pako - nici Giulia nu zice mama, pur si simplu nu vrea, nu-i place cuvantu`, nu-i place moaca mea, nu stiu, in rest zice ea multe. Ultimul amuzament in materie, de 2 seri zice tam-tam si canta hinta-balinta, cantacelul de huta-huta din zona noastra :-) Dar mama nu vrea, asa de suparata sunt cateodata pe chestia asta ... pe tata`so il striga, il cauta ...

Ema - sa-ti zic ca io ma tot cert cu omu`meu ... iar in ziua in care trebuia sa ajung la medic io, am fost cu el ca si-a rupt picioru` ...

Rain - si Giulia papa sarmale, io le fac cu carne de curcan.

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar umanitar

Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput