Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (61)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Ina, mai lipsea sa zici si de intoarcerea armelor impotriva monstrului.... hitlerist....
masaj placut!!!

Cristina 35+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Fetelor, ma trezesc si eu cu noaptea-n cap Amortesc pe cate o parte si ma dor soldurile de la greutatea bebelinei, asa ca nu mai dorm de pe la ora 5. Acus' ma duc sa ma pregatesc de servici. Eu am inceput numaratoarea inversa a zilelor de lucru, de azi intr-o luna intru in concediu de maternitate!!
Aseara am asamblat si noi in sfarsit mobila bebitei si a iesit tare frumos. In curand o sa fac niste poze sa le vedeti, dar deocamdata nu am nimic in camera decat mobila. Sambata asta am baby shower si sigur se va mai umple camera.
Va pupic pe toate si multa bafta celor care asteptati din zi in zi sa nasteti; iar celor care ati nascut deja - fericitelor! - bucurati-va din plin de bebeii vostri sanatosi si frumosi.

Meems 33s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ina, tu tot timpul esti super dragutza si ne faci sa ne simtim bine, dar eu stiu ca sunt balena. uite-te si tu cum arata piciorul in prima poza si cum arata in a doua, unde nu mai are nici o forma, nici nu stii unde e genunchiul... si, dupa cum spuneam, in aia aveam 10-12 kg plus, sa vezi acum la 17 plus...mama-mama... asta e...
nu stiu cu ce cantareata zici ca seman. nu, nu mi s-a mai spus. nici una dintre cele 3 poze nu-mi arata fatza realist. alea in care arat identic cu realitatea erau poze de grup, nu le-am mai editat sa tai din ele..
uite, m-am razgandit, am mai adaugat una. asta e realista. chiar asa arat, vezi ca e diferenta intre poze?! sa-ti spun sincer mie imi placea asa, in anonimat, dar am pus pozele deoarece voi, aproape toate, v-ati postat pozele si m-am gandi ca e mai de bun simt sa pun si eu acum, sa aveti si "fatza" cu care vorbiti, ca doar nu suntem la linia erotica aici:)). era putin incorect ca eu stiam cum aratati, dar voi nu aveati reprezentarea. sau asa m-am gandit eu...plus ca aici nu le vedeti decat voi, altfel nu le puneam, recunosc.
foarte buna miscarea cu masajul! sa eliberezi toate energiile negative acumulate in timpul cat a fost soacra la tine.
ce frumos cu colegii tai..prin Romania, lumea (mai ales sefii) bombane cand intri in concediu de maternitate, ce sa mai vorbim de felicitari, cadouri si mese...o sa se mai schimbe si p-aici mentalitatea, mai asteptam..
tu cat o sa stai acasa cu bebitza?

felicia, ai chef sa detaliezi putin cu respiratia, please..

ati vazut ce vine noki lara tare, din spate... :))

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

meems, si pe mine ma doare dimineata spatele jos (pe la noada fundului), o fesa si se intinde pe un picior. cre'ca s-a asezat Nichita pe un nerv, ceva sau...cam asa cica te doare si la hernia de disc..Doamne feri! Si eu mai am 20 de zile de serv...Daca ne doare de-acum, sa ne vezi peste o luna, inainte sa nastem...meems, eu m-am indragostit de canapeaua ta:)))
ce ma mira este ca n-avem inca discutii despre bebe, pampers, laptic, ore, forfecute, iritatii... trebuie sa nastem mai multe..si sa vina lavi02, ca ea e cea mai activa

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Am venit si noi de la medic acum cateva ore:) Suntem maricei, avem 3 kg si e totul bine. Acum o saptamana era foarte jos acum asa s-a ridicat de parca vrea sa imi ajunga la barbie. Eu m-am ingrasat pana acum 25 de kg. si sunt tare nefericita, dar ma gandesc ca am sa le dau jos si o sa fie ok. Abia astept sa nasc, bagajul de spital e pregatit deja ma asteapta, e langa usa:) Ma pregatesc de nastere ca si cum m-as duce la cine stie ce intalneala:) de fapt am sa am o intalneala cu feciorumiu
Mi-a trimis mama un pachet cu hainute pentru Alex, o gramada ca nu stiu daca o sa aiba timp sa le poarte este si ea atat de entuziasmata. Am pregatiti patutul, i-am cumparat nishte jucarii din alea de tragi de o sfoara si canta , am spalat toate hainutele, le-am calcat, le-am aranjat , puse pe sortimente etc. Eu sunt gata de nastere cu alte cuvinte.
Ripley te astept pe tine sa nasti si apoi nasc si eu:)

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Fetelor, e clara treaba! Nu cred ca mai trec durerile astea! Nici cind am impins masina la picnic si nici dupa curatenia generala nu erau asa. Acuma e ceva cu totul nou. Ma doare ca la ciclu - surd-ascutit, cu pauze. Cred ca sunt contractii. Nu simt ca se intareste burtica, dar Sarah nu a mai miscat deloc toata ziua - cred ca e speriata, saracutza...Dar avind in vedere ca nu am mai avut asa ceva + ca e cam timpul, chiar cred ca e nascarea...care vine peste mine..
Ma duc peste vreo 2 ore la spital. pina atuncea string tot ce mai am nevoie. Poate am noroc si nu e, inca - recunosc ca nu sunt deloc pregatita...Dar de dim. doctorita a zis ca daca ma apuca contractiile sa merg la dr. de garda si hotaraste el daca e de nastere sau ma expediaza acasica!

Deci, tineti-mi pumnii, fetelor! Revin cu vesti, oricare ar fi ele...


Poze cu mine
Varsta Sarah http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

ufff, cine este hapsan si lacom, sufera! Cine m-a pus sa mananc
precum o disperata 2 merdenele si 2 gogosi? Ca imi vine sa mooor!

anda cu respiratia este cam asa: pentru relaxarea musculaturii este indicat sa se respire adanc - inspiratie 3 sec+expiratie 3sec.
Nu e bine sa te scremi daca nu esti dilatata complet. Deci daca simti nevoia de a te screme, o chemi mai intai pe moasa. Daca nu-ti da voie, impiedici prin orice mijloc scremutul - cea mai folosita metoda, mai ales in afara, este respiratia precipitata, dar nu e indicata ca impiedica oxigenarea adecvata a copilului.
S-au mai povestit multe, bine ca unele tehnici se vor relua la urmatoarele sedinte, ca oricum nu poti retine chiar tot.

daca te poti invoi de la serviciu dimineata pana in 12, vino si tu. Chiar merita!

Felicia 34+ si bebe strumfitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

hello fetele!
anda, mi-ai dat o idee, o sa-mi pun in album 2 poze: before and after, doar daca-mi promiteti ca nu va speriati de mine.
xandra

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

noki... bravo!!!
hai, capul sus!!! ca mult a fost, putin a ramas... daca-s pe bune, pana maine dimineata scapi!!! hai ca abia astept sa mai vad un bebelus pe lista!!!


Cristina 35+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

deci, dupa cum ziceam, iaca, am pus pozele, 2 facute in octombrie anul trecut si una facuta luni, inainte sa merg la serviciu http://pg.photos.yahoo.com/ph/andasro/album?.dir=/caec
am pus pozele special pt anda, sa nu se mai planga atata ca arata super bine, pe langa mine care m-am facut o elefanta.
hai, uitati-va repede, ca pana maine le scot ca deja m-am enervat!
noki, bafta, eu cred c-o sa nasti!
bafta si pt lavita si irinuca!
fee ce-o fi facut?

xandra


pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput