Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (61)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ati vazut ce nas fin am?! cum le-am "abandonat" eu ieri pe ripley si bic ca sa ma orientez catre noki lara..si azi...a sprintat si trece prima linia de sosire..... am innebunit si eu... cu competitia asta. in asteptarea nasterii mele ma delectez cum pot cu ale voastre...BRAVO nOKI, tinem pumnii, fii curajoasa, intalnire superba cu bebe, travaliu scurt (nasti natural, nu?), nu stiu ce sa-ti mai urez...te asteptam cu bebe in poze:)) daca nu revii in seara asta pe forum inseamna ca ai ramas la spital si NASTI!

xandra, ai vazut ca si meems a zis ca se da cu mustela si e f. multumita.

ce-o sa mai radem peste 2-3 luni de mesajele astea...

sa dea Dumnezeu sa fim bine toate si toti bebeii din lista sa fie sanatosi!

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

hai mai fetelor, chiar asa de tare v-ati speriat de pozele mele de-ati amutit cu toatele?
xandra

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

felicia, bune ponturile cu respiratia. merci. din pacate nu ma pot invoi atat de la serviciu:(
cristina, te intrebasem ieri la cate saptamani l-ai nascut pe andrei...sondajele mele... tot incerc sa-mi aproximez intalnirea cu bebe...
coralia, cumva tu a fost la un homeopat acum cateva luni? parca asa tineam minte...sau maria-alexia...daca da, vroiam sa te intreb daca ti-a dat ceaiul de frunze de zmeur, de care a intrebat si ancaloredana.
hildegard o fi nascut? dar fee?
n-a mai intrat leea cv.


http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Am poze cu burtica 29.10.2005






Paulacu Paul sau David???? 30+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

xandra, io stiam poza de vreo cateva zile... mai comentez acum???

anda, andrei...spontan... la fix 39 de saptamani

Cristina 35+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Salutare
eu inca nu am nascare...


Am fost la dr......torul este ok cu bebele, se pare ca asteptam sa se declanseze natural pana luni...adica atunci fix implinesc 42 de sapt.
Asta a fost decizia lui, si nu i se pare ca ar fi ceve neinregula sau rau.
Cu inducerea nu a fost de acord maine.....mi-a explicat riscurile la bebe cu inducerea asta. M-am ingrozit.
daca nu se declanseaza natural pana luni...ne vedem la spital cu bagajelul la ora 8 dimineata, imi va face niste analize si apoi tot ce trebuie.
La bebe inimioara bate ok, eu ma simt bine, si bineinteles astept....
Bebele e grasan, si cica e ok acolo la caldurica deocamdata.

Bebele vine cand vrea el, bineinteles nu depasim 42 de sapt. Nu faceti nici o inducere, pentru ca e foarte dureroasa si riscanta pentru bebe.
Ascultati-va medicul!

Noaptea trecuta incepand de la ora 12 pana la 7 dimineata am avut la contractii en gros, la 7,8 minute si 10 minute......dar erau tot neregulate. De la 7 diminetata pauza pana acvum seara de la 5 iarasi.
Daca va mai mai continua nopatea asa il sun pe medic si mergem la spital. contractiile trebuie sa se regleze, sau se rupe apa.
Asteptam......

Hildi
41+1


http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Anda, daca te referi la canapeaua din poza in care eu sunt cu burtica de 5 luni, poza nu e facuta la mine acasa, deci e canapeaua unor prieteni. Si mie imi place, au casa mobilata super!

Meems 33s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

fetele, tocmai am vorbit cu noki, au oprit-o la spital, are colul sters dar nici un fel de dilatatie... contractii oricum, la greu.
se pare ca pe maine e posibil sa i se rupa apa.
revin maine cu noutati.
xandra

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Xandra lasa ca te faci tu mica! - ce mai e, o luna?

Noki hai ca-ti pastrez un martipan daca esti cuminte si nasti usor

Hilde bafta multa!

Lavi vad ca esti pe baricade... iti tin pumnii.

Joy ce mai faci?

Ripley vreun semn, ceva? Ai terminat supa?

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 33+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

slaba activitate pe-aici...un mesaj pe ora...nu stiu ce se intampla...pe mine emotia ma face vorbareata, dupa cum observati...la voi e invers? cu cat ne apropiem de evenimente marete..deveniti mai obosite si tacute..mai, mai, mai...
si eu care vroiam sa abordez un subiect foarte fierbinte si care trebuie neaparat dezvoltat:
propun tema de discutie principala (macar secundara )pt.urmatoarele 24 h: durerile nasterii naturale
mai fetelor, sunt de 7-8 luni pe forumul asta, am discutat de-toate, am aflat o groaza de lucruri, dar eu la aceasta nastere o sa ma duc la iepurele la pedichiura! Ma simt in ceata total. si cand sunt speriata si cand sunt increzatoare, tot nestiutoare raman! Nu se poate ca mamicile cu al doilea bebe sa ne povesteasca si noua putin referitor la subiectul: nivelul durerilor?
Mi-am intrebat toate prietenele: mai, la ce sa ma astept? unele mi-au spus (alea de nascura usor, in 2 ore:)): a, suportabil, daca iti controlezi psihicul...Si daca nu? Altele mi-au spus ca este absolut insuportabil. una a lesinat de durere pe masa. astea mi-au spus ca nu seamana cu nimic, la insistentele mele...Cum cu nimic? Va rugam frumos mamicilor de-al doilea bebe, comparati-ne si noua aceste dureri cu ceva, orice....Sunt disperata sa inteleg si eu la ce sa ma astept. Unde doare mai clar, cat de tare, in ce fel? Cu ce seamana?

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput