Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (61)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Anda, fiecare simte durerea in alt fel. Important e sa ai controlul asupra ta.
In acele momente iti doresti doar sa iti vezi puiul si sa il ti in brate. Asta te face sa rezisti oricarei dureri.
Va doresc nastere usoara, bebei frumosi, sanatosi si mancaciosi!!!

Codruta & Petra (9 august 2005)

poze & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii
www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">scoala de schi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

anda... uite aici http://www.nazdravani.home.ro/povesti.htm#AndreiRazvan
citeste..si daca nu te lamuresti, mai intreaba.
io am mai dat linkul o data... poate ai ratat tu momentul

Cristina 35+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

cristina, in tine imi pun baza ca ma (ne) luminezi! Si tu, ca si celelalte prietene ale mele vorbiti de contractii, de tipete, de ajutor, dar nu spuneti cat de tare doare!!!!In povestea nasterii lui Andrei ziceai ca strigai cand venea contractia, venea moasa Marina (mi-am facut temele:)) si te ajuta sa "treci peste contractie"... CAT DE TARE DUREA? Asta nu spune nimeni...Adica ca atunci cand te oparesti pe mana, ca atunci cand te intepi cu acul (as vrea eu..), ca si cum iti prinzi mana in usa...zi si tu cam ce nivel al durerii...am intrebat o prietena daca ar fi cam ca durerile de ciclu inmultit cu 5. A zis ca nu, mult, mult mai mari. ca niste cutite in burta si spate, cutite de care, odata implantate, trage cineva de ele in jos. Si a zis ca nu-s metafore..s-a simtit injunghiata de mii de ori, a simtit ca-i pleznesc si-i paraie oasele si muschii se deschid si totul explodeaza...Maiculita...pai atunci nici n-ai cu ce sa-mi compari, ca nu stiu cum ar putea fi, nu m-a injunghiat nimeni niciodata...

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Anda esti totala ! dar sa stii ca si eu urmaresc subiectul cu interes. Chiar vreau si eu raspunsuri la intrebarea ta!

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 33+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Nu vreau sa o dezamagesc pe Noki, dar din ce povestea ea se pare ca s-au jucat un pic cu membranele. Din ce am citit eu, ea are exact simptomele pe care le simti dupa o astfel de procedura.
Sper sa nasca cit mai repede si usor!



DPN 2.11.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

tania, nu vezi ca nu se inghesuie mamicile la raspunsuri...da' nu ma las! daca nu in seara asta, maine tot trebuie discutat...nu trebuie sa faca decat sa ne compare durerea din fazele 1, 2 si 3 , sa zicem, ale travaliului, cu alte dureri din "cotidian". atat. putin-putin sa stim la ce sa ne asteptam. eu nu inteleg nimic, sunt in ceata total. Anamari, monet, unde sunteti? laviniile sunt prin spitale...
tania, pe cine sa mai intrebam? care mai au copii?

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Daaaa, Anda, mie chiar azi mi-a raspuns o mamica ceva de genul "durerile alea nu se compara cu nimik. Sunt groaznice. Vomitat si ma kkm in acelasi timp, pe masa". No, ce sa zic, m-o linistit...

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 33+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

anda- depinde de la caz la caz...am auzit mame tipand de durere.eu pot sa zic ca am cam strans din dinti dar am putut rabda...chiar si cu Alex fara epidurala, la Lia am "clacat" si am facut epidurala pana la urma...si nu sunt o eroina in a suporta durerea. Cand am avut o criza de colica renala am plans si eu de durere pana sa ajung la spital...

dar, uite la mine au inceput ca niste dureri de ciclu, apoi ca niste crampe -ca atunci cand sunt balonata, in crescendo-dar suportabil, ca dupa ce mi-a rupt doctorul apa sa fie ca cele de colica renala- desi nu au ajuns niciodata la paroxismul acestora din urma, si nu au durat decat cca 2 ore...(desi cu Alex intreg travaliul a durat peste 24 de ore)...

monet-succes la alaptat, uff ce chin si pe tine...

ina-libera, in sfrsit....

noki lara
sa fie rapid

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-34

poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra
Puterea corupe. Puterea absoluta corupe absolut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaloredana spune:

Mami meu spune ca durerea de masea e mai groaznica decat nasterea.Ha ha ha saracuta vrea sa ma incurajeze.Fiecare simte cred eu altfel durerea..unele mai usor altele mai greu si sa va mai si spun ca multe dupa ce au nascut chiar daca nu a fost asa de nasol au tendinta sa se dea ranite si sa iti faca frica.Alea merita.Nu are rost sa ne facem iluzii...vom traii si om vedea,usor nu va fii dar...santem tari si vom reusii.Asa ca fetelecuraj.
De ceaiu ala de frunze de zmeura chiar nu a citit nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

quote:
quote:
Daaaa, Anda, mie chiar azi mi-a raspuns o mamica ceva de genul "durerile alea nu se compara cu nimik. Sunt groaznice. Vomitat si ma kkm in acelasi timp, pe masa". No, ce sa zic, m-o linistit...



si mie mi-a zis de injunghieri urmate de tragerea cutitului abia implantat, prin carne, pna in zona inghinala. A, sa nu uit, 4-5 cutite deodata
ne-au lamurit beton! tot nu stim cu ce sa comparam din ce am trait pana acum...

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput