Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (61)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

fetelor! Ce bine e sa dormi toata noaptea! Ilincutza s-a agitat aseara rau de tot, probabil a obosit dupa aceea ca nu m-a mai trezit.
Azi ma duc la gym, incepem "tehnicile de nadstere" sau cum le-o zice. Sa vedem ce e de capul lor....
Felicia 34+ si bebe strumfitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Dragele mele,
am intrat si eu sa va spun ca in sfirsit vine si ziua pt mine.miine ma internez si joi , pe 3 noimbrie vine bb pe lume.sa imi tineti pumnii, pt ca sunt tare emotionata si un pic mai mult speriata.
In rest.FELICITARI mamicilor cu bb-eii, multa sanatate , rabdare, dragoste si afectiune pt mina de viata care a venit pe lume.
Pt mamicile incepatoare, sa aveti tarie, multa rabdare si putere si o sa descoperiti o lume de care veti ramine vesnic indragostite.Iubiti fiecare moment, chiar daca sunteti sfirsite de oboseala, e unic si nu veti mai avea ocazia sa va reintinliti cu el.

Pt celelalte mamici, sa aveti parte de cele mai frumoase clipe, de bb sanatosi si cuminti si de copilasi intelegatori si mai cuminti decit de obicei.

Va pup pe toate si va tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Lavi facem galerie sa fie bine,deci joi o sa-l ai pe bebe Andrei in brate.Tin pumnii!!

Varsta bebelica
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Buna dimineata!

Multumesc fetelor, pentru sugestii....o sa ma descurc cumva..

Lavi, nastere usoara, ne gandim la tine, facem galerie , o sa fie bine, o sa vezi si o sa fii tare fericita cu baietelul in brate!

Eu merg dupa amiaza la doctor si-mi programez si eu cezariana, sper ca va fi saptaman viitoare....Va mai spun detalii cand ma intorc.

Va pup si o zi buna! (Ei, da' nu mai nastem????V-ati luat liber?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Iaca am cazut si eu din pat, ca mi-a dat bebelina trezirea intr-un mod pe care cred ca-l cunoasteti: topaiala pe vezica
Ce vad, nici un bebelus nou? Cu o asemenea galerie s-or fi speriat saracii si nu mai vor afara....sau sunt incantati si mai trag putin de timp!!!
Se pare ca joi vom avea cu siguranta inca 2 mamici IRINUCA si LAVI Asteptam cu nerabdare vesti. Pana atunci facem galerie
Apropo de crema ptr vergeturi, eu mi-am dat pana acuma cu crema cu unt de cacao de la Beauty Shop si vad ca nu am "crapat" pe nicaieri. Insa celulita de pe coapse ma omoara cu zile Abia astept sa nasc sa iau masuri impotriva ei
Va pup si o zi minunata!

Madau si Miruna 32 + 5 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Neata fetelor,

Ce bine e sa fii acasa cu bb.Chiar daca mai sunt racita si nu prea stau cu el tot e mai bine decat la spital.
Sa va povestesc pe scurt ce s-a intamplat pe 23 octombrie. Incep cu faptul ca eram programata la monitorizare pe 26 octombrie cand urma sa raman la spital pt. cezariana.Dar n-a fost sa fie, sambata inca am fost la cumparaturi, m-am plimbta , dar m-am simtit f. somnoroasa. Duminica dimineta a fost totul OK, nu aveam nici un semn, nu dureri, nu contractii.Pe la 12,30 am vazut ca sangerez un pic, era doar o pata f mica asa ca nu m-am gandit ca bb vrea sa iasa. Pe la 13, 30 ma duc la baie, si iarasi constat ca sangerez un pic doar.Dureri de burta nimic, contractii nimic (probabil ca erau continue si nu le mai simteam). O sun pe mama, vine la mine...ajungem la concluzia ca trebuie sa o sunam pe doctorita, o sun si-mi spune sa merg la Cluj pentru siguranta, daca e cazul o cheama de acsa pt.operatie.
Abia pe drum spre Cluj simt niste dureri nesemnificative la spate, burta nu ma doare, chiar faceam glume pe masina. La urgenta ma suie pe cal si-mi controleaza dilatatia, aveam 2-3 cm si eu nu aveam dureri, doctoritele de acolo imi spun ca as putea naste f. usor daca nu as avea indicatie de cezariana. Imi fac internarea, ma duc la sala de nasteri, acolo imi monitorizeaza contractiile,si se pare ca le aveam tot timpul dar eu pur si simplu nu le simteam, aveam doar o jena si atat. Eram dilatata deja de 4 cm si ma plimbam pe hol cu sotul si sora-mea si glumeam. In sfarsit apare si doctorita mea si dupa 7 intru in operatie (apropo blocul operator m-a lasat cu gura cascata, e super meserias), imi face rahianestezie pt. ca nu prea mai aveam timp de epidurala si la 7,50 se naste Krisztian care urla din primul moment.
Am scapat f. usor, primele zile a fost mai greu caci era un chin sa ma ridic din pat, aveam senzatia ca toate organele imi sunt vraiste si-mi aluneca dintr-o parte in alta.Din pacate am reusit sa racesc in maternitate asa ca acum sunt sub tratament.Sper sa-mi revin curand sa pot sta mai mult cu bb.
Va doresc nasteri usoare si numai bine la toti bebei si la familiile lor.

Mandy, si , Krisztián

P.S. Bebe a avut la nastere 51 cm, o rog pe mamica de nov-dec sa completeze listuta. Sper sa revin curand cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Lavi, bafta mare si temeri putine. Te asteptam cu poze si detalii.
Bic, ramanem in cursa pot nastere pt momentul cand vor vrea sa vina bebeleii.
Eu acum am sosit de la control. Totul e perfect, inimioara bate regulat, ne-am mai lungit un pic dar tot in jur de 3,5kg avem si in concluzie ne merge fte bine si asteptam sa iesim din clipa in clipa. Corap, iar n-am fost atenta la dimensiuni fixe, dar tot peste 40 de sapt avem la masuratori.
Mi-a spus dra ca toate durerile astea de fixare si cele de aseara care au fost mai puternice sunt super-ok, si ca voi simti diferenta de dureri cand ma apuca sa nasc. Nu m-a mai programat la control, ci sa merg direct la cabinet dc e acolo sau s-o sun dc e noapte. Era fte bine-dispusa si optimista de toata evolutia copilei mele si a mea, mi-a insuflat si mie noi energii, desi oricum aveam destule.
Monet, tare ma bucur sa te vad din nou pe site, si sunt sigra ca esti una din cele mai fericite femei din lume zilele astea, cu familia marita si toate bune.
Mandy, chiar ma intrebam ce faci tu pe acasa de nu dai semne de viata. Noroc cu ajutoarele dc tu esti racita, oricum bebele tau va fi mai mancacios la san pe masura ce va trece timpul si e bine sa nu treci pe biberon chiar dc ai impresia ca e mai lenes. Lasa ca ii vine lui foamea si atunci sa vezi tu hapaituri :)
Ina, asteptam cu nerabdare sa ne dai vestea cea mare a plecarii, sunt sigura ca vei suferi enorm din cauza acestei despartiri :P

Ripley, 38+

Ripley
http://community.webshots.com/user/ripley_ripley2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

BUNA DIMINEATA...
Deci nu au mai venit bb-i?
Mie-mi merge si nu prea netu'...intru mai rar bine ca sunteti bine si asteptam vesti...

joy + bocanila35+
EU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinucaR spune:

Lavi, noi vom naste in aceeasi zi cate un Andrei!
Nastere usoara, recuperare rapida si bebel sanatos!!!

Dragelor, eu mai am putintel si deabia astep sa imi tin bebeul in brate!!!!

IrinucaR 38fix AMR 2 zile

www.irinucasisoru.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata burtici si mamici!

Noi abia joi mergem la eco la medlife si abia astept sa il vad pe bb!saptamana asta inca mai merg la cursurile de gravida, de luni pana joi la rand si le termin, ceea ce este bine pentru ca nu prea mai am chef sa stau cate 3 ore pe scaun.Oricum imi pare bine ca le fac pentru ca am aflat o multime de lucruri folositoare, mai ales ca eu nu am avut nici un bb prin preajma mea si nu prea stiam cu ce se mananca!

In rest toate cele necesare si specifice ultimei luni de sarcina, stiti voi mai bine!

Ilenutza, 35

Mergi la inceput